argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Програма  (Прочетена 4445 пъти)

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Програма
« -: 03.08.2008, 01:03:37 »

Здравейте! Някой има ли представа кога ще излезе програмата за задочно обучение?
Активен

ElItO

  • Гост
Re: Програма
« Отговор #1 -: 03.08.2008, 12:38:44 »

Ти какво учиш? За най-голяма сигурност трябва да питаш инспекторката си, но преди 15 август не се надявай да са готови.
Активен

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: Програма
« Отговор #2 -: 03.08.2008, 18:43:22 »

Ееее..те много бавно действат повечето хора работят и е добре да се знаят тези неща по отрано. Elito щото нали знаеш в последната седмица малко кофти. Защото квартири се търсят, някои хора от работа ще отсъстват и въобще всичко ти се натрупва в последните дни. Трябва да се помисли над това малко.
Активен

ElItO

  • Гост
Re: Програма
« Отговор #3 -: 03.08.2008, 20:58:34 »

Знам, аз също работя...Иначе на първи курс лекциите започват най-рано, може би още в края на август, по-горните курсове започват към 5-10 септември. Моят съвет е да звъниш упорито на инспекторката на вашата специалност, тя ще ти даде най-точна информация. Наистина е много тъпо това с програмите, не виждам защо не правят график още през юни за да могат студентите да си планират и работата, и почивката, и лекциите...Другият проблем е със записването в по-горен курс- абсолютна безсмислица, то е ясно, че всички искат да продължат, който не иска- той да си подава молба за прекъсване. Ако някой може да ми изясни кому са необходими тези процедури, ще му бъда много благодарна :?
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: Програма
« Отговор #4 -: 03.08.2008, 21:07:26 »

Куманова до колкото знам е в отпуска до 08,08,2008г.Ама не се надявай да разбереш по-рано кога са очните.Това е глупаво наистина както е глупаво и да почват очните на 1 курс преди да е излязло 3 класиране.Но така е в тоя университет и няма тенденции да се променя.Пробвай да звъннеш на Куманова ако искаш.Пък ако искаш звънни направо в деканата. :haha:
Активен

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: Програма
« Отговор #5 -: 04.08.2008, 15:47:21 »

Явно има какво да се усъвършенства в иниверситета. За редовите специалности едва ли има някакъв проблем, те са като училище и си има някакъв утвърден график. Има си студентски съвет има си институции, които се занимават с тия неща и трябва наистина да се актуализират малко нещата. Иначе сядаме по кафене, по купони вдигаме рейтинга на университета. Уреждаме наши приятели и познати да учат там, а не получаваме това качество което е необходимо. Нормално е като даваш нещо и да получавап съответно от другата страна.
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: Програма
« Отговор #6 -: 04.08.2008, 15:51:15 »

Прав си.А да не говорим, че руска катедра е забравена от бога.Много добре знеш къде караме упражнения.Целия ректорат е обновен и лъска,а нас ни навират в порутените бараки. И лете и зима там, при бъхливите котки...
Активен

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: Програма
« Отговор #7 -: 04.08.2008, 17:28:14 »

хахахах Toni бях забравил котките xxaxxa ;]] те са нашите талисмани  :hihi: Ще си умрем в тези бараки, ако питаш мен :) Поне има едно нещо положително, доближаваме се до великите руски автори, които едва ли са творили в по хубава среда  :)))) Така че да гледаме положително квото и да говорим няма да мръднем от бараките :)
Активен

TressJolie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re: Програма
« Отговор #8 -: 05.08.2008, 01:33:32 »

Когато за пръв път имахме лекции в ПУ в програмата пишеше 16 с.з. барака 5. Всички мислехме че тези бараки са нещо като хранилища и е безобразно докато ние учим там при -20 градуса университитът да дава под наем част от семинарните зали на Европейския колеж.
А относно програмата нямям думи. Отпуските не се уреждат за 2-3 дни все пак, а да не говорим за квартирите. Миналата година ми се наложи за няколко дни да остана при един дядо, който искаше 15лв. за нощувка за стая с 2 кошетки /дори не приличаха на легла/ и една мивка. И маса дори нямяше.
Активен

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: Програма
« Отговор #9 -: 09.08.2008, 00:53:17 »

TressJolie така е каквото и да си говорим в България всичко е на тава дередже...имаме едно единствено хубаво нещо- образованието, но уви и с него взеха да се правят експерименти и да се действа безхаберно. Нямам думи просто... :bravo:
Активен

TressJolie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re: Програма
« Отговор #10 -: 15.08.2008, 10:21:09 »

Програмите още не са готови, но поне се знае за ЗО, че започваме на 5-ти септември.
Активен

TressJolie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re: Програма
« Отговор #11 -: 15.08.2008, 13:43:14 »

Пропуснах да кажа, че става дума за четвърти курс.
Активен

Hazi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re: Програма
« Отговор #12 -: 15.08.2008, 14:14:39 »

Знам, аз също работя...Иначе на първи курс лекциите започват най-рано, може би още в края на август, по-горните курсове започват към 5-10 септември. Моят съвет е да звъниш упорито на инспекторката на вашата специалност, тя ще ти даде най-точна информация. Наистина е много тъпо това с програмите, не виждам защо не правят график още през юни за да могат студентите да си планират и работата, и почивката, и лекциите...Другият проблем е със записването в по-горен курс- абсолютна безсмислица, то е ясно, че всички искат да продължат, който не иска- той да си подава молба за прекъсване. Ако някой може да ми изясни кому са необходими тези процедури, ще му бъда много благодарна :?

Стига, не ме стряскайте така! Как краят на август?! Нали уж започвахме на 1-ви октомври?! Къде мога да си проверя програмата, пуксат ли я в сайта, btw Балканистика съм. Ох, ужас, сега какво ще правим :headbang:
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: Програма
« Отговор #13 -: 15.08.2008, 14:18:54 »

Знам, аз също работя...Иначе на първи курс лекциите започват най-рано, може би още в края на август, по-горните курсове започват към 5-10 септември. Моят съвет е да звъниш упорито на инспекторката на вашата специалност, тя ще ти даде най-точна информация. Наистина е много тъпо това с програмите, не виждам защо не правят график още през юни за да могат студентите да си планират и работата, и почивката, и лекциите...Другият проблем е със записването в по-горен курс- абсолютна безсмислица, то е ясно, че всички искат да продължат, който не иска- той да си подава молба за прекъсване. Ако някой може да ми изясни кому са необходими тези процедури, ще му бъда много благодарна :?
На 1 Октомври почват очните на редовните студенти, в края на Август са тези на задочните стиденти.
Стига, не ме стряскайте така! Как краят на август?! Нали уж започвахме на 1-ви октомври?! Къде мога да си проверя програмата, пуксат ли я в сайта, btw Балканистика съм. Ох, ужас, сега какво ще правим :headbang:
На 1 октомври почват очните на редовните студенти, а в края на август са тези на задочните студенти.
« Последна редакция: 15.08.2008, 14:20:43 от Toni87 »
Активен

Hazi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re: Програма
« Отговор #14 -: 15.08.2008, 14:30:36 »

Toni87, много ти благодаря :-* като прочетох това за края на август и изпаднах в паника :hihi:
Активен

dummy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: Програма
« Отговор #15 -: 17.08.2008, 13:17:21 »

Редовните студенти почват занятия на 29 септември, а учебната година се открива на 28 от 11 часа в Концертната зала.
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: Програма
« Отговор #16 -: 23.08.2008, 09:21:54 »

Програмите са публикувани вече и  аз пак се възмущавам.Не че очаквах нещо друго ама все пак се надявах. Първи курс почват на 27 Август,а записването на трето класиране е до 29,да не говорим,че има и четвърто. Миналата година имаше колеги които изпуснаха половината лекции заради това. Втори курс почват на 7 Септември. Някой в ПУ трябва да поработи по въпроса.Или да изтеглят класиранията или очните да почват след четвърто класиране. Но това едва ли ще стане,така че ще си остана само с възмущението...
Активен

biskvitkata_89

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Програма
« Отговор #17 -: 23.08.2008, 18:13:34 »

Ако някой знае къде са тия програми, да ме "светне", моля! Нищо не разбирам  :headbang: За първа година ще съм (редовно) и много се вълнувам :hihi: , ама кога почваме :roll: 
Активен
~ Любовта е приятелство в огън ~

bbb

  • Гост
Re: Програма
« Отговор #18 -: 23.08.2008, 19:25:20 »

За редовните студенти все още не е излезнала програмата....
Активен

biskvitkata_89

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Програма
« Отговор #19 -: 24.08.2008, 00:00:33 »

Значи трябва да почакаме   :-)
Благодаря ти, че се отзова   :hug:
Активен
~ Любовта е приятелство в огън ~