argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Колко време ви отне да си платите таксата в ПУ?  (Прочетена 4261 пъти)

imvera

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107

Дълготърпението ми,мили колеги,се изчерпа-пети ден безуспешно се пробвам да си платя таксата за обучение в почивките,но, както върви,ще трябва да си взема неплатен отпуск.Моля многострадалните души,успели да достигнат заветната цел ,да ни кажат какви точно медикаменти са взели,та и ние да издържим на напъна...
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

За мен няма опция. Аз си я платих за 15 минути. Още толкова ми трябваха при инспекторката. Просто отидох преди 1-2 седмици и така избегнах този кошмар с чакането.
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120

другият вариант е да изчакаш още 1-2-3-4... седмици и тогава да си го платиш (не се шегувам)
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616

За мен няма опция. Аз си я платих за 15 минути. Още толкова ми трябваха при инспекторката. Просто отидох преди 1-2 седмици и така избегнах този кошмар с чакането.
И при е същото,но аз я платих още в края на август.Колкото по-рано,толкова по-добре.
Активен

Gossip Girl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

A nqkoi znae li do koga e sroka da si platim taksata  ???
Активен

ElItO

  • Гост

Срока е докато ти свърши семестъра. Ох, аз във вторник вече няма къде да мърдам, ще отида още в 7,30, дано успея до обяд да я платя. Тези дни като гледах какви опашки имаше- чак до бараките, направо лошо ми стана :s:
Активен

Lady_in_Black

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
  • Just keep on laughing!

Не знам дали сред вас има първокурсници, но можете да си представите какво е да си от друг град и да отидеш специално да се запишеш до Пловдив, при което си нахално и грубо блъскан около 8 часа на една опашка и навсякъде се крещи, след което следват грозни скандали за реда на всеки, който впрочем изобщо не се спазва от никой и да не забравяме че беше около 40 градуса и всички стояхме на слънце :bravo: За капак на всичко обедната почивка на единствената касиерка, която обслужваше един човек по 10 минути, при насъбралите се отвън 700-800 човека се пресрочи с около 1 час отново пренаситен със скандали и слънце. След това лично аз бях затисната и не можех да дишам известно време и като се разтреперах излязох от опашката ( и това едва едва се случи да си намеря място, от което да мина) и се отвратих от маниера на хората, и то повечето от които родители, които обикновено се възмущават на нашия стил на поведение, а да не говорим за организацията на тази банка- как може да сложат един човек там?! Надявам се някой да не се обиди от злобния ми тон, но като се сетя какво чувствах тогава наистина се изпълвам с омраза. И все пак съм изпълнена с надежда, че нещата няма да са така догодина! Успех на всички ви и когато се отчаяте от чакането, не забравяйте, че винаги може да е много по-зле  :y:
Активен
Стреми се към звездите! Може и да не ги достигнеш, но ще се научиш да летиш!

mireto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30

Добре дошли в ПУ   :-D и аз се нервех така миналата година след няколко целодневни чакания, но вече се примирих, че просто организацията им е такава- тоест няма я никаква
Активен
It’s the possibility of having a dream come true that makes life interesting...

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120

вие как си го представяте организирано? Всичко си е напълно нормално като се има предвид, че това не е банка в центъра на Пловдив (където също се чака не малко), а университетска банка и не виждам какво повече може да се направи - има си охрана, има си жени, които да взимат парите... другото не зависи от тях. Никой не е виновен, че примерно днес са се юрнали 70% от всички първокурсници. Ако се организира по дни и специалности, пак ще има недоволни, че примерно не можел тогава и тогава. Като искате организирана работа ами организирайте се целия курс и един да иде да плати на всички семестъра - не, че ще става по-бързо, но поне няма да има опашка. Аз се надявам да го направят така, че да може да се плаща по банков път и директно фактурата да върви в учебен отдел, но като не може-не може. Ако имате идея-споделяйте. Ама не само да се оплаквате, че няма организация-така е най-лесно.  :wink:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Vesinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Здравейте,аз ще бъда 1 курс и на мен лично ми отне 15 мин. да си платя таксата,но стана толкова бързо,защото отидох още към края на Август.Та ако искате да избегнете дългите опашки,Ви съветвам да ходите по това време :)
Активен

Lady_in_Black

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
  • Just keep on laughing!

вие как си го представяте организирано? Всичко си е напълно нормално като се има предвид, че това не е банка в центъра на Пловдив (където също се чака не малко), а университетска банка и не виждам какво повече може да се направи - има си охрана, има си жени, които да взимат парите... другото не зависи от тях. Никой не е виновен, че примерно днес са се юрнали 70% от всички първокурсници. Ако се организира по дни и специалности, пак ще има недоволни, че примерно не можел тогава и тогава. Като искате организирана работа ами организирайте се целия курс и един да иде да плати на всички семестъра - не, че ще става по-бързо, но поне няма да има опашка. Аз се надявам да го направят така, че да може да се плаща по банков път и директно фактурата да върви в учебен отдел, но като не може-не може. Ако имате идея-споделяйте. Ама не само да се оплаквате, че няма организация-така е най-лесно.  :wink:
Как точно си представяш някой да плати таксите на целия курс след като ние съвсем не се познаваме? И освен това не си прав че нищо не можело да се направи, напротив може! Но заради хора като теб,които си мислят че нищо не може да се направи нищо не се прави :no:
Активен
Стреми се към звездите! Може и да не ги достигнеш, но ще се научиш да летиш!

Jully

  • Гост

3 часа на опашка,първият ден от срока след първото класирване,беше някакъв АД.И като се започна едно рязане на снимки защото в сайта пишеше да са по-големи,а в крайна сметка трябваше да са мнг по-малки,попълване на крак и изобщо сеедно си в детската градина и се занимаваш...попълних документите докато имах човек на опашката след това отиде до вкъщи да ми донесе ножичка и лепилце,което отне около час,а бяха минали едва 10-ина човека!И така от няма и 9 часа до 12 и нещо,нямам думи,но да не забравяме това е България!А,нямах и друг изход на другия ден заминавах на море,трябваше да чакам...!
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Ех,  ако  знаете  работното  време  на  банката  ,  така  може  да  направите  , че  да  не  чакате  повече  от  10-15  минути! но  нищо  догодина  ще  знаете! :y: 8-) :-D :wink:
Активен
Всичко е любов

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120

Как точно си представяш някой да плати таксите на целия курс след като ние съвсем не се познаваме? И освен това не си прав че нищо не можело да се направи, напротив може! Но заради хора като теб,които си мислят че нищо не може да се направи нищо не се прави :no:
[/quote]

E, като имаш толкова идеи, не се стискай и не си ги пази за себе си - споделяй, нека и другите се възползват  :roll:  Пък и не виждам аз какво общо имам с цялата тая дандания... още малко ще кажеш, че и за глобалното затопляне и за междуособиците по света аз съм виновна  :hihi:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

mouse_kiss

  • Гост

здравейте, колеги! не се стряскайте от вида на опашцичата, извиваща се пред вратата на университетската банка :-) ако отивате да се записвате, отидете преди десет часа - тогава опашката от чакащи студенти е малка и няма да чакате дълго в това студено време   :y:
Активен

Lady_in_Black

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
  • Just keep on laughing!

Как точно си представяш някой да плати таксите на целия курс след като ние съвсем не се познаваме? И освен това не си прав че нищо не можело да се направи, напротив може! Но заради хора като теб,които си мислят че нищо не може да се направи нищо не се прави :no:

E, като имаш толкова идеи, не се стискай и не си ги пази за себе си - споделяй, нека и другите се възползват  :roll:  Пък и не виждам аз какво общо имам с цялата тая дандания... още малко ще кажеш, че и за глобалното затопляне и за междуособиците по света аз съм виновна  :hihi:
[/quote]Не виждам защо превръщаш това в личен спор...
Активен
Стреми се към звездите! Може и да не ги достигнеш, но ще се научиш да летиш!

Tears_dont_fall

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

може ли д апопитам някой знае ли в колко часа отваря банката в университета?
Активен
If I die Tomorrow
as the minutes fade away
I cant remember
Have I said all I can say?
Your my everything
You make me feel so alive
If I die tomorrow....

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120

Lady_in_Black, мойто момиче, сигурна ли си, че аз го превърнах в личен спор  :roll:

Твоя беше великата реплика "Но заради хора като теб ,които си мислят че нищо не може да се направи нищо не се прави". Като не помниш на какъв акъл си била, поне прочети какво си писала  :wink:

Не смятам да се занимавам повече с теб, не смятам, че и толкова внимание си заслужила... И все пак не сподели великите си идеи  :roll: Тук не сме нито да спамим, нито да се нападаме лично (поне аз не съм за това тук), чакаме да дадеш идеи - всички ще ти бъдем благодарни и ще почерпим даже  :beer:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547

Aбе момичета...така както е замислена системата таксите да се плащат САМО в банката на университета е пълна глупост. Предполагам че тая банка е била замислена за улеснение на студентите(макар че не е мн. сигурно). А кво се получава в съшност чакаш на огромни опашки докато всичко може да е хиляда пати по лесно - отиваш в кой да е клон на Уникредит булбанк и си плащаш. Аз понеже както повечето коеги не сам от Пловдив дойдох чак от Сливен за да си платя таксата. Аколко по лесно би било да си я платя в Сливен в клона на въпросната банка.
И друго тая банка в университета след като всички си платят таксите какво
и е предназначението докато дойде време за плащане за втория семестър - май никакво.
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

mouse_kiss

  • Гост

може ли д апопитам някой знае ли в колко часа отваря банката в университета?
банката започва работа в 8:30, а почивката е от 13:00 до 13:30  и, за съжаление, не помня до колко часа работи  :-)
Активен