argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Боклуците !  (Прочетена 2366 пъти)

leetsfoesor

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Боклуците !
« -: 26.04.2010, 20:00:33 »

Здравейте колеги,  :-)
наред с академичните ни занимания и натоварения учебен график, според мен трябва да обръщаме внимание и на мястото, където учим.
Правят ли ви впечатление боклуците,които са осеяли автобусната спирка и двора от вътрешната страна на оградата?
 На мен ми е изключително неприятно всеки път, когато слизам от автобуса да се изправям пред малко сметище. До толкова ли сме свикнали с разхвърляните боклуци, че ги приемаме за нещо нормално, за неизменна част от пейзажа, който допълваме с лекота?
Активен

boh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
  • турбу идиот
Re:Боклуците !
« Отговор #1 -: 26.04.2010, 20:49:02 »

До толкова ли сме свикнали с разхвърляните боклуци, че ги приемаме за нещо нормално, за неизменна част от пейзажа, който допълваме с лекота?

днес 4 етаж - залите 422-424 "посока фми" (а не педаготическия (wasntme) ) на дръжката на врата имаше поставена опаковка от течна сметана. явно да запълва дупката на дръжката отгоре.

не сме свикнали с боклука - то е част от манталитета ни ;) няма нищо лошо в боклуците, нали така?
Активен
пръвуписан селянин, трол, ламер, ФМИст (за жалост/радост)

Trainer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Боклуците !
« Отговор #2 -: 26.04.2010, 21:46:49 »

Ако от компютърните зали на петия етаж погледнете през прозореца, долу ще видите другото сметище.
Колегите също така оставят празни шишета от вода и чашички от кафе до клавиатурите. Забравят да ги транслират на 4-5 метра до кофата за боклук. Оставят се и пакетчета от храни, примерно солети, които понякога са полу-пълни и се разсипват.
Веднъж си говорих с чистачката и тя беше възмутена от хигиенните ни навици. Не се притеснявайте за нея - тя няма да остане без работа ако използвате кошчетата.
Активен

leetsfoesor

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Боклуците !
« Отговор #3 -: 26.04.2010, 22:10:52 »

не сме свикнали с боклука - то е част от манталитета ни ;) няма нищо лошо в боклуците, нали така?
В боклуците наистина няма нищо лошо.  Та нали това са си нашите боклуци. И нито е лошо, нито срамно да си прибереш боклука, ако наблизо няма кош или да отидеш до близкия , да си го хвърлиш.
Да, това се е превърнало в начин на мислене, защото такова поведение виждаме у другите около нас.
Щом има хвърлени боклуци по тротоара - си мислим ние - значи това е "кош" за боклук.
Но на мен не ми харесва спирката пред университета ми и прилижащите на него тревни площи да са кош за отпадъци. Затова не изхвърлям опаковки и билетчета, където ми падне. И ми става много неприятно, когато още със слизането от автобуса, някои колеги си хвърлят билетчето в тревата или с качването - фасът на земята.
Активен

Trainer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Боклуците !
« Отговор #4 -: 26.04.2010, 22:28:56 »

Активен

boh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
  • турбу идиот
Re:Боклуците !
« Отговор #5 -: 26.04.2010, 22:54:23 »

На римски аквеадукт спирката най-близкия кош за смет е на 50м от спирката. Там ли да си фърля фаса?
Каде са данаците които се плащат? Що няма кошчета? А онези които ги има са в окаяно състояние?
Активен
пръвуписан селянин, трол, ламер, ФМИст (за жалост/радост)

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Боклуците !
« Отговор #6 -: 27.04.2010, 09:56:12 »

Данъкът ще е 50 лв глоба за хвърлен фас.

Ще си носиш кутийка или нещо си и ще си го държиш фаса, докато намериш кошче.
Аз си държа билетчето в джоба и си го хвърлям в кошче във вътрешния двор или горе в кабинета или залата. Не е чак такъв голям проблем.
Активен

Trainer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Боклуците !
« Отговор #7 -: 27.04.2010, 23:20:34 »

Аз си държа билетчето в джоба и си го хвърлям в кошче във вътрешния двор или горе в кабинета или залата. Не е чак такъв голям проблем.

И аз така правя. Когато пък забравя да го изхвърля и остане в джоба ми го изхвърлям вкъщи.

Има и един друг проблем, за който само ще спомена. Някои хора не могат да осъзнаят, че задоволявайки наркоманията си вредят на здравето на други хора. И това се случва на обществени места.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Боклуците !
« Отговор #8 -: 28.04.2010, 02:01:07 »

Въпроса за боклука е доста сложен и парадоксален.Някои общинари или свързани човечета направиха  състояние и  огромни  палати благодарение на боклука.За тях тях той е богатство, защото благодарение на него те си купуват джипове , яхти ,самолети ...За простия народ остава само моралното удоволетворение , когато направи оборка на някой ленински съботник,но сега вече няма такива,значи ако някоя зелена организация организира такова мероприятие.Е като цяло има  слаба промяна през последните 20 години !Но съзнанието се променя по бавно от битието е казал чичо Маркс. Ще ви дам един пример от живота .Таксата  смет за 2010год ( за сравнение с 2003 год е била 186лева и 39 ст) понастоящем  ми е 427 лева и 27 стотинки.(говорим за един апартамент и един офис )Домашното производство на буклук ми е около 1 кг на ден.Ако разделим 427 лева на 365 дни  се получава 1лев и 17 стотинки за килограм боклук.Е на мен ми се струва  ,че е прекалено скъпо тази цена.Затова с най -голямо удоволствие  когато не ме вижда никой правя допълнителен боклук където и когато мога !Нали съм си платил  ,че даже и предплатил!Та затова смея да твърдя  ,че за въпроса с буклука може някой да напише дисертационен труд и да се пенсионира в БГ,преподавайки на студентите за значението на боклука за екологията ,икономиката,образованието и още и още ......1000 години до
Аз си държа билетчето в джоба и си го хвърлям в кошче във вътрешния двор или горе в кабинета или залата. Не е чак такъв голям проблем.

И аз така правя. Когато пък забравя да го изхвърля и остане в джоба ми го изхвърлям вкъщи.

Има и един друг проблем, за който само ще спомена. Някои хора не могат да осъзнаят, че задоволявайки наркоманията си вредят на здравето на други хора. И това се случва на обществени места.
края на света!
« Последна редакция: 28.04.2010, 02:04:42 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

Радо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 99
Re:Боклуците !
« Отговор #9 -: 28.04.2010, 09:28:10 »

Мързел... ниско ниво на култура - така се нарича това!
 Оправя се със солени глоби и по-често чистене на кошовете за боклук.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Боклуците !
« Отговор #10 -: 28.04.2010, 10:38:02 »

А представятели си  ако няма боклуци какво ще стане?Затворете очи поне за минута ,мислейки си за чистата и синьо-зелена планета!.... :sun: :y: :-)
Активен
Всичко е любов

leetsfoesor

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Боклуците !
« Отговор #11 -: 28.04.2010, 19:24:51 »

Затова с най -голямо удоволствие  когато не ме вижда никой правя допълнителен боклук където и когато мога !Нали съм си платил  ,че даже и предплатил!

Определено така няма да навредиш по никакъв начин на тези , които обират парите. Те, тъйкато ние не им държим сметка, ще продължат да си крадат. Но според мен с тази твоя постъпка вредиш единствено на себе си и на хората около теб, които не са взели нито лев.
И вместо да хвърляш отпадъците си там, където не им е мястото, може би трябва да ги хвърляш в дворовете и градинките на хората,   „които направиха състояния и огромни палати благодарение на боклука “. Та и на тях да им е гадно.  :mmm:  :y:
« Последна редакция: 28.04.2010, 19:26:58 от leetsfoesor »
Активен

Trainer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Боклуците !
« Отговор #12 -: 28.04.2010, 21:20:59 »

Въпроса за боклука е доста сложен и парадоксален.

:) Не е чак толкова сложен и парадоксален.
Аз съм направил едно научно откритие: когато хората хвърлят боклуците в кофите за боклук, тогава е по-чисто наоколо.

Някои общинари или свързани човечета направиха  състояние...

Сигурно си много прав. В тази връзка ето какво писмо пратихме до кмета: Писмо до кмета. Ако има желаещи можем да се съберем и да го повторим в хартиен вариант.

Но вината на тези, които не събират боклука не омаловажава вината на тези, които го изхвърлят не където трябва.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Боклуците !
« Отговор #13 -: 28.04.2010, 21:41:30 »

Колеги такива писма кмета получава всеки ден, и понеже чистачката му трие пощата  аз ще Ви отговоря.Въпроса който поставяте е сериозен и многократно обсъждан от Общинския съвет.Преди години както Вие пишете в писмото си наистина имаше контейнери за разделно събиране на отпадъците , но към настоящия момент след направената обстойна проверка положението за съжаление е такова както го описвате в писмото до мен.Уверяваме Ви  ,че мислим по въпроса и при очаквано финансиране от Европейските фондове Общинския съвет ще вземе впредвид Вашето искане и в най-скоро време ще има разделно събиране на отпадъците в града.Искрено и лично инж. Марин Янков 5 курс Право ПУ
« Последна редакция: 28.04.2010, 21:43:04 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов