Факултети > Юридически факултет

10 % отстъпка за всички учебници

(1/6) > >>

Kelli_Mutu™:
ФАКУЛТЕТЕН СТУДЕНТСКИ СЪВЕТ
на Юридически факултет предоставя на колегите от І до V курс възможност за закупуване на НОВИ УЧЕБНИЦИ по изучаваните дисциплини, а също така и ЗАКОНИ с 10 % ОТСТЪПКА от коричната цена.

За информация:
Весела Комитова (член на ФСС) – 4 курс, 5 група
мобилен телефон: 0898 45 45 90;
e-mail: vessikom@abv.bg

pravorazdavatel:
От къде се закупуват тези нови учебници с 10 % по-ниска цена от коричната? Аз съм привърженик на новите учебници и предпочитам да си закупувам именно такива, но понякога (когато е изчерпан тиражът например) се налага да ксерокопираш.

Kelli_Mutu™:

--- Цитат на: pravorazdavatel в 02.03.2007, 19:34:58 ---От къде се закупуват тези нови учебници с 10 % по-ниска цена от коричната?
--- Край на цитат ---

В момента организацията е следната. Във ФСС има представител от всеки курс. Всеки представител на курса изготвя списък със заявените за закупуване от колегите му учебници и закони. В понеделник започва изготвянето на списъците. След като се подадат на книжната борса доставката става в рамките на няколко дена. Заплащането естествено е при записването. Ако има затруднени студенти във финансово отношение има договорка с борсата примерно да се плати като капаро 50 % от цената на заявените учебници, но това е по изключение по принцип и не бива да се злоупотребява.
Ясно е, че студентите не може да заявят всички учебници, които ще им са необходими на един път, тъй като това са доста пари, освен това някои лекции започват по-късно и още не се знае кой учебник се препоръчва от съответния преподавател. Затова подобни поръчки ще се правят периодично при необходимост. Не ни е поставено ограничение относно сума и количество, за което благодарим естествено.
Надяваме се това да се наложи като практика за в бъдеще, защото си е едно облекчение за студентите, макар и минимално. А и защо да не получиш 2 закона безплатно на фона на останалите учебници. Може да е малко, но е все пак нещо.
Ако някой не може да се свърже с представителя на неговия курс може да се обръне по всяко време към мен и веднага ще оправим проблема.


--- Цитат на: pravorazdavatel в 02.03.2007, 19:34:58 ---Аз съм привърженик на новите учебници и предпочитам да си закупувам именно такива, но понякога (когато е изчерпан тиражът например) се налага да ксерокопираш.
--- Край на цитат ---

Аз също си купувам само нови учебници, с изключението когато тиражът е изчерпан и не се очаква нов-такъв ми е учебникът по ВП и по МП :(. По ВП не издържах и си купих един друг, та да имам в библиотеката.

pravorazdavatel:
За учебника по ВП - доц. Венцислав Стоянов каза, че май месец, най-вероатно ще излезе новият му учебник, може и да е малко късно, но все пак е нещо.

stug:
Не понижавайте декана в звание  :-)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия