argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Похвалете специалността си  (Прочетена 4614 пъти)

fidodido

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Давайте!Покажете какво харесвате в специалността си и съответно какво не ви допада.Дайте шанс на кандидат-студенти за по-добра възможност за избор.

Активен

dankov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Похвалете специалността си
« Отговор #1 -: 21.03.2007, 22:04:07 »

 Руска филология е една много добра специалност. Въпреки опитите  на много хора да внушат, че руският език вече не се използва , той е много популярен по цял свят ( България както винаги се излага ). Имам наблюдения конкретно за Германия и там специалистите с руски в момента не достигат и са много търсени, а курсовете ( в Берлин ) са изключително скъпи и по нищо не могат да се сравнят с едно филологическо знание. В Щатите добрите специалисти също са рядкост и такива се търсят. А и като се замисли човек още 1, 2 години  и в нашата държава ще се опомнят , когато усетят дефицита на русисти. Вече започнаха да се оплакват по черноморието от недостиг на такива.
 Завършил съм РФ в ПУ преди няколко години и следователно наблюденията са ми от тогава. Както навсякъде така и в РФ желанието е основно за освояване на знанията ( ако не ти се учи или не присъстваш има голяма вероятност да не завършиш , но ако улучиш на "по-меки" преподаватели дори и да завършиш няма да имаш успех ).
 Специалистите в катедрата са много добри ,с малки изключения.
 Единствен недостатък ( според мен ) е че имаш задължителна педагогическа практика (както и във всички останали специалности във Филологически факултет-което означава недостатък на факултета , а не специалността ).
 Филологическият факултет на ПУ е в програмата Сократ Еразъм и при желание може да се замине на обучение в чужди университети ( това изобщо не е сложно , стига да имаш желание ).
Активен

p6ebem

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 219
Re: Похвалете специалността си
« Отговор #2 -: 22.03.2007, 16:49:46 »

 Славянска филология. Не, че я хваля, ама който иска да учи - тук да идва. Има достатъчно за всеки :-). А специално полонистиката има мн вазможности и почти всички могат да идат в Полша да практикуват езика.
Активен

Noob-Skywalker

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 122
  • "Life is too short to be little" - Cvetko Cvetkov
    • http://www.millaj.com
Re: Похвалете специалността си
« Отговор #3 -: 26.03.2007, 15:51:25 »

   Като влезнах да уча български и английски език мисля, че попаднах точно там, където трябва. Нашите ме пращаха на уроци по математика и информатика но как да уча нещо, което не ми е присърце! На изпитите изкарах доста високи оценки по БГ и АЕ и то без да съм стъпвал на уроци.
   Специалността ми като цяло е интересна. Повечето преподаватели са много пекани и си вършат работата. Мен лично много ми допада начина на преподаване на г-жа Роуланд - трудно прави компромиси, недопустимо е да се говори в часовете й, който цъфне без учебник изхвърча... абе какво да говоря, плащат й да ни научи на английски и точно това прави.
   Колегите са пичове, а колежките - направо престъпно готини  :blush:
   Уча БЕ и АЕ за да съм на "ти" с езиците и след това мисля да карам магистратура по икономика. По мои наблюдния, за човек с тези знания е лесно да намери добре платена работа.
Активен
Всеки може да намаже жена с ягоди и сметана. БЪДИ БЪЛГАРИН!!! Намажи я с боб-чорба и люта чушка!

pip

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Похвалете специалността си
« Отговор #4 -: 16.04.2007, 10:47:43 »

Аз съм последна година Български език и френски език, учих една година преди това Етнология... Съжалявам, че се прехвърлих БЕФЕ, не мога да похваля специалността си! Българистичните дисциплини са на ниво, но по френски   :-X
Активен

Darkzealot

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
  • Q:How do you kill the one that has no life?
Re: Похвалете специалността си
« Отговор #5 -: 16.04.2007, 16:23:53 »

напълно съм съгласен със Noob-Skywalker специалноста има доста реализации аз съм сега 2ри курс и съм доволен от специалноста.
Активен
Грях ли е да достигнеш границата? Когато направиш последната стъпка?
Когато не можеш да продължиш.Намираш долината на мрака в душата си
и забравяш света,от който си дошъл,за да прегърнеш света,в който си попаднал.

gerityyyyyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
  • И антирекламата е реклама
Re: Похвалете специалността си
« Отговор #6 -: 28.01.2008, 01:18:57 »

Български език и история.... :roll: :roll: :roll: като цяло е хубава специалност,но има и кофти страни  :-D :-D :-D
То винаги има кофти страни де : :-D :-D
Активен
Фалшиви хора толкова,че те сами не могат да се познаят!!!!

ElItO

  • Гост
Re: Похвалете специалността си
« Отговор #7 -: 28.01.2008, 17:07:45 »

Аз ще допълня поста на gerityyyyyy-български и история е страхотна специалност,защото ти дава много широка обща култура,а това все пак има значение,дори и само заради едното самочувствие.Лошите страни на педагогическите специалности всички ги знаем-липса на реализация и т.н.,а и като хибридна специалност си иска двойно повече зубрене :angry:Иначе си е готино да блеснеш със знания за моновтонгизацията на дифтонгите  :drunk:или строежа на еднокорабни църкви-доста екзотични неща за повечето хора
 :wink:
Активен

malvinarium

  • Гост
Re: Похвалете специалността си
« Отговор #8 -: 28.01.2008, 20:13:50 »

Аз съм Българска филология и съм много доволна. Засега нямам пълни впечатления за специалността, защото ми липсва опит ( първи курс съм ), но не бих сменила избора си. Преподавателите засега много ми харесват - отговорни и разбрани, определено човек може да научи много полезни неща за общата си култура, ако е редовен на лекциите, както е при доц. Пенев ( Старобългарски език ). Надявам се, че колегите от горен курс ще споделят и тяхната оценка за специалността.  :-)
Активен

Piliondel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
  • "Every living creature on earth dies alone"
Re: Похвалете специалността си
« Отговор #9 -: 28.01.2008, 20:58:32 »

Славянска филология с полски в подкрепа на P6ebem   :rock:
Активен

purple kid

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Похвалете специалността си
« Отговор #10 -: 14.02.2008, 15:33:25 »

Руски и западен!Първи курс съм. Много наредена специалност като цяло  :-D Някои казват, че е най-трудната специалност в целия университет... 8-) Иначе като перспектива е доста добре :wink:
Активен

ahiito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Похвалете специалността си
« Отговор #11 -: 14.02.2008, 19:40:03 »

Няма ли кой да пише нещо за Биология и химия?
Активен

ahiito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Похвалете специалността си
« Отговор #12 -: 14.02.2008, 20:19:32 »

Опааа,съжалявам,но едва сега забелязах,че това е за друг факултет
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Похвалете специалността си
« Отговор #13 -: 14.02.2008, 23:13:52 »

(Право) много      трудна ,  но хубава  специалност --  добра обща  култура ,,възможностти  за  реализация  в  различни  области  на  живота ,    цял  живот  работа  с хора, доходите  гарантират  общо  взето       добър   и     много  добър    стандарт  на  живот  !
Активен
Всичко е любов

rensita

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
  • DO WHAT YOU WANT!!!
Re: Похвалете специалността си
« Отговор #14 -: 23.02.2008, 16:02:27 »

БЕИ!!!! 8-)
Какво да ви кажа харесва ми, малко повечко ни гърчат, но все пак е интересно, а и колегите са на 6 8-)
Не бих се оплакала голямо шоу е!!!! :evil:
Активен

Вятър

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re: Похвалете специалността си
« Отговор #15 -: 25.02.2008, 20:06:53 »

Етнология.
Страхотни преподаватели, които работят с любов. Приветливи и излъчващи доброта. До сега от тази катедра не съм срещала нещо лошо. За мен едно от основните неща е отношението на преподавателя. Респект. Разбиращи, работят с желание и ентусиазъм. Заразяват с отношението си и любовта си към работата. Ужасно много ми харесва специалността, колегите и преподавателите. Професионалисти до дупка.
Умеят да превръщат всяко занимание в интересно и увлекателно. Искрено съжалявам, че останалите колеги нямат възможност да се докоснат до тях.
Активен
"Образованието е това, което ти остава в главата след като забравиш всичко, което са те учили"
Алберт Айнщайн

ElItO

  • Гост
Re: Похвалете специалността си
« Отговор #16 -: 25.02.2008, 22:16:05 »

На нас по Етнология ни преподаваше д-р Янков,наистина е много готин човек,говори много увлекателно и те кара несъзнателно да се увличаш,аз лично търсих книги по етнология,които четох не за изпита а просто от интерес,рядко някой пеподавател така ме е запалвал за неща,които не са ми конкретно необходими за изпит.Ако и останалите преподаватели във вашата катедра са такива наистина ще запиша магистратура при вас :D
Активен

Вятър

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re: Похвалете специалността си
« Отговор #17 -: 27.02.2008, 23:23:04 »

Ами на нас ни преподават основно Шнитер, Антонов, Кръстанова, Баева, Налбантян  :D :D :D
Активен
"Образованието е това, което ти остава в главата след като забравиш всичко, което са те учили"
Алберт Айнщайн

zlatina_trapoklovo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
  • Обичах, следователно живях!
Re: Похвалете специалността си
« Отговор #18 -: 18.03.2008, 15:35:27 »

az bqh nai oburkaniq chovek na zemqta predi da doida da ucha bulgarska filologiq v PU.S dve dumi za men vajeshe debelqnovoto "A v moita vqra sam ne vqrvam az"
a sled vremeto, koeto prekarah v starite kiliiki(zashtoto uchih i predi remonta v pu) namerih mnogo priqteli v licata na prepodavatelite mi, nauchiha me che ima i shibani neshta v jivota i mi dadoha sila da se borq s tqh!Bih mogla da nareka BF uchilishte za jivota a ne filologiq.Obicham vsichko tam!!!Vsichkoooooooooo
Активен
...вярвай - пролетта ни
недосънуван сън не ще остане
и ти при мене ще се върнеш пак!...

Dana

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re: Похвалете специалността си
« Отговор #19 -: 08.08.2008, 08:17:53 »

Някой ще сподели ли мнение за балканистиката?  :-) Какво е нивото на преподаване, защото за психологията бях чела много лоши работи
Активен