argon bulletin board
Факултети => Факултет по математика и информатика => Темата е започната от: vuryss в 15.09.2012, 16:04:30
-
Имаме един доста кратичък въпросник от 636 въпроса :)
Благия доцент не можа да ни изпее и 1/4 от тях на лекции, и другите, трябва някак си да се оправим докато ги намерим :)
Някой от "военната фабрика" (както той я нарече) вече написал ли им е отговорите някъде? И ако може да ми каже къде че не знам дали ке успеем да ги намерим всичките :)
Той даже спомена че ги няма всички отговори дови в слайдовете :)
Че някой има ли си идея :?
Благодаря ви предварително :)
ПП:
Въпросния въпросник: http://www.fmi-plovdiv.org/vsh/KA/PDF/KAQuestions.pdf
-
Според мен има огромна вероятност отговорите на въпросите да ги намерите в приложеният към въпросника списък с литература. Като гледам дори всички книги са на български. По всяка вероятност могат да бъдат намерени в библиотеките.
Edit: грешка, 3 от 11те книги са на руски.
-
http://fmi.site90.com/?dir=%2Fhome%2Fa4388020%2Fpublic_html%2FFMI%2FII+kurs%2FI+trimestyr%2FKomputyrni+Arhitekturi%2FZa+Izpit%2Fotgovori+na+vaprosnika
Тук ги има, но някой са малко грешни.
-
Има ги. Не ми се гледаше линка, който ти беше дал потребителя преди мен, но така или иначе за 600+ въпроса няма как да имаш гаранция, че някой и друг не е сгрешен, така че моя съвет и това, което аз направих е да си прочетеш лекциите 1-2-3 пъти както и конспекта и после да прегледаш по памет дали готовите отговори съвпадат с това, което си запомнил. Ако си доволен от процента на съвпаденията, просто хващаш готовите отговори и почваш да зубкаш като примерен зубър. И не се отчавай, няма нормален човек, който да може да запомни 600+ въпроса, целият изпит е и малко късмет, но така е и в живота като цяло :)
Успех!
-
Ако прочетеш тия лекции един два три пъти и ще си избиеш всички мозъчни клетки камо ли после да зубкаш и 600+ въпроса, кофти тактика.
-
Има много варианти за "вярни" отговори, но почти всички са еднакво грешни. Мисля, че имам някъде проверени на 80-90% и са гарантирано вярни. Кажете на лично съобщение дали ви трябва за да се поразровя за тях, че отдавна съм минал изпита.
-
Да ги търсиш или учиш един по един е лудост, според мен.
Ако знаеш как работят процесорите и компютрите поне на това ниво, на което се изисква, отговорите би трябвало да ти идват в съзнанието като прочетеш въпроса. Ако ти се струва двусмислен някой въпрос, на изпита ще обясниш защо и готово.
Всякакви книги за процесори, асемблер и архитектури ще ти свършат работа, в този курс се говори за архитектури на много примитивно ниво, май горе-долу микропроцесори от 70-те, така че всичко става.
БТВ, доколкото виждам, поредните въпроси често са отговори на предходните! :)
ПП. Какво учите сега по практика? Асемблер за 32-битов х86/486, който пишете вграден в C++ или нещо по-напреднало?