argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Не на гаубиците!  (Прочетена 3054 пъти)

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Не на гаубиците!
« -: 15.01.2008, 18:00:10 »

Имам едно конструктивно предложение конкретно за този форум, което знам, че няма да се хареса на масовия студент, но...

Предлагам всички теми, в които се говори за преписване, пищови, помагане за намиране на пищови и т.н. да бъдат изтривани на секундата.

В крайна сметка подобен род дейности не бива да се толерира. Не и във ФМИ!
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Не на гаубиците!
« Отговор #1 -: 15.01.2008, 20:35:41 »

Аз нямам против предложението. Ако някой има да казва още нещо по въпроса да действа.
Активен
Too short signature limits.

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435
Re: Не на гаубиците!
« Отговор #2 -: 15.01.2008, 20:55:37 »

Къде има такива теми?
Или говориш за "Курсова работа по математически анализ 1" :-D
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Не на гаубиците!
« Отговор #3 -: 15.01.2008, 22:34:00 »

защо пък в форума да не може да се пише за всичко ?
значи може някой да иска проект по .. ммм да кажем графика но не може да иска задача от ултра СМИСЛЕНАТА курсова работа която не съм решил :)
яя всичко може да си има :) според мен
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Не на гаубиците!
« Отговор #4 -: 17.01.2008, 00:14:03 »

Абе то както се вижда няма ограничения, просто народа не споделя нищо напоследък, стана много стиснат!

Това е проблема, не цензурата - такава няма все още усилена! (за гаубиците де)

Май, както казах на icewind, нещата се решават в кръчмите по-успешно!
Активен

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213
Re: Не на гаубиците!
« Отговор #5 -: 17.01.2008, 12:53:03 »

Щом хората вече за едни задачи искат почерпка  :hihi: (визирам по-предна тема).

Forest

  • Гост
Re: Не на гаубиците!
« Отговор #6 -: 20.01.2008, 00:37:03 »

Имам едно конструктивно предложение конкретно за този форум, което знам, че няма да се хареса на масовия студент, но...

Предлагам всички теми, в които се говори за преписване, пищови, помагане за намиране на пищови и т.н. да бъдат изтривани на секундата.

В крайна сметка подобен род дейности не бива да се толерира. Не и във ФМИ!

Това ще направи студентите още по-изобретателни в преписването и пищоваджииството. Няма смисъл. Който не иска да учи дадено нещо да не го учи. Не е будала този който примерно учи анализ, а пък е специалност информатика. Само може да спечели. Има време за всичко. Иначе това за толерирането. Вижте казваме да не се толерира преписването, а какво да кажем за  :beer:? Щом и преподавателите говорят, че се напиват като прасета... Не помня кой беше казал(преподавател де), цитирам по памет "Информатиката се взима с бира, а математиката с ракия". Ужас...
« Последна редакция: 20.01.2008, 01:09:33 от Forest »
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Не на гаубиците!
« Отговор #7 -: 21.01.2008, 12:30:15 »

Лелее, на кво попаднах в дейта.бг

http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=1485371

Ясни и точни правила за искане на помощ! Ха, ха! Яко!
Активен

Радо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 99
Re: Не на гаубиците!
« Отговор #8 -: 24.01.2008, 21:15:02 »

Лелее, на кво попаднах в дейта.бг

http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=1485371

Ясни и точни правила за искане на помощ! Ха, ха! Яко!
Супер  :-D
 Това е плод на измислицата хора които са учили математика да учат програмиране (отчасти и Информатика).
 Защо ли обратното е много по-осъществимо  :haha:  :-D
Активен

chemi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re: Не на гаубиците!
« Отговор #9 -: 24.01.2008, 21:22:39 »

Лелее, на кво попаднах в дейта.бг

http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=1485371

Ясни и точни правила за искане на помощ! Ха, ха! Яко!
Супер  :-D
 Това е плод на измислицата хора които са учили математика да учат програмиране (отчасти и Информатика).
 Защо ли обратното е много по-осъществимо  :haha:  :-D

Радо Пенев , ти добре ли си? Ако си първи курс - оправдан си!
Активен

Радо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 99
Re: Не на гаубиците!
« Отговор #10 -: 25.01.2008, 13:18:39 »

 На последното ми посещение при психиатър за записване във ФМИ-то не ме изкараха луд, та  явно съм добре  :D
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Не на гаубиците!
« Отговор #11 -: 25.01.2008, 15:47:12 »

Лелее, на кво попаднах в дейта.бг

http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=1485371

Ясни и точни правила за искане на помощ! Ха, ха! Яко!
Супер  :-D
 Това е плод на измислицата хора които са учили математика да учат програмиране (отчасти и Информатика).
 Защо ли обратното е много по-осъществимо  :haha:  :-D

Защо ... аз например една цяла година учих математика преди да почна програмирането ... никак не ми навреди принципно ... даже си беше супер готино ;)
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213
Re: Не на гаубиците!
« Отговор #12 -: 25.01.2008, 19:51:19 »

Да 100% е хубаво да си учил  математика но с нагласата, че ще ти помага за информатиката. Иначе мисля, че точно това искаше да каже и Радо Пенев. Тоест много хора, които са се занимавали само с математика и са влезнали с нея нещо не тачат много информатиката, дори да са такава специалност. Не сядат дори да научат нещата за изпитите по инфо камо ли да се развиват допълнително. Не искам обаче да прозвучи, че всички са така, напротив има и много хора, които са се занимавали само с математика но искат да са добри в специалноста си. Вижда се, че им е по-трудно но успяват, и такива хора радват. Разбира се има хора които не се и интресуват от нищо... Та така де мои наблюдения и лично мнение :). Ако нещата зависеха до мен щях да направя така, че специалност информатика(само информатика) да се влиза с общ изпит по информатика и математика. Тест + малка задача по програмиране и задачи по математика. Всичко обаче в рамките на разумното. Така искайки, неискайки кандидатстващия ще трябва да се запознае с програмирането (съвсем основно за да не е като в небрано лозе като го приемат) и разбира се с математика. Та така де размишлявам си наглас :)...

Радо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 99
Re: Не на гаубиците!
« Отговор #13 -: 26.01.2008, 01:15:14 »

Защо ... аз например една цяла година учих математика преди да почна програмирането ... никак не ми навреди принципно ... даже си беше супер готино ;)
Е чак пък да е било готино...  :?

Да 100% е хубаво да си учил  математика но с нагласата, че ще ти помага за информатиката. Иначе мисля, че точно това искаше да каже и Радо Пенев. Тоест много хора, които са се занимавали само с математика и са влезнали с нея нещо не тачат много информатиката, дори да са такава специалност.
Отчасти да... математика до 10-11 клас - нагоре за мен не е от полза, освен в някое хоби...
 Все пак това си е мое мнение - не ви задължавам да го приемате  :-)
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Не на гаубиците!
« Отговор #14 -: 26.01.2008, 14:09:54 »

Отчасти да... математика до 10-11 клас - нагоре за мен не е от полза, освен в някое хоби...
 Все пак това си е мое мнение - не ви задължавам да го приемате  :-)

Малко офтопик...

На мен лично точно едно такова хоби ми помогна да разбера практическото приложение на линейните преобразувания от линейната алгебра. Покрай д-р. Николова (мат. анализ, интегрално смятане) се запалих по IFS или казано на БГ - фрактални графики. И тъй като съм повече програмист, отколкото математик ми се наложи да навляза в някакви математически шубраци, които не бяха особено интересни, но покрай фракталните графики имах стимул да ги уча.

И учих самостоятелно принципи на Хаусдорфовото пространство, модели на Марков и разни други "извънземни" математики само за да мога да си направя програма, която чертае фрактални графики. Най-накрая написах и електронен учебник на тази тема. Шест месечен проект общо, но си заслужаваше.

Така че математиките имат смисъл, но ако се дават практически примери, а не както сме я учили ние - на чиста теория.
« Последна редакция: 26.01.2008, 14:18:17 от Иван Давидов »
Активен