argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: въпрос за приложан математика  (Прочетена 3640 пъти)

code_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28

Здравейте, тази година ме приеха приложна математика и искам да попитам програмирането в специалността до каква степен се изучава
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: въпрос за приложан математика
« Отговор #1 -: 12.09.2008, 10:23:36 »

Като си "code master" какво значение има? Или го знаеш вече, или ще си го научиш сам.
Активен
Too short signature limits.

code_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: въпрос за приложан математика
« Отговор #2 -: 12.09.2008, 10:28:25 »

то аз до ся бях в мг то с програмиране но просто ми беше интересно до куде ште стигнем и дали ще имам проблем с изпитите
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: въпрос за приложан математика
« Отговор #3 -: 12.09.2008, 12:11:01 »

То аз до сега бях в МГ-то с програмиране, но просто ми беше интересно до къде ще стигнем и дали ще имам проблем с изпитите?

Щом до сега си бил в МГ с програмиране до 2ри курс няма да имаш грижи с изпитите :)

Учи се основи на C++,  обектно-ориентирано програмиране и разни структури от данни ... нищо сложно за човек, завършил МГ :)
Реално ще имаш много време за четене на по-забавни неща :)

Харесал ли си си в какво ще се развиваш (Web/Desktop, .NET/Java/(нещо друго...))

Поздрави
          Ники
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

code_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: въпрос за приложан математика
« Отговор #4 -: 12.09.2008, 12:44:45 »

Ники много благодаря  за отговора :handshake:. Аз мисля да се занимавам с .Net/javа но си мисля дали в приложната математика обучението е на същото ниво както в информатиката.И до колко ще ми е полезно нататък като реализация.
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: въпрос за приложан математика
« Отговор #5 -: 12.09.2008, 15:08:20 »

Ники много благодаря  за отговора :handshake:. Аз мисля да се занимавам с .Net/javа но си мисля дали в приложната математика обучението е на същото ниво както в информатиката.И до колко ще ми е полезно нататък като реализация.


Чесно казано преподавателите са същите ... имам предвид ... спокойно можеш да изтискаш от тях количеството информация и материал, които реално се дават на спец. информатика.

Като цяло нивото в Приложна Математика е малко по-ниско, но аз например 1ви курс бях спец. Математика (там програмирането е най-зле :D ), но като те видят, че се интересуваш - асистентите се занимават с теб :) Аз не се бях занимавал с програмиране преди университета и реално ме научиха да пиша код във ФМИ :)

За по-нататък ... ще ти е полезно определено ... пак зависи ти сам колко ще се занимаваш, но университета може да ти даде най-важните базови знания, средата, познанствата и добрите приятелства, които след време ще са най-важното нещо, което си взел от следването :)

Поне аз така мисля де ... хихихихихи

Поздрави
           Ники
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re: въпрос за приложан математика
« Отговор #6 -: 12.09.2008, 17:33:33 »

На страницата на ФМИ има публикувани учебните планове, скоро ще качат и програмата, от там можеш най-точно да се ориентираш.

Цитат
За по-нататък ... ще ти е полезно определено ... пак зависи ти сам колко ще се занимаваш, но университета може да ти даде най-важните базови знания, средата, познанствата и добрите приятелства, които след време ще са най-важното нещо, което си взел от следването Smiley

Поне аз така мисля де ... хихихихихи

Стига да оцелееш в морето от алкохол и жени - непрограмистки.  :hihi:
А Вълчо все разправя как са го научили от нищото да програмира, а накрая само песни пее ...
ФМИ - Приказка За Ламята, поздрав  :#7:



Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: въпрос за приложан математика
« Отговор #7 -: 12.09.2008, 17:59:54 »

На страницата на ФМИ има публикувани учебните планове, скоро ще качат и програмата, от там можеш най-точно да се ориентираш.

Цитат
За по-нататък ... ще ти е полезно определено ... пак зависи ти сам колко ще се занимаваш, но университета може да ти даде най-важните базови знания, средата, познанствата и добрите приятелства, които след време ще са най-важното нещо, което си взел от следването Smiley

Поне аз така мисля де ... хихихихихи

Стига да оцелееш в морето от алкохол и жени - непрограмистки.  :hihi:
А Вълчо все разправя как са го научили от нищото да програмира, а накрая само песни пее ...
ФМИ - Приказка За Ламята, поздрав  :#7:


Кой к'вото може ся  :beer:
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

belqta87

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
    • http://www.svetleto.dir.bg
Re: въпрос за приложан математика
« Отговор #8 -: 18.09.2008, 01:16:06 »

Здравейте, тази година ме приеха приложна математика и искам да попитам програмирането в специалността до каква степен се изучава
сестра ми завършва тази специалност, хубава е няма да съжаляваш. Успех ако има нещо пиши нямаш проблеми
Активен

aseto_89

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: въпрос за приложан математика
« Отговор #9 -: 21.09.2008, 21:25:40 »

здравейте мом4ета и аз съм в тази специалност и малко съм притеснена относно това програмиране аз съм завършила обикновена гимназия и ми се струва 4е ще имам затруднения с това бихте ли ми обяснили малко пове4е
Активен
uuuuulllllllooooooooooo

GOOD

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 189
    • Направи нужното.... не бъди послушен !!!
Re: въпрос за приложан математика
« Отговор #10 -: 29.10.2008, 23:15:00 »

Ами няма какво да се притеснявате, толкова е застъпено програмирането, че направо може само със застъпването да си останете.
По мое време имаше едно "смешно" Делфи... май до там го докарахме и някакви  много начални и смешни фази на С-то ;)
А всичко друго е меко казано .......
Трябват ти спец курсове и ако искаш да се занимаваш с това сам да се насочваш и насърчаваш.



извинете ме
« Последна редакция: 10.11.2008, 20:08:22 от GOOD »
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: въпрос за приложан математика
« Отговор #11 -: 30.10.2008, 13:47:23 »

Кое е смешното на Делфито?
Активен

dongeorgio_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: въпрос за приложан математика
« Отговор #12 -: 24.03.2009, 23:17:54 »

Здравейте,
Мисля, че програмист без С не е програмист. Всички останали езици са доста по-специализирани, или пък орязани като функционалност. С не е просто език за програмиране, това е начин на мислене.
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: въпрос за приложан математика
« Отговор #13 -: 25.03.2009, 08:23:48 »

Вземи научи първо някой друг език и тогава прави глупавите си съпоставки между тях. Поне няма да звучат толкова смешно, надявам се. :)
Активен
Too short signature limits.

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: въпрос за приложан математика
« Отговор #14 -: 25.03.2009, 12:23:45 »

Дон Джорджио, ти мафиот ли си или се правиш на такъв? Ако си набор 88, сигурно не си програмирал още сериозно на С, та ми говориш глупости! Дори казваш С, а не С++.

Реално ползвам и С++, Delphi, Java, C# .Net 3.0 и Асемблер (х86 - вкл MMX/SSE2, 68НС и други микроконтролери също) в реални големи проекти - нямам никакви наблюдения някой език да е по-добър - всеки си има всичко необходимо - просто се напасваш спрямо клиента и API-то на проекта (често заварено положение). На Delphi имам такива големи системи написани, дето ти не си и сънувал! При това са критични индустриални приложения и работят с уреди и управляват машини. И ползват TCP/IP, RPC, COM/OLE, Serial comm, DB, имат части на асемблер (драйвери за ZigBee, например). Да си ме видял някъде да се фукам или да хваля Делфито - макар че го защитавам, когато го оплюят и кажат, че не става за нищо!
Активен

dongeorgio_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: въпрос за приложан математика
« Отговор #15 -: 25.03.2009, 21:06:36 »

Може би трябва да прочетете какво съм писал в другата тема за ТУ, определено ще разберете (надявам се, де).
Активен

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re: въпрос за приложан математика
« Отговор #16 -: 26.03.2009, 13:18:00 »

Link
2.Тролът – обикновено публикува само едно явно провокативно мнение и след това просто се наслаждава на последвалата верижна реакция. Така например във форум за автолюбители той ще изтъкне колко здравословно е ходенето пеша, а във форум за компютърни игри ще обясни, че геймингът е детинско и откровено малоумно занимание.
Противодействие – решението е учудващо просто – игнорирайте го и той ще си тръгне разочарован. Както знаем от D&D, огън и киселина също помагат.
Активен
Everybody Lies.