argon bulletin board
Факултети => Факултет по математика и информатика => Темата е започната от: Jack Johnson в 28.06.2007, 00:14:41
-
Пускам темата защото имам нужда от помощ за конкретен проект, но страдам от липса на свободно време, а проектът е голям и според мен е идеален за запълване на графа "професионален опит" в едно CV, поне за начало!
Казано накратко - разполагам с ето този проект "Fractal Graphics 2.0":
http://download.bgzin.com/frc20.zip
Проектът представлява самоучител, който в старомоден графичен режим учи на основи на линейните преобразувания(!), Хаусдорфово пространство и след това обяснява подробно (че и спримери) какво са това IFS фрактали.
Тази версия е много стара, писал съм я преди повече от 5 години, когато конзолата все още не беше табу, но сорсовете отдавна са загубени. Идеята е с малко reverse engineering похвати и повече мисъл в нововъведенията проектът в третата си версия да мигрира от конзолно приложение към нормално, съвременно desktop приложение.
Проблемът е, че физически нямам време да пренапиша всичко, затова предлагам на всеки, който има желание да "осинови" този проект и да го развие както намери за добре. Бих се радвал да е под LGPL лиценз, но това го решава програмистът, който се наеме да свърши черната работа. Аз само "ще давам акъл" в началото, докато програмистът схване за какво става въпрос, а и имам конкретни идеи къде и какво трябва да се подобри.
Малък апел към незавършилите и бъдещите студенти: от опит съм забелязал, че участието в Open Source проекти се счита за плюс, когато кандидатстваш за работа, особено когато съответният проект е сериозен и добре пипнат. Работата по такъв проект по принцип може да се приеме като "професионален опит" от работодателя и по този начин човек изпъква пред конкуренцията.
Не на последно място имайте предвид, че съм готов да спонсорирам реализацията на този проект за каквато и да е платформа и независимо от езика, стига проектът да е desktop или web ориентиран и се лицензира под LGPL лиценз. Авторските права остават изцяло за програмиста, който реализира проекта.
Така че ако някой иска - да заповяда! Ще помагам с каквото и както мога!
-
Според мен трудът на програмиста едва ли може да се оцени символично на 50лв, а за 200 да не говорим. Според мен трябваше да е символично 200 и от там нагоре +200.
-
Според мен трудът на програмиста едва ли може да се оцени символично на 50лв, а за 200 да не говорим. Според мен трябваше да е символично 200 и от там нагоре +200.
Напълно съм съгласен, ако ставаше въпрос за нормална работа по 8 часа на ден, но при този вариант в конкретния случай идеята за contribution към Open Source проект се губи тотално, все пак тук не става въпрос за 8 часов работен ден и т.н. Идеята ми беше ако има желаещ(и) да дам допълнителен стимул и храна за размисъл на мозъчните клетки.
-
Аз пък си мисля че символичните 50 лв стигат. Покрива се бирата която ще се изразходи за да се направи проекта и ще останат парички за поливане на проекта след завършването му :beer: :rock:
Все пак не говорим за сериозна работа а за запълване на свободно време.
-
Лично аз бих се заангажирал с подобен проект без заплащане но не специално с този :) не специално с проект свързан с математика .
Пример бих се заангажирал с проект Plugin за Eclipse за Struts 2 да кажем
тъй като не съм виждал :)
-
Някъде бях чел че има нещо като плъгин за Struts2 ама бил бъгав :)
-
Никой не говори за 8-часова работа. Всеки си определя кога и по колко да работи, но все пак и всеки си преценява усилията, знае какви са му възможностите и колко му струва труда. Така че си е въпрос на избор.
Иначе като проект не бих се хванал по проект, който е различен от чистия GPL лиценз. Всичко останало е просто пясък в очите.
-
Никой не говори за 8-часова работа. Всеки си определя кога и по колко да работи, но все пак и всеки си преценява усилията, знае какви са му възможностите и колко му струва труда. Така че си е въпрос на избор.
Иначе като проект не бих се хванал по проект, който е различен от чистия GPL лиценз. Всичко останало е просто пясък в очите.
боза :) т.е. CPL е пясък в очите ли ? я помисли малко
-
Пич, незнам за какъв CPL говориш, но ще те посъветвам пак да прочетеш постинга ми малко по-бавно и внимателно...
-
Намразих GPL, когато утанових, че използвайки дори един ред чужд GPL код в мой проект съм задължен да пусна целия проект под GPL. Чиста паразитна история според мен, но всеки решава за себе си.
Затова уважавам LGPL и няколкото му производни на Apache, BSD и т.н. Хем имаш код, който можеш да ползваш, хем не си ограничен да лицензираш под същия лиценз, стига да спазваш някои правила, описани в съответния лиценз.
-
Майната му на GPL, лицензът на Apache не бил GPL-compatible според GPL умниците.
Никога не бих ползвал този лиценз. Вирус!!!
-
Пич, незнам за какъв CPL говориш, но ще те посъветвам пак да прочетеш постинга ми малко по-бавно и внимателно...
а така а ти виж какво е CPL :)
GPL е за комплексари който мислят че това което напишат е 100% гениално тъй като те са невероятни гении и ще бъде използвано 100% за правене на пари който те няма да вземат. Българска работа реално GPL е а ве да не ме прецакат случайно чакай го пусна под GPL . CPL си е 100% Open и Free лиценз нещо повече ако погледнеш кода написан под CPL може да се модифицира преразпространява да му се сменя автора да се продава да се затваря и квото се сетиш . Ако ще се биеш в гърдите че се кефиш на Open и етц ползвай реален лиценз който не ЗАДЪЛЖАВА никой нищо:)
-
Подновявам темата, тъй като проектът все още е в застой, а потенциалът му е голям.
Накратко: студентът, който се заеме с реализацията на проекта ще спечели познания в областта на фракталите, фракталната компресия, ще може да се похвали с реализиран проект от средна/висока сложност и ще има какво да сложи в CV-то си. Като награда за добре свършената работа, аз ще спонсорирам проектът с лични средства, макар и символично.
Проектът представлява система за самообучение по фрактални графики, която минава през основни обяснения за матрици и операции с матрици, линейни преобразувания, Хаусдорфово пространство (това не се учи в университета), математически операции в Хаусдорфовото пространство (и това не се учи в университета) и накрая разбира се и фракталните графики. Системата позволява да се създават и редактират фрактални матрични функции и съответно от тях да се генерират фрактални графики чрез използване на първоначално изображение, което също може да се създаде от потребителя.
Нещо повече - в българското интернет пространство подобен проект няма аналог и в това отношение студентът, който се заеме с реализацията на проекта спокойно ще може да каже, че е реализирал нещо наистина уникално.
Който има желание да обсъдим темата - нека пише.
EDIT: Имайки предвид академичната сложност и практическата насоченост на проекта, същият проект би могъл да се развие като дипломна работа за бакалавър/магистър. Г-н. Енков, прав ли съм? Бихте ли съдействали на някой студент (като ръководител на дипломната работа), ако реши да се заеме с проекта?
-
Лошото е, че малко ме няма в тази област теоретично, иначе за практическата реализация, за помощ при оформянето на интерфейса и документацията на системата, както и, разбира се, за оформянето на самата защита на дипломната работа накрая - няма никакъв проблем.
Т.е. няма да мога да се включа активно в реверс-инжинеринга на формулите и методиката (то и аз сега пиша дисертация и съм по-зает и тази учебна година ще намаля малко броят дипломанти, но няма да е нула). За другото - ще поема ръководенето на самата дипломна работа, това може да стане и когато проекта придобие по-финален вид, просто студентът, който се захване, да е спокоен, че това ще му е дипломната работа и ще му помогне и за дипломирането, не само за CV-то (а самото дипломиране само по себе си е важен аспект в CV-то - да кажеш тезиса на дипломната ми работа беше оригинален проект и т.н.).
-
Формулите, които се ползват, се учат в първи курс в дисциплината "Линейна алгебра" и по-точно операциите с матрици и линейни преобразувания.
За теорията - тя е 90% това, което се изучава в първи курс по ЛААГ, а останалите 10% ги има документирани в HELP менюто. Отделно, макар че минаха 8 години, все още помня и теорията и формулите и с удоволстве ще помагам където трябва, което е и идеята.
IFS теорията ни учи как да конструираме IFS фрактали, а теорията за Хаусдорфовото пространство ни дава математическия апарат, с който да определим кога да спрем генериращите итерации (Хаусдорфовото разстояние между генерираните обекти X(t) и X(t+1) = 0).
Така че теорията не е много, нито е сложна. Няма нужда човек да е велик математик (аз самият не съм), за да си играе с фрактали.
Ето няколко линка:
http://en.wikipedia.org/wiki/Iterated_function_system
http://en.wikipedia.org/wiki/Hausdorff_distance
Естествено, практическата реализация не следва едно към едно математическия модел (особено за Хаусдорфовото разстояние), но е необходимо човек да е наясно с теоретичната идея, за да и намери практически ефективен заместител.
Ще се опитам да дефинирам накратко какво трябва да съдържа обновената програма:
* Подробна Help система, по възможност на български и на английски (мисля си за CHM формат, ако е Desktop приложение или хубаво структуриран HTML ако е web) за теорията, която стои зад IFS фракталите. Матрици, операции с матрици (събиране и умножаване), IFS, Хаусдорфово пространство, Хаусдорфово разстояние, Attractor, Zero attractor, ...
* Модул за дефиниране/редакция на IFS матрици в интерактивен режим, т.е. потребителят да вижда ефектът от линейното преобразувание в момента на въвеждане на всеки коефицент (те са няколко коефицента за всяка дефинирана матрица) или (по-добрият вариант) коефицентите да се определят динамично, след като потребителят е дефинирал линейното преобразувание чрез "разтягане", "мащабиране" и "ротиране" на матричния обект, който е най-обикновен квадрат. Т.е. потребителят "деформира" някакъв начален обект и въз основа на деформациите се определят коефицентите. Курсовият проект по компютърна графика в трети курс (ако не се лъжа) много би помогнал за реализацията на тази част.
* Модул за генериране на IFS фрактал, спрямо предварително зададено множество от IFS матрици (виж горе) и начална картинка (BMP, JPG или каквото и да е). Модулът трябва да позволява запазване на всяка итерация (новополучена картинка), както и на крайния attarctor, било то нулев или не.
* Модул за визуализация на предварително запазен IFS фрактал, който позволява проследяване на всяка стъпка от процеса на генериране.
Това са най-важните модули. Текущата система включва още модул за създаване на начална картинка, който е излишен в съвремения свят (Paint върши същата работа), както и Demo модул, който също е излишен, ако към системата се влкючат няколко предварително дефинирани, добре известни IFS матрици.
-
Значи само ще чакаме мераклията (или мераклийката)...
-
За два часа (заедно с тестовете) написах тази кратка демонстрационна програма:
http://ivan.bgzin.com/fractals.html
Нужно е да се ползва съвременен браузър, който поддържа HTML5. Сорс кодът обяснява накратко какви функции се прилагат, за да се постигне крайния ефект (IFS фрактал). Приложението не имплементира функционалността за определяне на краен атрактор, но в случая нямаме автоматизирано генериране на фрактал, така че няма и нужда.
Кодът е много кратък, на практика само въртим два цикъла по X и Y и след това за всяка не-празна точка прилагаме трансформациите, които са дефинирани по-горе в кода. Толкова е просто.
-
Като гледам - мераклии/мераклийки все оше няма?
-
Обява за работа:
Търсим .Net програмист за разработка и поддръжка на счетоводен софтуер
Отива Иванчо (не Давидов де, онзи Иванчо от вицовете ... ) на интервю
- Добър ден, кво сте правил до момента?
- Добър ден, ами самоучител, който в старомоден графичен режим учи на основи на линейните преобразувания(!), Хаусдорфово пространство и след това обяснява подробно (че и с примери) какво са това IFS фрактали.
- Благордаря, следващия. (На ум - аман от идиоти, дето нищо не могат, а се имат за хакери)
Бих се изненадал, ако се намерят мераклии. Мераклийка може - тя ще си хване истински програмист за гадже и добре платена работа толкова няма да и трябва.
-
Обява за работа:
Търсим .Net програмист за разработка и поддръжка на счетоводен софтуер
Отива Иванчо (не Давидов де, онзи Иванчо от вицовете ... ) на интервю
- Добърден, квостеправил домомента?
- Добър ден, ами самоучител, който в старомоден графичен режим учи на основи на линейните преобразувания(!), Хаусдорфово пространство и след това обяснява подробно (че и спримери) какво са това IFS фрактали.
- Благордаря, следващия. (На ум - аман от идиоти, дето нищо не могат, а се имат за хакери)
Бих се изненадал, ако се намерят мераклий. Мераклийка може - тя ще си хване истински програмист за гадже и добре платена работа толкова няма да и трябва.
Ето ти друг вариант:
- Добър ден, какво сте правил до момента?
- Разработка на цялостен софтуерен продукт със съвременни софтуерни технологии, в това число .Net, HTML5, писане на техническа документация и дейно участие в цялостната софтуерна архитектура на проекта. Мога да направя нагледна демонстрация на софтуера, ако Ви интересува и също така да Ви свържа с някой от ръководителите на проекта за референции, ако желаете.
- Интересно, интересно... а другите кандидати казват само, че в момента следват информатика и са без никакъв стаж. Нает сте!
Технологиите се менят, през 2002г. все още можеше да се каже, че конзолните приложения са на мода, но вече не. Затова проектът има нужда от сериозно обновяване. Говорим за пренаписване на софтуера, използвайки съвременни средства все пак.
-
А, Иванчо (от вица) ще е благодарен, че шефът (от варианта на Г. Фурнаджиев) не го е взел на работа!
Всичко е много относително. Аз, където и да съм почвал, като покажа, че съм правил наука, ме гледат с по-добри очи. Е, пак съм си педепцал счетоводни софтуери и простотии, няма начин - тва се търси, за тва се плаща.
М/у другото, като член на Държавната Изпитна Комисия, мога да уверя всички мераклии за дипломни работи, че вече (от 1-2 години) не се гледа с добро око на мануфактурата тип "веб сайтче" (класическата тема, иначе и на мен половианта ми дипломанти и те тва правят, няма как - това си могат - това им давам или позволявам), та ще се гледа вече оригиналност, научен принос, оформление по стандарти, дали има диаграми/схеми/проектиране на базите данни добре описани и добре представени (хубава презентация). Е, тези със "сайтче" няма да имат двойки, тва е ясно. Все пак и това е работа, и това се търси.
-
Моят Иванчо би бил благодарен след години, но само ако го наемат на читава работа благодарение на този проект. На десетото "довиждане" или ще мине на варианта на Иван Давидов, молейки се да не продължат да го разпитват за проекта, или ще си каже ... абе не е за академичен форум ... :wink: и ще стане касиерка в Интернет клуб.
ПП: Нали знаете, че това не са само мои разсъждения, а и на потенциалните мераклии/йки?
-
Моят Иванчо би бил благодарен след години, но само ако го наемат на читава работа благодарение на този проект. На десетото "довиждане" или ще мине на варианта на Иван Давидов, молейки се да не продължат да го разпитват за проекта, или ще си каже ... абе не е за академичен форум ... :wink: и ще стане касиерка в Интернет клуб.
ПП: Нали знаете, че това не са само мои разсъждения, а и на потенциалните мераклии/йки?
Та каква казваш е позицията, която защитаваш? Че студентите не трябва да правят дипломни работи ли?
-
Позицията е "винаги контра", и "на Вуте да е зле" и така нататък.
А Иванчо (от вицовете) - затова е Иванчо... Има там и разни Марийки обикновено.
Никой не е длъжен да прави дипломна работа. Има си и държавен изпит. Има си и работа направо като касиер/ка, без да си завършил ФМИ (в смисъл, не си длъжен да имаш висше образование или да го завършиш, ако си го почнал - примерно, ако усетиш, че имаш друго амплоа, например, не поради форсмажорни обстоятелства или някой да ти пречи).
И другото което е - ми вече няма Интернет клубове - затва ще правим наука, щем не щем!
Моля, спазвайте добрият тон и пишете само по темите! Антоний нямаше време за модериране, но аз ще намирам. Засега обявявам гратисен период до 1.1.2011 да влезете в релси. (хм, гадничко прозвуча, а?)
-
Та каква казваш е позицията, която защитаваш? Че студентите не трябва да правят дипломни работи ли?
Позицията е "винаги контра", и "на Вуте да е зле" и така нататък.
Моля, спазвайте добрият тон и пишете само по темите! Антоний нямаше време за модериране, но аз ще намирам. Засега обявявам гратисен период до 1.1.2011 да влезете в релси. (хм, гадничко прозвуча, а?)
Глупости. Позицията, която защитавам е: „Не се чудете, че няма желаещи. Нормално е.“ И си е точно по темата. Между другото, това да си позволиш да кажеш нещата в прав текст, както ги мислиш нарушение на някакъв тон ли е? За поне втори път тук ми се случва на „Бялото е бяло“ големи мъже със самочувствие да ми реагират остро и да го наричат тон. :wink:
-
Няма мераклии, защото не им се занимава, не защото после не се търсело!
-
Всъщност не зная защо някой очаква че ако проекта е Open Source не трябва да се плаща
Това какъв е проекта няма значение труда си се плаща кой смята че хората който пишат eclipse или netbeans или ... не им се плаща ? :)
-
„Не се чудете, че няма желаещи. Нормално е.“
И защо си мислиш, че няма желаещи? Аз например съм заинтересуван от проекта и смятам да се заема с него, когато ми остане малко свободно време.
Това, че никой не е писал не означава непременно, че няма желаещи!
-
Найдене, никой не е казал, че няма да се плати, а че няма да се плати много. Някои неща са така. За удоволствие и за тренинг.
Освен това, да направиш дипломна работа или да пуснеш после статия е пак вид "заплащане".
Владислав - свържи се с Иван Давидов - нищо че няма да почнеш веднага. Поне ще ти даде доп. информация и ще можеш да си прецениш дали наистина те интересува или да почнеш поне теоретично/проектирането.
-
Вече съм се свързал :wink:.
-
Вече съм се свързал :wink:.
Така е и чакам да ми кажеш има ли някакво развитие от твоя страна. :)
-
Така е и чакам да ми кажеш има ли някакво развитие от твоя страна. :)
За сега няма развитие, защото както написах и в поста си по-горе, в момента съм доста зает и нямам физическо време да се захвана с проекта, но щом се поосвободя и това ще стане. Ще те уведомя допълнително :-).
-
Светослав Енков: публикации та и дипломни са пълна глупсот в смисъл аз съм СУПЕР за това да се правят качествени дипломи в ПУ и който не е направил 2ка ... айдее догодина да попише малко ама нещата не стоят така нали ? :)
А и дипломните работи попринцип имат тотално различна идея:
в ПУ диплмоната работа е нека направим нещо да отбием номера да ни пишат 6 после да я захвърлим.
в деиствеителност дипломната работа трябва да е малко проектче, прототип, част от голям проект КОЕТО/КОЯТО цели да бъде продадена по късно от университета тъи като е собственост на университета :)
много ми е смешно има някви хора дето защитават дипломи където показват какво са направили в фирмата в която работят WTF ? дипломата трябва да е собственост на университета в крайна сметка, а не на някаква фирма.
-
...
Освен това, да направиш дипломна работа или да пуснеш после статия е пак вид "заплащане".
...
Егати заплащането - знаеш ли от колко месеца лично мен никъде не ме вземат на работа заради академично минало и четири публикации?
много ми е смешно има някви хора дето защитават дипломи където показват какво са направили в фирмата в която работят WTF ? дипломата трябва да е собственост на университета в крайна сметка, а не на някаква фирма.
Преди десетина години една мацка от ФМИ на ПУ отиде при научен ръководител (извън ФМИ, извън ПУ дори) специално да пише дипломна работа и „задачата“ беше да напише софтуер на застрахователен брокер. Защити ...
-
Аз също имам академично минало (водил съм лекции/упражнения в ПУ, СУ и НБУ) и въпреки това ме взимат на работа. Познавам и други хора, които като мен работят в някоя IT фирма и едновременно с това преподават в НБУ. Едното не пречи на другото, това се опитвам да кажа с прости думи! Ако не те взимат на работа, не вярвам да е заради академичното ти минало.
Стана вече сериозен оффтопик...
-
Вярно, прав си за офтопика. Въпреки мрънканиците ми желая успех на начинанието. Някъде назад в архивите бях писал, че според мен дипломните работи би трябвало да са под Creative Commons, а ако има писан софтуер той да е под GPL. Все още е така, тъй че стискам палци да се намери желаещ/а. Пък ако потръгне - следващия път компилатор за стандартен Pascal (ама подхващам нов offtopic :wink:)
-
ДР уеб сайтчета и тем подобни е позорно според мен, най-малко е нелепо да се пише 6 за такъв проект (даже и в ТУ за КСТ съм чувал за случаи с такива дипломни, там е още по-позорни).
Иначе това че ДР е собственост на унито го е натяквал Стоянов на защити, само дето никакви документи не се дават да прочетеш и подпишеш и пр. за да е ясно и регламентирано. Правил съм ДР в Англия по Еразъм - там не е така, на първа страница от шаблона изрично пише, че правата са на *АВТОРА*, като университетът получава само неизключителни права да използва създаденото, поради това, че си го дал да бъде оценено. Освен това, ако ДР е твой проект, по твоя инициатива, откъде-накъде университетът ще ти взима авторските права.
При докторантурите там правата бяха на университета, но това звучи по-логично, защото ти плащат стипендия и е като вид работа, докато преди това ти си плащаш.
@Георги
Не си търси шеф, търси си съдружници и направете фирма. Шефовете не искат хора, които имат собствено мнение или са по-умни от тях, те търсят изпълнителни слуги, които винаги да държат по-долу.
-
Проблемът за правата върху текста на ДР наистина ме заинтересува. (Енков, свързано темата е ... нямам намерение да си публикувам недоносчето - срам ме е) Ще е хубаво обаче да се сравни теорията и практиката и в други ВУЗ-ове. Ако някой издири текст на закон, правилник, наредба или вътрешноуниверситетски/факултетен документ да свирка.
Справедливо е университета да получи някакви ползи от труда на студента. Все пак ти дава ръководител на ДР; някаква база - компютърни зали, лаборатории, библиотеки; feedback от рецензията и защитата ... Обаче, според мен, изключителни права върху резултатите не би трябвало да има нито една страна. Да не говорим пък авторското право да се приписва на ВУЗ-а. Съвсем друг въпрос е, че по мое време служители на ФМИ 999/1000 казваха "дипломна работа на Хикс", където Хикс е името на ръководителя. (Мога имена да цитирам, ако съм сигурен, че четат тук) Демек - не зная теорията как е, но на практика ...
@Тош - кажи кое от нещата, които мога да правя ще ми донесе достатъчно пари, за да ми плати нервите около собствен бизнес и веднага ми ставаш съдружник. Нищо няма да правиш, само ще получаваш 50 на сто от печалбата на края на годината.
-
Яко офтопик стана, по-нататък ще отцепя темата. Придържайте се към темите.
За правата, освен в случаите, когато сте се разбрали с ръководителя на Д.Р. - в повечето случаи не ви ползваме разработките за нищо, не защото не стават за нищо, а защото са си ваши.
За представяне на разработен от дипломанта проект/софтуер, докато е работил във фирма - мога много да споря. Аз лично ги толерирам и одобрявам, като винаги настоявам за разрешение и оценка (препоръка) от фирмата. Наука за без пари също разбрахме, че не искате да правите? Е, какво да ви даваме за Д.Р.? Ми ще ги махнем и всички на държавен изпит, само че да е сериозен и с много въпроси и не за 1 час. 3 дена изпити по 8 часа. Като интервюта в някоя голяма фирма. Ефект пак няма да има.
Винаги има някой против системата. Демокрацията е хубаво нещо, но не бива да се прекалява. Ще поясня - хубаво си давате мнението, ама не идвате да преподавате във ФМИ или да помагате. Във форума и кака Пена от Долно Воден може да пише. Реално темата се изроди в хейтване.
-
Яко офтопик стана, по-нататък ще отцепя темата. Придържайте се към темите.
Вместо да размахваш пагончето спри да наливаш масло в огъня.
Някой, Иван Давидов в случая, предлага работа по open source проект, като споменава ползите за работещия - символична сума, евентуално проектът би станал дипломна работа и редче в средностатистически постната автобиография. Това е хубаво.
Съвсем естествено е да се обсъждат същността на проекта, предлаганите ползи, както и въпроса дали, аджеба, възложителя и дипломанта имат формално право да определят лиценза на резултата. Например - досега университета и факултета не са правили проблеми, но ако от ФМИ излезе курсов проект или дипломна работа златна мина като Facebook, вярвай ми под вола теле ще намерите.
Тъй че само не ми истерясвай, като биват поставяни истинските въпроси и възможни проблеми. Много хора влизат във ВУЗ омаяни със сладки приказки, зад които стои нещо съвсем различно. Нека поне си излязат както трябва.
Иначе хората ще си намерят трибуна не ги мисли ...
-
Яко офтопик стана, по-нататък ще отцепя темата. Придържайте се към темите.
Вместо да размахваш пагончето спри да наливаш масло в огъня.
...
Иначе хората ще си намерят трибуна не ги мисли ...
Казах, че ще отцепя темата в отделна тема, за дискутиране на дипломните работи и правата и задълженията на дипломантите, не че ще ви изтрия постовете или темата. Но явно не става така.
Заключвам темата, който се интересува от проекта - да пише на Иван Давидов лично съобщение.