argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Web камера в университета?  (Прочетена 5456 пъти)

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Web камера в университета?
« Отговор #20 -: 06.12.2006, 12:56:24 »

da ne se okaje che Lia gi provokira da govoriat po telefona v chas i da slushat muzika?:)

inache protiv kakvi pravila e da se svalia muzika?
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Тодор Чаушев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
  • Ръководител УКЗ към ФМИ
Re: Web камера в университета?
« Отговор #21 -: 06.12.2006, 13:32:04 »

Темата започна да се отклонява, но какво да се прави.

Първо да направя едно уточнение, не съм казал "Ще научите вие аз кой съм...", а  казах "Преподавателите си може да не уважавате, но мен скоро ще започнете". И за да не съм голословен по случай влизането ни в ЕС през 2007г. ще има много нови правила.
Щото вие колеги сте с доста годинки по-млади за да можете да направите разлика м/у така наречените комунизъм, социализъм и демокрация. А промените няма да се само тук във ФМИ, в цялата страна ще са.
За съжаление в БГ демокрация винаги се е свързвало с анархия.
Аз съм против правилата, но самосъзнанието на българина е толкова далеч назад, че без това май няма да минем. Винаги съм искал човек сам да си слага граници кое е може кое не, и най - важното да уважава околните. Има един принцип който много обичам "Живей както намериш за добре, само не пречи на другите около теб."

Свалянето на музика и филмчета никога не е преследвано поголовно във ФМИ. Вдигането на пара е предимно на хора които са прекалили и пречат на колегите си по един или друг начин. Мислите ли, че неможем да спрем всичко това? Можем, но тогава колегата дето каза "За Сталино, за родино! Тройна победа над капитализма!" трябва да мисли нещо ново щото това се отнася за сегашният ред.
Да ви кажа честно мисля си да ли да не присъединя мрежата на ФМИ към тази на ПУ и тогава да стоя от страни нищо да не правя и да се превивам от смях. М/у другото идеята не е лоша, ще взема да поговоря с декана. Много приятно ще е да ви докладват имената на академичен съвет и да ви отрежат достъпа за наказание 1 месец като предупреждение. Което м/у другото става много бързо при квота 1GB на месец.
Идеята започва да ми харесва все повече.
« Последна редакция: 06.12.2006, 13:41:43 от Тодор Чаушев »
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Web камера в университета?
« Отговор #22 -: 06.12.2006, 15:48:31 »

i kakvo znachi tova vse pak che mi stana interesno:)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: Web камера в университета?
« Отговор #23 -: 06.12.2006, 18:54:18 »

Честит имен ден на спечелилите, а на всички останали - приятно рязане. No further comments...

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

studentka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
  • Аз те наблюдавам!
Re: Web камера в университета?
« Отговор #24 -: 12.12.2006, 19:53:35 »

Цитат на: cipher
Все едно не гледате по телевизията какво става в българското училище и какво правят учениците. Псувни, секс, побоища, убийства.

Незнаех, че секса е характеристика на деградивно и упадащо поведение!
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Web камера в университета?
« Отговор #25 -: 12.12.2006, 20:57:45 »

Студентке, говорят за училище и за в час! А секса си е дъ бест иначе!
Активен

macrogrand

  • Гост
Re: Web камера в университета?
« Отговор #26 -: 12.12.2006, 22:18:35 »

1. Проблемът е че 90% от студентите влизат в час единствено за да се забавляват, а  не да научат нещо.

По - лошото е че дори преподавателите си неуважават. Преди 6 дни имах случай при който един юнак си сваляше mp3-ки и си ги слушаше със слушалки по време на час. Куриозното беше, че в това време друг си говореше по мобилния телефон все едно е сам в залата. Ядосах се адски, а колежката която пишеше на дъската, ме изгледа смаяно.
Направо им се чудя на колегите как издържат, все едно водят на 6 годишни в предучилищна група...
Малеееее хубаво че идвам само за изпити.... иначе подобно държание ми се струва нормално. Който иска учи, който не, си прави кефа.
Активен

studentka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
  • Аз те наблюдавам!
Re: Web камера в университета?
« Отговор #27 -: 12.12.2006, 22:20:44 »

Искам да направя пояснение, защото виждам - не съм разбрана правилно.

Съжалявам, но излизам извън темата на разговор.

Според мен псувните, побоищата и убийствата са характеристики на деградивно и упадащо поведение, но секса не е.
Секса, ако е безопасен и с желанието и на двете страни, е много полезно нещо за изразходване на стреса, за доставяне на удоволствие и т.н. Друг е въпросът, че учениците не са достатъчно съзрели, за да му се насладят.

Да се надяваме, че сега всички са ме разбрали!
« Последна редакция: 12.12.2006, 22:22:15 от studentka »
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Web камера в университета?
« Отговор #28 -: 13.12.2006, 06:53:27 »

studentke spri da postvash pls:)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Тодор Чаушев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
  • Ръководител УКЗ към ФМИ
Re: Web камера в университета?
« Отговор #29 -: 13.12.2006, 13:21:17 »

macrogrand неоходимостта от присъствие на лекции и упражнения трябва всеки сам да си прецени. Ако човек е дошъл да слуша лектора ОК, инче по-добре да не си губи времето, ами да изкара някой лев. Изпита и курсовите проекти са от значение, останалото е по желение. Убеден съм че повечето преподаватели са на това мнение. Навремето работех и учех, и аз не съм ходил на всички лекции и упражнения.
Когато съм водил часове във ФМИ дадох на студентите всичката документация по темета на курса и казах "Който иска да обсъждаме въпроси по темата може да ме намери в залата  от 9 до 13 часа, ако иска по друго време да си говорим - > в барчето на бира. Ако няма да обсъждаме темите на курса да напусне залата или да си взима бирата и да си търси друга маса"
Само един студент буквално ме обиди, в деня на изпита идва един образ и ме пита "Абе пич, да знаеш кой даскал ще ни изпитва?". Горкия не само не си познаваше "даскала", ами дори не знаеше кой е в курса му та да пита. Като капак незнаеше и заглавието на курса.

Та такива работи.


Активен

studentka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
  • Аз те наблюдавам!
Re: Web камера в университета?
« Отговор #30 -: 14.12.2006, 03:08:48 »

Stilgar, никой не те кара да четеш написаното от мен!:)
Не се явявай като правораздавател, все пак се извиних!
Активен