argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Въпрос към информатиците  (Прочетена 4098 пъти)

Иван Илиев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
  • Лингвистика с ИТ (английски и френски) IV курс
    • Facebook
Въпрос към информатиците
« -: 05.09.2009, 00:12:04 »

Здравейте! Имам проблем с моя лаптоп. Лаптопа ми е Acer Aspire 5737Z Параметри Intel Pentium Dual-core processor T400 2.0 GHz, 800 MHz, 1MB L2 cache, NVIDIA GeForce 9400M G, 4GB DDR3. Използвам ОС Windows 7 Enterprise. И мисля, че от там идва проблема. А самия проблем е, че компютъра забива както си слушам музика или просто сърфирам в интернет. Забива имам предвид, че зацикля за 1 секунда мишката и музиката и всичко и после пак тръгва. Също нещо, което според мен не е нормално, че на тези параметри не ми върви свястно една не толкова тежка игра като NFS Carbon... засича доста често. А въпросния проблем се появява, поне по мои наблюдения, когато ползвам Wi-Fi интернет. А Wi-Fi мрежата, която ползвам вмомента, не е моята, и  не знам от къде я хващам... просто уцелих паролата. Ще съм много благодарен ако някой ми каже какво да правя... дали да преинсталирам и да сложа Уиндоус ХР или да нося компа на сервиз докато е в гаранция... Чакам компетентни мнения, благодаря! :roll:
Активен

smirn0ff_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Въпрос към информатиците
« Отговор #1 -: 05.09.2009, 00:24:12 »

качи си виста или хp доста хора ми се уплакаха от windows 7 че им цикли дори на 4 гб памет ;]
Активен

dz3n

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • 0x647A336E
Re:Въпрос към информатиците
« Отговор #2 -: 05.09.2009, 20:01:28 »

Това звучи доста несериозно...
windows 7 е доста стабилна ОS и не натоварва чак толкова..
Преинсталирай си windows-а и сложи нещо друго примерно XP (пък защо не и пак windows 7)
Най-вероятно проблема ще изчезне, ако не носи го на ремонт докато още можеш :P
Активен

poo

  • Гост
Re:Въпрос към информатиците
« Отговор #3 -: 05.09.2009, 22:02:49 »

Моят прави така като попрегрее. Нали го държиш на твърда повърхност? А може и да се набил с прах, инсталирай си нещо, да си следиш температурата за всеки случай.
Пък може и някаква несъвместимост driver-ите да е, знам ли, на сайта на Acer виждам само за Vista.
Пробвай да update-неш driver-а на wifi.(единият ми компютър хвърляше сини екрани и се гасеше заради аудио driver)
Както са ти казали в предния post, сложи друга OS+всички най-нови driver-и от сайта, на някой дял и виж какво става.
Не съм капацитет, но все пак да изкажа мнение.  :wink:

PS. Виж и в процесите, ако някой товари повече в даден момент.
Активен

rnedelchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 117
  • "Get a GREP on yourself!"
    • http://rallybulgaria.com
Re:Въпрос към информатиците
« Отговор #4 -: 06.09.2009, 13:14:02 »

качи си виста или хp доста хора ми се уплакаха от windows 7 че им цикли дори на 4 гб памет ;]

Ако не се използва 64 битова ОС, Windows 7, не засича повече от 3 ГБ рам :-)
Активен

seltika

  • Гост
Re:Въпрос към информатиците
« Отговор #5 -: 07.09.2009, 14:39:33 »

Това звучи доста несериозно...
windows 7 е доста стабилна ОS и не натоварва чак толкова..
Преинсталирай си windows-а и сложи нещо друго примерно XP (пък защо не и пак windows 7)
Най-вероятно проблема ще изчезне, ако не носи го на ремонт докато още можеш :P

Win 7 - доста стабилна ? До колкото съм чел и имал опит е доста прекалено да се каже че има изобщо стабилен Уиндоус, та да не говорим за такъв, който дори не е излезнал официално.

Авторе, пробвай ако искаш на ХР и кажи пак ли е същото.
Активен

rnedelchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 117
  • "Get a GREP on yourself!"
    • http://rallybulgaria.com
Re:Въпрос към информатиците
« Отговор #6 -: 08.09.2009, 08:52:05 »

Това звучи доста несериозно...
windows 7 е доста стабилна ОS и не натоварва чак толкова..
Преинсталирай си windows-а и сложи нещо друго примерно XP (пък защо не и пак windows 7)
Най-вероятно проблема ще изчезне, ако не носи го на ремонт докато още можеш :P

Win 7 - доста стабилна ? До колкото съм чел и имал опит е доста прекалено да се каже че има изобщо стабилен Уиндоус, та да не говорим за такъв, който дори не е излезнал официално.

Авторе, пробвай ако искаш на ХР и кажи пак ли е същото.

Да, съгласен съм, че не е стабилна като цяло ОС, но е масово разпространена :-) И повечето от нас използват повече от една ОС за нуждите си :)

Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Въпрос към информатиците
« Отговор #7 -: 08.09.2009, 11:46:10 »

Някой драйвер или процес не са ти в ред.

Обнови си драйверите за WiFi и за чипсета от сайтовете на производителя, както и видеодрайвера от сайта на noVidia.

Windows си е прекалено стабилен, аз форматирам през 5 години. Предишният ми ХР изкара 6 години, просто сега съм с ново РС от 2 години. С Win98 изкарах 4-5 г. също.

На лаптопа с Vista Business имам чат-пат замирания, но се оправят - от индексирането и вграденото дефрагментиране е. След време се оправят. Ако го поддържаш в Hibernate, вместо Shutdown, също има някои ефекти, затва от време на време иска рестарт (през няколко дни). Да, Linux server-а ми е с UpTime по 6-7 месеца, но там игри не се играят, дори няма GUI, нали? Спрете с това анти-Windows. Човека не пита става ли Windows, а как да си оправи конкретен проблем. За жалост, може да са няколко и да са преплетени причините.

Активен

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re:Въпрос към информатиците
« Отговор #8 -: 08.09.2009, 12:15:08 »

За 98 и XP не мога да кажа, че са стабилни, но VISTA-та са е направили, особено ако е оригинална и се ъпдейтва редовно. Много съм доволен от нея.  :inlove:
След Service Pack 1 мисля, че hibernate  e премахнат и има само Sleep, поне при мен е така.

Относно проблема ти сложи си Vista или XP, но с него може да имаш пролбеми със SATA драйверите.



Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Въпрос към информатиците
« Отговор #9 -: 08.09.2009, 17:44:35 »

Аз съм с Vista SP2 и си имам Hibernate!

А за стабилността, ми стабилни са си всички Windows-и при мене... Карат си по 5 години. Линуксите по-бързо ги скапвам, особено Убунту с последните ъпгрейди се омаза много яко!
Активен

rnedelchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 117
  • "Get a GREP on yourself!"
    • http://rallybulgaria.com
Re:Въпрос към информатиците
« Отговор #10 -: 08.09.2009, 23:42:46 »

Аз съм с Vista SP2 и си имам Hibernate!

А за стабилността, ми стабилни са си всички Windows-и при мене... Карат си по 5 години. Линуксите по-бързо ги скапвам, особено Убунту с последните ъпгрейди се омаза много яко!

Аз пък съм имал доста проблеми с Windows :-) На XP ,постоянно виждах син екран. С Vista, големи проблеми съм нямал, може би защото си я фикснах добре със Yamicsoft Vista Manager, и половината неща които ме съмняваха, че ще правят проблем ги махнах. Голям плюс е, че програмката има и чистене на регистри, както и опция Click Cleaner :-)

Това си е мое мнение..
Енков, подкрепи ме  :beer: Направо бях изумен, че не си форматирал 5-6 години :-) Евала..
Активен

aJ|eKc

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Въпрос към информатиците
« Отговор #11 -: 09.09.2009, 11:08:46 »

Според мен това е хардуеърен или проблем на ОС :) Човека е объркал форума просто. Писна ми от "абе.. ти нали се занимаваш с компютри / си компютърджия ... аре да ми оправиш компютъра .. нещо ми засича НФС Въглерод.. ВИ-ФИ-то ... и не мога да сърфирам във Флиртчето ..."  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Активен
"Някой има ли 'Да мислим на Български' - на Джава."
To become a king, one first needs to be a man.

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Въпрос към информатиците
« Отговор #12 -: 09.09.2009, 15:24:19 »

Наистина, аз сини екрани много рядко виждам, главните проблеми, налагащи форматиране при мен, са загуба на данни и настройки от харудерен проблем (примерно надути кондензатори 2005-та година и дори след смяна на дъно, пак се разминах без форматиране, а само с repair install на ХР). Та, тогава имаше сини екрани от надутите кондензатори.

По темата, човека не казва забиване и син екран, казва чести замръзвания за по 1 секунда. Както и насичане в игрите. Ами, моят племенник с нов хардуер на Win7 си цъка абсолютно всички игри на макс. Верно, това на автора на темата е лаптоп, хард диска му е 5400 оборота, драйверите не са изцяло сертифицирани за Win7.

Пробвай да изключиш индексирането на файловете за Windows Search, макар че това е полезно нещо. Пробвай все пак една нормална инсталация на Vista, за която си има драйвери в сайта на Acer. Предполагам, ъпдейтваш всички драйвери и самият Win7? Пробвай с изключено WiFi да кажеш как е музиката? Знам, че си писал че според теб е от WiFi, ама... Примерно, ако дърпаш торенти в момента, а връзката е кодирана по AES/WPA2, може да вижда зор мрежата, ако е със софтуерно кодиране/декодиране? Пусни от Task Managera Resource Meter или нещо такова - да видиш кое товари!

Примерно, на моя лаптоп с Виста, снощи беше ужасно лагене, покрай вчерашните ъпдейти. След рестарта се оправи. Ако хибернираш или стендбайваш (sleep) - също се смотва понякога, и само рестарт оправя и то не веднага. ХР е много по-чевръсто в тия случаи.
Активен

izosa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Въпрос към информатиците
« Отговор #13 -: 05.10.2009, 23:19:12 »

Ванка значи аз имам лаптопка с подобни параметри , пак асусче взех си го скоро и аз съм с Win  7 нямам таква проблеми сложи си драйвъри от сайта на асус - драйвъра за чипсета !
Ако ли не си уцелил някоя нечитава бета на Win 7 потърси има сега читави версии , сложи си тях и 64 битова си сложи . да може да ти е ефективна цялата рам :)
Активен