argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: До модераторите на сайта  (Прочетена 1746 пъти)

rrr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
До модераторите на сайта
« -: 18.10.2007, 15:23:33 »

Бих искала да попитам, защо не се направи секция, в която да се публикуват всички дати за изпити, които излизат - по специалности или просто така по дисциплини, няма значение. Важното е сайта да ни бъде наистина полезен и да се използва максимално.
Активен

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re: До модераторите на сайта
« Отговор #1 -: 18.10.2007, 16:28:41 »

И на мен ми се струва добра идея да се закове една темичка с дати за изпити, но пък поне по един човек от специалност ще трябва да се нагърби със задачата да проверява и качва тук всички дати.
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

Angie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
  • IMPOSSIBLE IS NOTHING
Re: До модераторите на сайта
« Отговор #2 -: 18.10.2007, 22:22:43 »

Ами добре сте се сетили колеги, ама аз като поставих в отделна тема датите за 1 курс АФ, поправка и ликвидация, никой не ги беше отразил.   :-D Резултатът беше, че ми звъняха по телефона да ме питат лично за тези дати. То е хубаво да ги има във форума, ама и да има кой да ги чете все пак.  :-)
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: До модераторите на сайта
« Отговор #3 -: 18.10.2007, 22:47:57 »

Това, което предлагате е много хубаво, но то не е работа на в момента действащите модератори. Ако някой от вас има желание да се занимава с модерацията на секцията на вашия форум на факултета само нека да каже. Но да има отделен форум точно за това е малко непосилно, защото твърде разнообразна и многобройна е палитрата от специалности, които предлага ПУ и на практика подобна секция не би била полезна, защото инфото няма да е чак толкова подредено. Най-добре всеки специализиран факултетен форум да има тема за дати на изпити и модератора да пренася инфото от сайта на съответния факултет, както например се прави във форума на ФИСН.
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: До модераторите на сайта
« Отговор #4 -: 19.10.2007, 09:57:08 »

Бе те тия неща ако излизат на сайта на първо място няма да има нужда от теми на форума и подобни неща. Тук обаче трябва да кажем, че единствената политика на Университета по отношение на Интернет е "Ами даваме там картбланш на Наско Терзийски, той да прави каквото сметне за добре. Сам. Без пари." Защото, дайте да си говорим - сайт се прави с пари. Не говоря за самото правене на сайта, все още не мога да повярвам, че при толкова студенти във ФМИ сайта все още е толкова умрял. Но сайта иска и поддръжка. Иска се може би отделен служител (или няколко), които да го поддържат. И инспекторките да знаят, че всичко се праща и до този човек, а той да го качва на сайта веднага и подредено. И не, това не може да се върши качествено от някой "по съвместителство". Защото точно когато е най-натоварено за информация (примерно околко КСК), всички са доста заети и никой не може да отделя необходимите часове.
Активен
Физически Факултет

rrr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re: До модераторите на сайта
« Отговор #5 -: 25.10.2007, 13:57:46 »

Да, разбира се, че трябват пари. А и освен това ПУ-то и съвременните комуникации са малко скарани. Едва ли ще вложат в поддръжката на сайта, за да може всички (и студенти  и преподаватели) да са по-мобилни. Но не мога да не погледна със снизхождение на това, като се сетя само как отиваш например на изпит и намираш бележчица на вратата с ръкописното: "Изпитът се отлага за утре от 13.00 h" :-)
Активен