argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: С какви чувства напускате ФМИ?  (Прочетена 2514 пъти)

BORIME4KA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
    • http://psabev.blogspot.com

Здравейте, колеги!

За много от вас днес е бил ден на дипломна защита...
И много от вас са доволни от оценките си, а други недоволни.
Всъщност, на мен ми се обадиха само недоволни от оценките си колеги и колежки...
Затова искам да ви попитам: как оценявате Великите държавна изпитна комисия? Справедливо ли е оценяването им?
Навремето аз имах 5,50 на дипломната си защита и така и не ми обясниха къде се губят 50-те ми стотни... Не е голяма болка, но ако четири години си имал успех над 5,50 и дипломната оценка на практика ти смъква успеха, вместо да го качва, както е при повечето колеги, прекарали четири години в култови места като "Exit", "Палмите", "Инфинити", "Планета", "Плазма"... е, не се почувствах добре! Очаквах да стана първенец на випуска, но това не е най-важното - тъпо е болката, че усилията ти не са оценени както трябва.
Особено след като не ми беше и обяснено ЗАЩО аджеба се получи така... и след дълъг разговор с Декана (към който имам най-добри чувства), останах с надежда, че случаят ми е инцидентен и нещата ще се променят.
Уви сега, две години по-късно, виждам, че нищо не се е променило... И за мен оценяването дори не е субективно, а е на принципа "1 към Гьотере"... И така колеги, които имат няколко чуждестранни специализации, отличен успех и страхотни умения си тръгват с неотлични оценки, а колеги, които не могат да напишат програма, генерираща случайна оценка от 2 до 6 си тръгват с Отличен 6.00...
Затова ви призовавам - кажете си честно какво мислите за оценяването на дипломните работи!

Ваш осемнадесети по успех във випуска Петър.
Активен

Иван Енев

  • Гост
Re: С какви чувства напускате ФМИ?
« Отговор #1 -: 20.09.2007, 22:42:01 »

Изплака ли си болката :). От мен да знаеш, първенец на випуска не се става само по оценка, така че недей съжалява... Пък и в момента, в който това стане самоцел, е вече изгубено.
Аз лично с усмивка си спомням защитата на дипломната ми работа като бакалавър и държавния изпит като магистър. В крайна сметка това е нещо доста субективно и без стриктни критерии, така че не може да бъде особено меродавно. По-важното е наличието на дипломата, а най-важното е в главата.
Успех!
Активен

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213
Re: С какви чувства напускате ФМИ?
« Отговор #2 -: 20.09.2007, 23:19:39 »

Цитат
По-важното е наличието на дипломата, а най-важното е в главата.

Много правилно! За мен един изпит е или 1 или 0 - или е взет или не. Каква е разликата дали имаш 3 или 6 примерно, след като където работиш се доказваш и си сред най - добрите. Както ти самия каза оценките не винаги съответстват на това, което даден студент знае. Тоест ако гледаме по оценка лесно може да се заблудим. Но когато човек излезе от уни-то и започне да работи в някоя фирма веднага си проличава да ли е некадърник с нищо незначещи шестици или знаещ но с по-посредствени оценки. Единствения, който може да те оцени най-реално това си си ти. Не се ядосвай за глупости. Оценвяй труда си и знай неговата цена :). И както казваше един приятел.

 Some things will never change... :)

Tosh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 249
  • Filmmaker
    • Изследванията на Тодор Арнаудов
Re: С какви чувства напускате ФМИ?
« Отговор #3 -: 21.09.2007, 06:23:57 »

И аз излязох с горчивина след защитите, защото имаше гаври с колеги.  :no:

Въпреки че имаха профил и академична история горе-долу като на Пешо и че представиха интересни и нестандартни дипломни работи, някои колеги бяха безцеремонно пренебрегнати и "прецакани" от комисията, или от някои членовете й.  :no:

Оценяването от комисионерите и според мен е "мърляво" и лотарийно. :no: И как иначе, като комисията не чете дипломните работи, а само гледа 5-минутна презентация.

Според мен не е справедлив и регламентът четирите години студентство и 40-50 предмета да се равняват по тежест на оценката на 5 минутна презентация на работа в някаква конкретна област.
Активен
Творчество и изследвания:
http://twenkid.com
http://artificial-mind.blogspot.com

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: С какви чувства напускате ФМИ?
« Отговор #4 -: 21.09.2007, 20:57:20 »

Нали всички завършихте?

Честито на новоизлюпените висшисти! Наздраве!  :beer:
Активен

maka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: С какви чувства напускате ФМИ?
« Отговор #5 -: 23.09.2007, 18:30:54 »

...с чувството(вече бая време го чувствам ;) ), че трябва да намеря време да се върна, за да си взема трите изпита които не съм взел и да завърша :)
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
Re: С какви чувства напускате ФМИ?
« Отговор #6 -: 23.09.2007, 22:45:35 »

Някакси ми беше все едно като завърших ... а дори и да имам висок успех какво ще стане? 5 минути слава при връчването на дипломите?
Живея с други цели :)
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: С какви чувства напускате ФМИ?
« Отговор #7 -: 24.09.2007, 08:59:37 »

За бъкалавърската степен аз лично учих само това което ми е интересно другите неща само ги четях и според мен оценяването и за 4те години беше що годе добре много по правилно и по нормално отколкото в търговска гимназия Пловдив където бях учил преди това. Така че никакви забалежки
за защитите на дипломните ? какви дипломни то е пълна подигравка ;) и комисията незнае за какво става въпрос задава супер "никви" въпроси от рода защо имаш правописни грешки ? ( ами защото не уча българска филология) така че оценяването там че е зле и е субективно субективно е.
Лично според мен и оценяването и обучението в ФМИ си е супер,
с какви чувства напускам ФМИ ? ами ще ми липсва честно казано даже много.
Активен

AddaLlace

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 279
Re: С какви чувства напускате ФМИ?
« Отговор #8 -: 24.09.2007, 09:30:04 »

и на мен ще ми липсва много  :cry: :cry:
Активен
Гергана Панчева
Поздрави от
         The Bash Master Club

Форум на свободата http://smfc.xaxa.eu

Иван Енев

  • Гост
Re: С какви чувства напускате ФМИ?
« Отговор #9 -: 24.09.2007, 11:04:29 »

А бе как така някои хора знаят кои са по успех във випуска, местата не са ли първо и всички останали?
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: С какви чувства напускате ФМИ?
« Отговор #10 -: 24.09.2007, 16:09:04 »

дам аз съм в глупоста
Активен

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
Re: С какви чувства напускате ФМИ?
« Отговор #11 -: 07.10.2007, 21:20:08 »

BORIME4KA:
Напускайки ФМИ със сигурност за нищо не съжалявам. Аз също имах 5.50 на защитата на бакалавърската ми дипломна работа и тогава се ядосвах много (преди 3 години има няма, просто станах жертва на "войната" между катедрите). Кой съм бил по успех във випуска даже не знам и никога не ме е интересувало. Сега изобщо не ми пука, бутам си PhD-то и си уреждам живота както мога. Важното е човек да продължава да се развива. Да не ти пука от такива неща, някакви си там 50 стотни няма да ти провалят живота, ти сам си наясно колко струваш :) Смело и безотговорно - НАПРЕД  :-)
 cheers ! :beer: :beer: :beer:
« Последна редакция: 07.10.2007, 21:32:47 от sasquatch »
Активен

deviser

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
    • портал за имоти
Re: С какви чувства напускате ФМИ?
« Отговор #12 -: 08.10.2007, 22:17:16 »

Абе хора кви са тия глупости "кои по успех бях в курса" ....
аиде малко по серионо, да не би това да има някакво значение ...
Все едно на първия му дават златен медал ..
За всеки би трябвало да е достътчно удовлетворение че е успял да завърши ФМИ!!!
Активен