argon bulletin board

Факултети => Факултет по математика и информатика => Темата е започната от: fake в 25.08.2010, 22:51:31

Титла: Основи на компютърната информатика маериали ?
Публикувано от: fake в 25.08.2010, 22:51:31
Здравейте колеги, знаете ли от къде мога да намеря материали за "Основи на компютърната информатика" ? Изучва се в 1 курс спец. "Информатика".Какво се изучава по този предмет в общи линии?

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Титла: Re:Основи на компютърната информатика маериали ?
Публикувано от: Jack Johnson в 26.08.2010, 12:38:01
Ами изучават се основите на компютърната информатика.

Има малко философска теория на тема "що е то информацията и има ли тя почва у нас", малко математика и логически функции, а на упражненията ако не се лъжа се дават основите на C/C++.

Материали - по мое време учебникът го имаше в книжарницата. В зависимост от това колко можеш да помниш и/или пишеш, записките по време на лекции също вършат работа като "учебник".
Титла: Re:Основи на компютърната информатика маериали ?
Публикувано от: Светослав Енков в 01.09.2010, 15:53:54
Материали - препоръчвам учебника на Тотков/Донева/Шкуртов "Основи на Компютърната Информатика", издание на ПУ, защото най-пълно отговаря на конспекта за изпита, но нищо не пречи и след като се намери конспекта, да се ползват всякакви странични източници.