argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Ликвидация Анализ 2  (Прочетена 2111 пъти)

rabbitseatcarrots

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
  • OM NOM NOM NOM
Ликвидация Анализ 2
« -: 07.09.2010, 18:43:30 »

Някой който се е явявал ще сподели ли какво горе долу е съдържал изпита
Активен

Лили

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Ликвидация Анализ 2
« Отговор #1 -: 07.09.2010, 19:19:35 »

Аз бях на редовната сесия и си го взех с 6. При ас. П. Янков. Първите 2-3 задачи бяха директно прилагане на основните формули за неопределен интеграл (НИ). Имаше и 1-2 задачи от НИ, които изискваха минимална мисъл (и знание естествено) от типа на интегриране по части или интегриране чрез субституции, но задачите бяха такива, че съдържаха почти всички методи, и 1-2 от определен интеграл отново с мисъл :) Но всичко беше оформено по начин не да те кара да мислиш и да се маеш как да се оправиш, а просто да напишеш това което е казано на лекции и обяснявано. Имаше и несобствени интеграли от 1ви и 2ри род , но задачата беше оформена готино - да се определят кои от дадените са сходящи и кои разходящи и да се пресметнат един от двата вида. Имаше и 2-3 теоретични въпроса, например доказателство на формулата за интегриране по части. В задачите с неопределени интеграли имаше и такива с тригонометрична или обратно-тригонометрична функция.
Общо взето не е нужно да учиш като луд, но не става и без да учиш изобщо. Айде късмет на явяващите се  :bow:
Активен

Симеон Филипов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
    • Личен сайт
Re:Ликвидация Анализ 2
« Отговор #2 -: 07.09.2010, 19:22:58 »

Е, надали тия 90 от поправителната сесия не са учили изобщо, ама ... ще се видим на 15.09 rabbitseatcarrots :-D
Активен

rabbitseatcarrots

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
  • OM NOM NOM NOM
Re:Ликвидация Анализ 2
« Отговор #3 -: 07.09.2010, 19:41:29 »

Лили, мерси ама не вярвам да е същото и на ликвидацията 

Симо, шестиците ни чакат!
Активен

ilkooo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
    • Моята страница в Myspace
Re:Ликвидация Анализ 2
« Отговор #4 -: 08.09.2010, 00:08:01 »

Аз на този изпит не съм се явявал изобщо, защото 1 курс отсуствах целя 3 триместър, но така като гледам какво е имало на редовната сесия не е бил много труден. Не можах да разбера имало ли е теоретични върпоси и ще има ли на ликвидацията или са само задачи :?   За съжеление нямам и никакви материали за този изпит и ще помоля ако някои разполага с нещо (лекции, задачи от упр или изпитие) на компютара си моля да ми ги прати на и-мейла d_mob@abv.bg или просто да ми пише тука в форума,защото иначе трябва да се явявам без да съм учил нищо  :headbang:
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Ликвидация Анализ 2
« Отговор #5 -: 08.09.2010, 09:41:36 »

По принцип би трябвало на ликвидация да дават същите неща, каквито и на изпита, само с променени коефициенти и условия. Не проумявам откъде-накъде на ликвидация очаквате да е по-лесно?
Активен

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог
Re:Ликвидация Анализ 2
« Отговор #6 -: 08.09.2010, 10:25:50 »

Поради същата причина, която си посочил - знае се какво ще се падне, само трябва да се променят сметките според текущите данни :)

С други думи доста по-спокойно е да се види какво се е падало на предния изпит, да се упражняваж в/у тези типове задачи ии да добиеш някаква самоувереност за изпита. Много хора се провалят просто заради притеснения, а не че просто не са учили. А и в математиката има малко конфликт м/у теортията и "практиката" - едно е да имаш аналитично мислене и да можеш да решаваш редица задачи, но съвсем друго е да назубриш един куп теореми и доказателства, които не ги разбираш... с други думи понякога човек се научава да решава задачи от някакъв тип, но си няма и на идея какъв проблем всъщност решава :)
Активен

rabbitseatcarrots

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
  • OM NOM NOM NOM
Re:Ликвидация Анализ 2
« Отговор #7 -: 08.09.2010, 12:14:23 »

Друг е въпроса, че някои не успяха да си вземат входния интеграл нито на редовния изпит, нито на поправката и не знаят какви всъщност са били задачите, защото не ги пуснаха на изпита  
Аз и затова питам някой с опит да сподели
Активен

xyz--

  • Гост
Re:Ликвидация Анализ 2
« Отговор #8 -: 08.09.2010, 14:46:48 »

Бях си изтрила регистрацията, но си направих пак, та да отговоря. Баси, гостите не могат да пишат.
Пишете си всеки коя специалност е, че стават гафове. И конспектите, и преподавателите са различни.
На спец. Информатика на редовния имаше, доколкото помня.

Някакъв определен интеграл xsinx dx - по части. Важно е да се напише, че функциите имат непрекъснати първи произведни. Не се признава задачата, ако не го пише.

Двоен интеграл от рода на xy dxdy над област, зададена с парабола и права. Решава се най-лесно графично. И май всичките бяха еднакви, щото на колегата до мен бяха същите, но с други числа.

Сходимост на ред с Даламбер/Коши/Раабе-Дюамел.

Задача за развитие в степенен ред на една функция. Моята беше някакъв логаритъм и я реших по ужасен начин, сигурно са се сдрали от смях като са ми чели решението.

Несобствен интеграл, не го помня. Тия така и не седнах да ги уча.

Теория нямаше, но после сигурно е имало. Теорията за двоен отпада май от конспекта, поне за редовния. Тройни и криволинейни също няма тая година.

PS. Симо-о-о, как можа да останеш на ликвидацията. На нея май само Янков ще е от асистентите.
Да запалите свещ преди изпита.
Активен

Симеон Филипов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
    • Личен сайт
Re:Ликвидация Анализ 2
« Отговор #9 -: 08.09.2010, 17:10:05 »

Е, случва се и на най-добрите :-D

А ти коя си :blush:
Активен

ilkooo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
    • Моята страница в Myspace
Re:Ликвидация Анализ 2
« Отговор #10 -: 08.09.2010, 17:46:46 »

добре де никой не си е запазил нещо на компа ли ??? :s:
Активен

Breathe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 347
  • delusions
Re:Ликвидация Анализ 2
« Отговор #11 -: 08.09.2010, 18:27:05 »

Янков като го питаш нещо, за което се съмняваш ти го казва. Колкото пъти съм се колебал за нещо на контролни или изпит като съм го питал не ми е отказвал.
Активен

ilkooo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
    • Моята страница в Myspace
Re:Ликвидация Анализ 2
« Отговор #12 -: 08.09.2010, 18:39:20 »

ами ако го питам за решението на задачата дали пак няма да откаже  :-D
Активен

xyz--

  • Гост
Re:Ликвидация Анализ 2
« Отговор #13 -: 08.09.2010, 18:40:46 »

А ти коя си
001

ilko - Абе, намерих си на компютъра някакви лекции от 2007/2008. Нещо не мога да намеря сайта, от който ги свалих, но ако мислиш, че ще ти помогнат - да ти ги пратя някак си. Най-добре изкопай ръководството отнякъде.

Пък Янков е голем пич, аз съм му фенка. Добре, че не ми е предавал, щото сигурно нямаше да го харесвам. Ха-ха. Но че е основно средство за плашене на първокурсници - и тва си е верно. Не бих посмяла да го питам квото и да било.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Ликвидация Анализ 2
« Отговор #14 -: 08.09.2010, 20:36:31 »

Янков ми водеше МА и през 1986-та още. Пич си беше още тогава. Имах 6 на МА1 и 5 на МА2. По-трудни бяха от сега.

Учене му е майката - мъничко, ама редовно и навреме. За 3 часа интеграли не се научават лесно. Иска се тренинг и усет.

Успех на ликвидиращите се!
Активен

rabbitseatcarrots

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
  • OM NOM NOM NOM
Re:Ликвидация Анализ 2
« Отговор #15 -: 08.09.2010, 20:57:07 »

Мен пък Янков мъничко ме плаши
ilkooo, нямам нищо което да ти помогне :<
Активен

Лили

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Ликвидация Анализ 2
« Отговор #16 -: 10.09.2010, 11:36:29 »

ами ако го питам за решението на задачата дали пак няма да откаже  :-D
Ще откаже естествено :) но ако го попиташ на контролна/изпит "това по този начин ли да го реша или по другия" - ще ти помогне ;) "пич" е ако и ти си "пич"  :y:
Активен

Predator

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Ликвидация Анализ 2
« Отговор #17 -: 10.09.2010, 13:51:45 »

На ликвидацията по МА1 имаше много теория - само 2 задачи бяха за решаване (от общо 7), така че няма да се учудя, ако пак дадат много теория и малко задачи.
Активен