argon bulletin board

Пловдивски университет => free ping => Темата е започната от: TeeRexX в 31.07.2008, 00:12:39

Титла: Сертификат
Публикувано от: TeeRexX в 31.07.2008, 00:12:39
Бих искал да задам следния въпрос: Само мен ли ме дразни страшно много този проблемен сертификат който съм принуден да потвърждавам всеки път когато се опитам да влезна във форума?
И по-лошото - всеки път като цъкна някъде трябва да потвърждавам, че искам да видя и unsecure елементите от страницата.
Честно да кажа единствената причина да не посещавам форума така често както преди е тази.
Титла: Re: Сертификат
Публикувано от: MISSTY в 31.07.2008, 00:27:12
Виж в опциите - има вариант да приемеш сертификата завинаги и повече няма да се появява при всяко зареждане на страница.
Титла: Re: Сертификат
Публикувано от: Атанас Терзийски в 31.07.2008, 22:37:58
Решението е да инсталираш ROOT Certificate на Certification Authority, което е издало сертификата, а именно BG.ACAD | CA. За съжаление този ROOT Certificate не е вграден по подразбиране в браузърите, както на другите гиганти от рода на Verisign и сие. След тази процедура не би трябвало да имаш каквито и да е проблеми.

Приемането на сертификата обаче "завинаги" както съветва MISSTY е решение само до изтичането му, т.е. след една година проблема отново ще се появи, когато ще трябва да преиздам сертификата. Ето защо просто импортирай ROOT Certificate на BG.ACAD | CA и това ще реши проблемите ти.

Root Certificate в PEM или DER формат можеш да дръпнеш (и после инсталираш) оттук: http://ca.acad.bg/ca_cert.html

При мен всичко работи както с IE така и с Firefox. Допълнително инсталирането на този Root Certificate ще отвори вратите ти и към други (http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=3502.msg62232#msg62232) сайтове в университета + разбира се Поща@ПУ (https://poshta.uni-plovdiv.bg).

Надявам се това да помогне. Ще се радвам ако пишеш обратна връзка дали проблема е решен.