argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Социална стипендия  (Прочетена 742 пъти)

SAries

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • Приложна лингвистика - английски и италиански език
Социална стипендия
« -: 14.09.2013, 10:21:28 »

Здравейте, интересувам се от социална стипендия, защото един от родителите ми беше съкратен. Имам ли право да кандидатствам? Трябва ли да нося бележка с доходите за 6 месеца назад или просто трябва да занеса бележка от Бюрото по труда? Какъв трябва да бъде успеха?
Бих се радвала , ако ми дадете всякакъв вид информация :)
Благодаря ви!
Активен

hintt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re: Социална стипендия
« Отговор #1 -: 14.09.2013, 17:36:26 »

И мен ме интересува същото, тъй като и двамата ми родители са вече безработни, единият от които трайно поради сериозна здравословна причина. Всяка информация би била полезна :)
Активен

SAries

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • Приложна лингвистика - английски и италиански език
Re: Социална стипендия
« Отговор #2 -: 15.09.2013, 09:53:15 »

Мисля, че с родител-инвалид, може да се кандидатства за социална стипендия, но може би родителят трябва да си извади такъв документ, ако няма.
Активен

Arln

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re: Социална стипендия
« Отговор #3 -: 15.09.2013, 13:11:31 »

Социалната стипендия се дава само в някои случаи, включващи само един родител с инвалидност, починали родители и нещо от сорта.  Стипендията е за успех, като във формулата за изчисляване на коефициента, по който става класирането, се взима в предвид и средния месечен доход. За родител инвалид до колкото си спомням се искаше решене на ТЕЛК, което да удостовери инвалидността. С безработни родители няма да стане - ще си минете по каналния ред като всички останали и ЩЕ УЧИТЕ. Информация за видовете стипендии и условията за кандидатстване ще излезнат вероятно края на октомври/началото на ноември в сайта на университета и информационните табла пред учебните отдели.
Активен

SAries

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • Приложна лингвистика - английски и италиански език
Re: Социална стипендия
« Отговор #4 -: 16.09.2013, 09:51:00 »

НИЕ УЧИМ, но просто поискахме учтиво малко информация.
Благодаря ВСЕ ПАК!
Активен