argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: поредната гавра на държавен изпит по ГПН.  (Прочетена 11777 пъти)

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

На 27 и 28 май 2011г. се проведе поредната гавра със софийска проверяваща комисия начело с проф.Красен Стойчев-гилотината .Имаше една съзнателна съдийка  ,която предния ден на казуса дошла от София за да отбие номера  и скъсала  около 6-7 души от 42 души група.На следващия ден -двамата господа софиянци -въпросния  проф. Красен Стойчев и още един друг за който върви процедура в Бургаския университет от колеги студенти срещу негови изпълнения.Пристигат с мерцедеса от София  към 10 -30 часа при обявен час за държавен изпит в 8-00часа. И какво правим-даже и да говорим и да си развил и 3 те въпроса-непрекъснато те прекъсват ,задават ти допълнителни въпроси от цялото право,заяждат се , отбелязват колко лапсуса си направил ,все едно че си говорител по БТВ и четеш новините ,лъжат че в БГ нямало застраховки против земетресения  ,разпитват за личния ти живот , всякакви други маймунджулуци само и само да те скъсат.И какво може да се очаква от тия софиянци--скъсаха около 80% от студентите.При положение че си учил 5 години и доста от скъсаните хора бяха с отличен и много добър успех през следването-въртят сучат и накрая пак на тяхното , даже не се мотивират защо те късат  но то е ясно :Първо те да вземат командировъчни  , дневни  , възнаграждение за самия ДИ -това от държавата ,на следващо място , за да вземат парите  на самите студенти-ела наесен с  песен! След една редовна ,една поправителна и една ликвидационна сесия  трябва да се прави дарение за да се явиш на изпит.Повтори се сагата от 2009 год на държавния изпит в СУ по Наказателни науки.справка -сайта на СУ.Никога няма софиянци да обичат пловдивчани и обратно!а за тези които смятат да учат право-не си давайте парите на вятъра-това е поредната лъжа на управляващите!Елементарна статистика до 2003 год от 8 те ВУЗа   в БГ  ,които бълват прависти свободните  работни места  вече са запълнени в БГ. Остават малко раб.места на запад  за строителни работници и градинари ,но и там вече са почнали съкращения , вседствие кризата.  Така  затова мили  млади хора , не си давайте напразно парите за да следвате нещо  , което не се знае дали ще го завършите ,а  даже и да се дипломирате след 6-7 години още по- малка е вероятността да си намерите работа с тая диплома след време ,защото от миналата година  завършилите Право  са си намерили едва 6-7 % работа  а другите се надяват на конкурси  в които от 500-600 участващи едва 3-4 реално се назначават и то те са с връзки!:-D :headbang: :headbang: :evil: :-P :bow:
« Последна редакция: 01.06.2011, 22:09:48 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126

Опааааааааааааааа...
Не било толкова лесно...май...да си вземеш и трите държавни на редовна сесия???
Преди това лаехте...а сега плачкате...
Бай Марин е изял хурката, това е ясно...ама само с ядене нестава!!!
Иска се и акъл+много четене!
А сега пак плюйте и лайте!!!
Лузери...
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Колега не си разбрал смисъла на по -горния ми пост.Това което коментирам е за морала на изпитващите не само от софийски професори но и всякакви други съдии  , адвокати и прокурори .Морално е като има определен час  за държавен изпит да се явиш в точния час ако си председател на комисията, морално  е като изпитваш да изчакаш студента да завърши с отговора си и след това ако има някакви допълнителни въпроси да му зададеш.Морално е да дадеш някакво обяснение ,да посочиш някакви грешки ако има студента ,да му кажеш на какво трябва да наблегне ако има пропуски.И още много други неща са морални  ,но те ги има по на запад от наште географски ширини и САЩ .Морално е като колеги да кажеш добър ден даже и да сте противници в даден процес , както в университета така и в цивилизацията.За съжаление много наши хора  с които влизаме в досег са неморални , а за това няма наказание както знаем.При липса на морал в обществото как да не напуснеш тази прекрасна Родина.Прави са по младите  ,които напускат за по добър начин на живот.Нищо лично-собствено мнение!
Активен
Всичко е любов

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126

Какво лично?
Изял си пръчката, а сега плачеш...
Що не чете?
Мързел...
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

хиххих ти направо ме разсмя.Аз не се боря за 3ка  ,а за отличен или много добър. Сам се отказах след като те искаха да ми пишат 3. Колега не смяташ ли че не трябва да занимаваме аудиторията с лични проблеми на фона на преебаната ни държава.Имаме много по важни задачи за разрешаване  ,а не просто да се  намираме на лафче?
Активен
Всичко е любов

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126

Бай Марине,
тия ги разправяй на някоя колежка от Дълго поле или околността!!!
Скъсали са те като 2 и 2, 4!!!
На държавен изпит по ГПН, 3-ки няма!
ХАХАХАХА
Смехурко...
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Да бе да .Убавец на мама и на тате!Нямало 3 и 4 .Виж има една 6  -ца  ,но тя е на дъщерята на областиня управител .Няколко 5 ци  и 4 ки   ,а  всичко друго е 3 ! справка -при инспекторките!А от Дълго поле -нямам колежка ,имам една от Рим но тя роди  и една от Лондон но тя изпусна самолета и ще се яви на есен с песен!Ти през тая година спечели ли поне едно дело или си загубил всичките?това че си се дипломирал -нали се досещаш че не значи нищо!Има  бая  да учиш още !Тепърва ти предстоят  и  транслативна сукцесия и реторсии и още много  ,ама много глупости докато хванеш дядо господ за ташаците!Нищо лично! :-* :-P :y:
Активен
Всичко е любов

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126

нема се пуашиш!
на есен с песен и така още 7-8 пъти...
нищи лично ли?
Активен

dara13

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Колега,
И аз бях на този изпит,в същата комисия,но от написаното от теб започнах да се съмнявам дали става дума за изпита по ГПН на 27,28.05.2011г. в комисията на Стойчев.Единвственото от думите ти ,което отразява случилото се  е,че двамата наистина закъсняха и то доста и изпитът започна късно,но другото.....................
Комисията ни беше най-многобройна-47 човека ако не се лъжа.Не съм съгласна,че скъсаните са 80%от хората,повечето ,с които говорих след изпита го бяха взели.Мен също ме изпитва комисията/в пълен състав/,но да кажа ,че са се заяждали с мен,че са ме разхождали безцелно по материала,че са ми броели лапсусите и т.н,нещата ,които твърдиш ти,означава да излъжа.Не са го правели и с хората,които изпитваха ,докато аз пишех,все пак седях на първата банка и чувах.Вероятно сега си изкарваш яда,че са те скъсали,не мога да твърдя какви са причините за това,но не ти прави чест да изопачаваш истината.
За сведение аз си взех изпита от първия път,но след много учене,а оценките по отделните предмети през годините няма как да са меродавни за държавния изпит.Моля те не създавай напразна психоза сред хората,на които им предстои да се явяват на този изпит вбъдеще.Нищо лично 8-)
Активен

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126

Опааааааааааа,
кравата излезе мъжка...
Бай Марине, в теб е причината...
А как ти се струва проф.Мръчков?
Ама ти си знаеш, тебе не ти требе жокер...
Твърде лично, а?
Активен

seaside

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 114

Искрено съм учуден от написаното от Марин... Някои от комисията са от преподавателите на нашия ЮФ, макар и в момента да са заети на други длъжности в държавния апарат.
Освен това, тя се състои от ТРИМА високоуважавани юристи - и практици, и теоретици. И пак се намери някой, който да критикува и оплюва.
Като прочетете поне някоя книга, написана от членовете на комисията, тогава говорете и хулете. Не върви някак си да поставяте и прозвища на тези хора. Не е морално - за което настоява Марин.
Инак на 28 05 беше работен ден. Дали някой се сеща, че може би тъкмо други ангажименти да са наложили на комисията да закъснее? То това за студента е и плюс - таман повечко да почете.. )
Та , много моля, без жлъч и обвинения.. Давайте със знания и НЕ търсете причината извън себе си за представянето на ДИ.

Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Нормално е този който се е промъкнал между капките да е доволен от комисията.Но интересно как  повечето като например  професорите Чернев  ,Мръчков ,  В.Стоянов  ,Шотлеков и други съдийки пътуват от София  до Пловдив за да дойдат на изпита навреме ,даже някои комисии са почнали преди 8 часа . Те са  дошли навреме за държавните изпити , а в 5 комисия двамата може и да са високо уважавани професори  ,но пристигат с повече от 2 часа закъснение. Нещо да кажете в тяхна защита ?Вече сте половин адвокати ? ПС. Титлите нямат нищо общо с поведението и с това което знаеш по специалността.Да съм коментирал знанията на професорите някъде в постовете си? отговора ми е НЕ.
Активен
Всичко е любов

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264


Освен това, тя се състои от ТРИМА високоуважавани юристи - и практици, и теоретици. И пак се намери някой, който да критикува и оплюва.
Като прочетете поне някоя книга, написана от членовете на комисията, тогава говорете и хулете. Не върви някак си да поставяте и прозвища на тези хора. Не е морално - за което настоява Марин.

 :-D :-D :-D
Никой не казва, че изпитващите не са необразовани, неквалифицирани и т.н.Нито пък е голямо постижение да си вземеш държавните изпити от първия път с отлични оценки-с четене, знание и малко късмет всичко се постига.Проблемът е, че различните комисии оценяват по различен начин, в различните университети се оценява по различен начин на тези държавни изпити, и като цяло значението на тези оценки от държавни изпити съвсем намалява.Поне законово съвсем не са определящ фактор.в този смисъл си мисля, че фалшивите надежди идват от прекомерно високите оценки на някои комисии не толкова от "кастренето" на други.
И до къде ще се стигне така.....с четенето на някоя монографийка на член на комисията.......да оплюем някой автор и да похвалим друг............навярно с повече четене до БАН, но до никъде другаде. :-D :-D :-D

Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

marmot

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
    • Научете повече

Те поначало такива изпити са си пълна пародия.

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Поздравления за тези  ,които днес успяха да прескочат високата летва  на държавния изпит по гражданско правни науки. ! ....а на другите да не се отчайват и те ще го вземат.! Оценка Добър при  доц. Шотлеков  на колко се равняваше на 5 или на 6?   хахаха -реторичен  въпрос.Утре има вечер на музеите -  та по този повод ще трябва да релаксираме в Стария град по кръчмите!
Активен
Всичко е любов

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126

Бай Марине...усещам, че и твоето кученце е хванало зайче...най-после...
пръчката се оказа метална, а?
Активен