argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Преминаване от редовно задочно, първи -> втори курс  (Прочетена 17565 пъти)

vuryss

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
  • Web developer

Здравейте, интересува ме какво трябва да се направи за да се запиша задочно 2-рата година. 1-вата си я минах редовно - нямам невзет изпит, но поради това че работя на постоянна работа нямам възможност да се възползвам активно от редовната форма на обучение. Има ли някакви срокове или нещо подобно което трябва да спазя или нещо? Какви документи или молби там се подават, каквото се сетите :)

Благодаря предварително :)
Активен
Isn't it funny how people will believe the newspaper, but question the Bible ?

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Отиваш при инспекторката си и ти обяснява.
Активен

Tina_Tarnar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
    • http://arto.bg/

Здравей, за  прехвърляне трябва да се отиде юли, август. Подава се молба в учебен отдел, но си приготви парички, прави се "дарение на университета" в случай, че имаш такива желания за прехвърляния и премествания.  Така, че ти прецени дали си заслужава.
Активен
http://arto.bg/ - Езиково обучение. Преводи и легализация

chemi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Здравейте, интересува ме какво трябва да се направи за да се запиша задочно 2-рата година. 1-вата си я минах редовно - нямам невзет изпит, но поради това че работя на постоянна работа нямам възможност да се възползвам активно от редовната форма на обучение. Има ли някакви срокове или нещо подобно което трябва да спазя или нещо? Какви документи или молби там се подават, каквото се сетите :)

Благодаря предварително :)

Процедурата е следната:
Прехвърлянето става с разрешение на Декана. Затова се подава заявление до него (образецът е на адрес http://fmi.uni-plovdiv.bg/GetResource?id=355), в което заявяваш какво желаеш да ти бъде разрешено, изтъкваш мотиви за това желание, предаваш го в Учебен отдел на твоята инспекторка (за да отбележи в справката към заявлението кави изпити си взел) и чакаш отговор. Имай предвид, че това трябва да стане преди 10.09.2012, защото по академичния календар от тази дата започва задочното обучение във ФМИ. Мисля, че няма да имаш  проблеми с прехвърлянето. Успех!
Активен

vuryss

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
  • Web developer

Благодаря за информатцията и за бланката!

Казаха ми от 3-ти нататък се подавала, защото били в отпуска. Надявам се да хвана сроковете и да не се иска щедро дарение за прехвърляне към по-слаба форма на обучение, при все че съм си взел до 1 всичките изпити от I-ви курс.
Активен
Isn't it funny how people will believe the newspaper, but question the Bible ?

1_9_9_1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 99

Инспекторките в новата сграда са в отпуска такали
и двете инспекторки ли са в отпуска
« Последна редакция: 30.08.2012, 13:50:54 от 1_9_9_1 »
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Ненка е на работа на 3.09.2012, а Диана е на 10.09.2012. Доста от дейностите на Диана ги поема Ненка, но зависи все пак.
Активен

1_9_9_1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 99

благодаря за отговора.
На мен Диана ми трябва за подпечатване на уверение за кредит...и си мисля че другата инспекторка май няма да може да ми свърши тази работа..все пак е важен документ
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Ами за можене - може, но дали ще има време и ще иска - попитай я все пак. Те са си все от Учебен отдел, това разделяне по специалности е за разпределяне на работата и опашките.
Активен