argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Правна клиника  (Прочетена 878 пъти)

midnight_sun

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Правна клиника
« -: 20.02.2010, 13:25:40 »

Здравейте, колеги, искам да попитам няколко неща, относно правните клиники, които трябва да записват сега 3 курс, редовно обучение: 6-те кредита от една правна клиника към кой семестър се броят, към втори семестър на трети курс или към първи или втори семестър на четвърти курс?
Има ли изпит накрая, защото чувам противоречива информация?
Колко често се провеждат занятията и задължително ли е присъствието?
От кога започват да се провеждат, от другата година или от този семестър? И колко време продължава една правна клиника?
Задавала съм тези въпроси неколкократно и в учебен отдел и на колеги от по-горен курс, тъй като всеки ми отговаря по различен начин и няма никаква конкретна информация за тях, реших да попитам и тук, надявам се някой да е наясно.
Благодаря предварително.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Правна клиника
« Отговор #1 -: 20.02.2010, 15:32:01 »

Провеждането е няколко пъти когато се разберете с този който Ви води съответната клиника.Не знам кредитите в кой семестър се пишат, но от практична гледна точка може да с е научи нещо.За изпит накрая не съм чувал.доколкото знам се водят от външни лектори,адвокати ,съдии т.н. :y: :-)
Активен
Всичко е любов

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Правна клиника
« Отговор #2 -: 21.02.2010, 10:32:20 »

6-те кредита от една правна клиника към кой семестър се броят, към втори семестър на трети курс или към първи или втори семестър на четвърти курс?
6 кредита към втория семестър на трети курс и 6 кредита към първия семестър на първи курс

Има ли изпит накрая, защото чувам противоречива информация?
Не, но има задължително изпълнение на поставени задачи, изработка на съответните актове, посещение на съдебни дела и деловодства..........
Колко често се провеждат занятията и задължително ли е присъствието?

Зависи от уговореното с ръководителя на клиниката.Принципът е че сега през този семестър ще имате(всички клиники общо) само посещения на всички възможни съдилища в Пловдив-по 1 посещение в районен,окръжен,апелативен и административен съд.Значи общо 4-5 посещения за целия семестър.Втория семестър догодина(зимния) ще ви се задават конкретни задачи в зависимост от профила на клиниката.Общо взето "през седмица"(не всяка седмица) се провеждат занятията.


От кога започват да се провеждат, от другата година или от този семестър? И колко време продължава една правна клиника?
Това вече зависи от конкретните срокове, които са определени от уч. отдел-съответно за молби за класиране, и от самите ръководители на клиниките.

Иначе аз бях писал Клиника по "Изготвяне на съдебни актове по наказателни дела" и като цяло съм много доволен.Има смисъл от тези клиники само ако наистина искате нещо да научите.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

midnight_sun

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Правна клиника
« Отговор #3 -: 21.02.2010, 15:05:10 »

Благодаря за изчерпателния отговор :)
Активен