argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Условни изпити,въпрос????  (Прочетена 2985 пъти)

natalia_999

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Условни изпити,въпрос????
« -: 09.08.2008, 13:20:47 »

Здравейте,искам да попитам нещо- прочетох това в сайта "Пример - за дисциплината “Гражданско право” по учебен план се полага редовен изпит във 2-ри курс. Ако същата година студентът се е явил и на трите сесии, той автоматично прекъсва, независимо че е положил всички останали изпити. Ако се е явил 1 или 2 пъти, тогава този изпит му става условен и той може да се запише в по-горен курс, но има право да се яви на него само по време на сесия и само в рамките на уч. година."

Притеснява ме това " Ако се е явил 1 или 2 пъти, "-аз не се явих на наказателно на редовната сеси,мисля да не се явявам и на поправката и ликвидацията и да го остава за другата година,но трябва ли да се явя "1 или 2 " пъти да ме скъсат за да остане за др година?   :s:

Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Условни изпити,въпрос????
« Отговор #1 -: 11.08.2008, 08:47:51 »

Това с две думи означава, че всеки изпит трябва да го вземеш в раките на 2 години, като в тозипериод имаш право да се явяваш 3 пъти общо. Примерно пропускаш редовна и поправителна сесия и се явяваш на ликвидация и това се брои за първо явяване. Или може изобщо да не се явиш на нето една от първите три сесии и да се явиш догодина с редовна сесия на по-долния курс. В този случай, за да „влачиш” този изпит за догодина е необходимо да нямаш повече от 1 невзет освен въпросния. Т.е. може да запишеш горен курс с не повече от 2 невзети изпити или наричани още „условни”, като няма значение дали си се явявала или не. Важното е в рамките на 2 години да ги вземеш, като имаш право на всеки изпит да се явяваш до 3 пъти.
Ако има нещо неясно не се притеснявай да ми пишеш! Успех!

Поздрави,
Дони
Активен