argon bulletin board
Факултети => Филологически факултет => Темата е започната от: van4eto_t в 18.01.2009, 15:36:24
-
Хора,помогнете! Нека някой обясни как протича изпита при проф.Сапарев - увод в литературната теория. :s: :s: :s: благодаря предварително! Ако някой има кнспекта за тази година за хибридните специалности може да го публикува! :-)
-
Миналата година изпита мина изключително леко, ако си понаучил това онова, разбира се. Дава сравнително лесни въпроси. Бяха сюжет, фабула и композиция и още два като можеш да си избереш по кои да пишеш- междутекствост и руския кръг ( преполагам, че защото ние сме РФ). Може да се преписва лесно ако някой реши. Не се притеснявай имаше само една 2-ка в нашия курс. Успех!
-
мерси :-) надявам се в нашия курс да няма двойки :rock: :rock:
-
А стихотворението цяло ли е или само част от такова ?
-
значи стихотворението е цяло,обаче анализа се прави както на упражненията.строфоиден на първите 4 реда...а другия анализ на цялото...или нещо такова... :-D ще видим на 4-ти
-
Като видите можеш да споделиш, ако искаш:)
-
да бе ще пиша... :wink:
-
Теорията беше за повествователят и за литературното познание...Стихотворението ни беше "Тресавище" на Георги Рупчев.Първият тип анализ е на първите 4 реда,там с хиксчета,след това първите два реда,за да определиш стихотворната стъпка,пишеш и какво е римуването(конкретно за това произведение кръстосано)..и след това започваш да правиш литературен анализ,с тропи и фигури и такива неща...успех... :wink:
-
С хиксчета?
Благодаря за изчерпателния отговор :)
-
еми примерно когато ти е : Живот ли бе да го опишеш - xx x x x x xxx....всяка сричка си е отделен хикс.поне ние на упражненията с такива неща ги отбелязвахме :wink:
-
за самия изпит няма да реда, ама за Сапарев имам 1 дума-комунист! (самият изпит си го бях взел на празника на комунистите-през Септември, та Сапарев тогава беше впрегнал пионката си Кръстев (otherwise known as Jesus Christ) и....няаше проблеми