argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: ИСКАМ ДА СЕ ПРЕХВЪРЛЯ В ПУ  (Прочетена 780 пъти)

marin1466

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
ИСКАМ ДА СЕ ПРЕХВЪРЛЯ В ПУ
« -: 09.09.2010, 18:28:35 »

Значи работата е следната приехаме във Варненския Икономически Университет със специалност информатика но понеже ще ми идва много скъпо и много далече искам да се преместя във ПУ :-). Някой може ли да ми каже на първо място да ли е възможно и ако е така какво трябва да направя в смисъл какви документи трябва да подам.Освен това дочух нещо за някакви дарения при прехвърлянето от университет в университет. Ако има нещо такова колко трябва да даря.Ще бъда много благодарен ак някой ми даде по-скоро нужната информация ,за да мога да оправя всичко да началото на учебната година
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:ИСКАМ ДА СЕ ПРЕХВЪРЛЯ В ПУ
« Отговор #1 -: 09.09.2010, 20:54:19 »

Аз не съм чувал току-що приет да се прехвърли! Тези дарения са за които са изкарали някоя година в друг ВУЗ. Все пак се обадете в Учебен отдел на ФМИ или на секретарките на ФМИ:
http://fmi.uni-plovdiv.bg/index.jsp?id=328&ln=1
http://fmi.uni-plovdiv.bg/index.jsp?id=326&ln=1
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:ИСКАМ ДА СЕ ПРЕХВЪРЛЯ В ПУ
« Отговор #2 -: 10.09.2010, 00:16:54 »

Приятел не може да се прехвърлиш преди началбото на учебната година.Изобщо това не може да стане по никакъв начин---да не си се записвал във Варна.Ако следваш 1 година във Варна и постигнеш успех много добър за редовна форма имаш право да се прехвърлиш във всеки друг университет не само в БГ , но и в чужбина само по твоята специалност като направиш необходимото дарение  ,което се явява разликата между държавната субсидия за 1 студент за 1 година и семестр.такса.За различните специалности таксата е различна следователно и дарението е различно.Но винаги ,където и да си по света , НДУ е да завършиш първата година с необходим успех и изкарвайки си академична справка можеш и имаш право да продължиш образованието си където си пожелаеш.!със влака до Варна се ходи за 6 часа, пък ако си намериш и квартира ,не само че мацките ще завъртиш но няма да ти се идва да учиш в Пловдив!Ако знаеш какви готини са Варненките!?!? :y: :-) :sun:
Активен
Всичко е любов