argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Търся доброволци за работа по проект към University of Helsinki  (Прочетена 1187 пъти)

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!

От University of Helsinki ми възложиха да преведа на Български, да подобря кода и да внедря допълнителен модул в една тяхна стара, но сравнително добра система за самообучение по фински език.

Ето това е сегашното състояние на системата:

http://donnerwetter.kielikeskus.helsinki.fi/finnishforforeigners/

Ето това е допълнителното парче, което е желателно да се въведе поне в българската версия:

http://suomea.bgzin.com

Крайната цел като минимум е HTML съдържанието да се преведе на български език така, както вече е направено и за другите езици.

След това самият HTML/JavaScript код трябва да се преработи така, че да отговаря на по-съвременни стандарти и да работи адекватно в повече от два браузъра и по възможност не само през Windows.

И накрая, много е желателно да се внедри модулчето за онлайн речник, за който съм сложил линк по-горе.

Поел съм ангажимент да свърша всичко това, но тъй като имам други комерсиални проекти, с които се занимавам в извънработно време, точно този проект малко ще изостане от планувания график. Затова много ще се радвам, ако има поне един доброволец, който да се заеме с част от нещата. Някой да набере самите текстове за превода и/или да поработи върху HTML кода и/или да измисли къде и по какъв начин да внедри допълнителното модулче.

Така че ако има някой студент, който желае да включи в CV-то си, че е работил по този проект - нека ми пише. Най-подробно ще обясня къде, какво, кога и защо.
« Последна редакция: 08.10.2009, 15:45:28 от Иван Давидов »
Активен

fire_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравей,

Попаднах на твоя  пост и съм заинтересувана от предложението за възможност да ти помогна, както и да помогна на себе си :)
Наистина съм заинтересувана и ще се радвам да изпратиш малко инфо.
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!

Здравей,

Попаднах на твоя  пост и съм заинтересувана от предложението за възможност да ти помогна, както и да помогна на себе си :)
Наистина съм заинтересувана и ще се радвам да изпратиш малко инфо.

@fire_f,

Много ти благодаря! :)

Пратих ти лично съобщение, виж си го и ми кажи какво мислиш.
Активен