argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Магистратура Софтуерни технологии 2г. въпрос  (Прочетена 4059 пъти)

chemi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Здравейте отново добри хора.Аз хубаво съм се наготвил и съм отделил за учене, но изникна следния много тревожен въпрос.Значи аз четвъртата година от следването ми се наложи да мина задочно, което в следствие направи диплмата ми 4.04 а на държавен изпит 3.Четох че изискването за специалноста е да имаш диплома поне 4.И си мислех че с тези цени на магистратурата ,който се запише ще учи,а то се оказва ,че пак има класиране,за мое нещастие.Исках да питам наскоро записалите,какви са били потоците от кандидатстващи за тази специалност,защото аз мисля че няма да са много или поне много силно се надявам на това.Аз още на 15 септемрви съм там за записване, но все пак ми е любопитно за каква конкуренция иде реч.Благодаря отново предварително.

По закона за магистратура не се приемат студенти, които имат диплома от бакалавърската степен с успех по-малък от 4.00 (това е средна оценка от семестриалния успех и този от държавния изпит).  И това се спазва навсякъде, включително и във ФМИ.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Точно така и затова на държавният изпит, всеки който (ще) има по-ниска от 4.00 средна оценка го питаме дали иска да не му се нанася тази оценка, а да се яви на следващата дата за ДИ! Компромиси не се правят... Всичко се проверява от Министерството. Веднъж нанесена оценката за ДИ, няма коригиране, поне не знам за такъв начин.
Активен

denislavv

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32

Разбирам ви , моята средна оценка от семестриалният успех и държавния изпит е 4.14,но понеже на държавния имам 3 не мога да запиша магистратурата, така ли.
Активен

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог

Ама чакай сега... имаш 3 на държавния, но колко ти е успеха БЕЗ него? За да имаш среден успех 4+, тогава трябва да имаш семестриален успех 5+. Или аз не те разбирам или...
Активен

denislavv

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32

Леле леле, много съм глупав, 4,14 ми е средно-аритметичната оценка от всички изпити по време на обучението, без държавния а държавния е 3.Аз през цялото време си мислех ,че щом имам 4.14 мога да кандидатствам и не съм знаел ,че под оценка от дипломата имат предвид всички изпити + държавен изпит разделени на 2. Просто никъде в дипломата ми не пише такава стойност,а това щеше да е първият ми опит да запиша магистратура и съм бил в заблуда през цялото време,че имам диплома 4.14.
« Последна редакция: 09.06.2011, 19:56:31 от smokiii »
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Все пак си попитай в Учебен Отдел на ФМИ. И в Деканата. Има телефони в сайта. Успех!
Активен

denislavv

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32

Още утре ще загрея телефона задължително,просто не знаех ,че по това време ще има кой да се отзове за информация.Все пак ще се надявам до последно, защото страшно много ми се иска да се занимавам с това,а това е единствената възможност.А между другото какво мислите за това http://www.fmi-plovdiv.org/courses/link26.html
Активен

Invictus

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Аз искам да попитам, колеги, как ви се струва преподаването? На ниво ли е и преподавателите как са?
Питам, защото досегашният ми опит с ПУ ме е оставил с доста недотам позитивна нагласа, но пък това е друг факултет.
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!

Аз искам да попитам, колеги, как ви се струва преподаването? На ниво ли е и преподавателите как са?
Питам, защото досегашният ми опит с ПУ ме е оставил с доста недотам позитивна нагласа, но пък това е друг факултет.

Много зависи кого точно питаш! :)

Аз лично съм доволен от обучението във ФМИ и по-голямата част от преподавателите наистина са свестни хора. Въпреки това не очаквай да влезеш и да ти наливат знания с фуния, това става само по филмите.
Активен

Invictus

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Аз искам да попитам, колеги, как ви се струва преподаването? На ниво ли е и преподавателите как са?
Питам, защото досегашният ми опит с ПУ ме е оставил с доста недотам позитивна нагласа, но пък това е друг факултет.

Много зависи кого точно питаш! :)

Аз лично съм доволен от обучението във ФМИ и по-голямата част от преподавателите наистина са свестни хора. Въпреки това не очаквай да влезеш и да ти наливат знания с фуния, това става само по филмите.

Да, разбира се, че всичко си зависи от мен. Интересно ми е какво е мнението на хората, които вече имат опит в тази среда.
Активен

Invictus

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Здравейте отново. Забравих да попитам - преди евентуално да запиша магистратурата какво да подготвя като предварителни знания? Виждам, че се започва с курс по програмиране. За него основни познания по С и С++ ще стигнат ли? Мисля да препрочета двете книги на Х.Шилдт. Какво друго е добре да прочета за начало?
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!

Здравейте отново. Забравих да попитам - преди евентуално да запиша магистратурата какво да подготвя като предварителни знания? Виждам, че се започва с курс по програмиране. За него основни познания по С и С++ ще стигнат ли? Мисля да препрочета двете книги на Х.Шилдт. Какво друго е добре да прочета за начало?

В интернет има достатъчно ресурси за самообразоване, така че според мен не е важно какво ще четеш, а каква практика имаш, т.е. кое от прочетеното си опитал да го напишеш като програма, да я модифицираш тази програма някак си и т.н. Няма смисъл да четеш книги, ако си оставаш само с четенето, без да си написал няколко (десетки) хиляди реда код, които да затвърдят прочетеното.

Този процес отнема време. Книгата можеш да я минеш и за 2-3 дни, но практиката ще отнеме поне 2-3 седмици и то само за основните неща. Оттам нататък всичко опира до желанието ти да се развиваш.

Иначе като за самообучение по програмиране - пробвай тук:

http://books.bgzin.com/

Мисля, че Thinking in C (Flash tutorial) е най-добрият ресурс, от който да започнеш. Има аудио/видео презентации и много примери, които дават стабилни основи.
« Последна редакция: 14.06.2011, 11:20:44 от Иван Давидов »
Активен

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог

Здрасти,

Принципно първата година е въвеждаща в Информатиката, въпреки липсата на две от трите основни звена в учебния план. Основната тежет за езиците за програмиране пада към C++ и трябва да наблегнеш на него. Thinking in C е добра книга, но имайки предвид, че се започва директно от СоД и ООП - може би ще е по-добре да прибегнеш към нещо по-насочено към текущата програма. Може би новото книжле на проф. Магдалина Тодорова "Обектно - ориентирано програмиране на базата на езика С++" (http://www.helikon.bg/books/237/157726_obektno---orientirano-programirane-na-bazata-na-ezika-s%2B%2B.html) ще ти свърши чудесна работа по въпроса, понеже на практика М. Тодорова е един от източниците в програмите за програмиране на почти всички университети в България.
Активен