argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Проблем с браузъра/компютъра  (Прочетена 1279 пъти)

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547

Здравейте, имам един проблем с браузъра, но вероятно източника на проблема е компютъра. За какво става въпрос: някои сайтове (напр. фацебоок, различни форуми, не иска да ги отваря или ако ги отворя не може да се логне. И което е по важното не мога да прикачам файлове в АБВ.БГ или в др. сайтове (в gmail става обаче) а точно в момента тази функция ми е необходима. Вчера правих реинстал, но пак същото. Днес мисля да изтрия всички дялове на харда, да направя нови и нов Вин и дано да се подобри.
Някой има ли идея как да го оправя това чудо?

Windows-a e XP
« Последна редакция: 02.11.2010, 10:08:44 от law_master »
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re:Проблем с браузъра/компютъра
« Отговор #1 -: 02.11.2010, 11:08:35 »

Аз как бих подходил:

1) Проверявам компютъра си за вируси, троянци и всякакви други подобни.
2) Правя ъпдейт на операционната система.
3) Правя ъпдейт на браузъра, който ползвам.
4) Пробвам с друг браузър.

Ако нищо от това не помогне (в тази последователност, която съм посочил), чак тогава бих подходил драстично с преинсталация на целия Windows.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Проблем с браузъра/компютъра
« Отговор #2 -: 02.11.2010, 11:50:05 »

С кой браузър се опитваш?

Опитай с Chrome, Opera, Firefox. Аз ги държа всичките, именно заради такива проблеми. Например Firefox иска да рестартирам браузъра, за да познае USB SmartCard Reader-a (за електронния подпис), а IE и Chrome - не.

Как преинсталираш ХР? С форматиране или с in-place upgrade на ХР?
Активен

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог
Re:Проблем с браузъра/компютъра
« Отговор #3 -: 02.11.2010, 12:05:27 »

Да дам и аз един акъл... местиш музиката и филмите на друг дял, слагаш диска с уин-а и затриваш праймъри дяла...

От опит знам - много нерви се хвърлят за изчистването на заразена система. А в повечето случаи всъщност изчистването е привидно и обречено на неуспех - повечето гадинки като вируси, червеи и подобни на тях подменят системните файлове със свои копия, като рибилдват системния кеш и прецакват точките за възстановяване. Като цяло XP е остаряла система с едва кретаща подръжка... може би е време за 7-цата :)
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:Проблем с браузъра/компютъра
« Отговор #4 -: 02.11.2010, 13:55:32 »

С кой браузър се опитваш?

Опитай с Chrome, Opera, Firefox. Аз ги държа всичките, именно заради такива проблеми. Например Firefox иска да рестартирам браузъра, за да познае USB SmartCard Reader-a (за електронния подпис), а IE и Chrome - не.

Как преинсталираш ХР? С форматиране или с in-place upgrade на ХР?

Имах Хром, за момент работеше, след това и той отказа. Сега това го пиша през Операта и се чудя как тя още не се е бъгнала. Друг пример е че когато исках да напиша нещо във форума, не ми даваше - като натисна изпрати и до там и си стои така и след това излиза ,,сървърът просрочи времето на връзката'' или нещо от сорта.

Вчера първо правих Repair на системата, след това като нищо не стана - формат и нов инстал. Пак същото.

Машинката е вече на години и не Вин 7 не е за нея. Принципно аз си ползвам лаптопа ама сега по други причини ми се налага да ползвам този. Затова тр да го стегна малко.  :-)
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Проблем с браузъра/компютъра
« Отговор #5 -: 02.11.2010, 13:59:39 »

Странно, щом след формат продължават проблемите, да не са с рутера или доставчика? Нямам идея.

Имаш ли как да пробваш с друго РС към същия безжичен интернет или лан кабел (на мястото на твоето РС)?

Ламерко - и омазани 7-ци съм виждал, не е в ХР проблема винаги.
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:Проблем с браузъра/компютъра
« Отговор #6 -: 02.11.2010, 14:12:51 »

ами и аз си мислех да не е нещо от настройките на рутера. Нямам в момента под ръка др компютър с който да пробвам. Аз съм на БТК и този комп е вързан с кабел след рутера. Но лаптопа който ползва безжичната мрежа на същия рутер няма такъв проблем.
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Breathe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 347
  • delusions
Re:Проблем с браузъра/компютъра
« Отговор #7 -: 02.11.2010, 18:25:19 »

1. Пробвай с лайв Убунту.
2. Пробвай през прокси.
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:Проблем с браузъра/компютъра
« Отговор #8 -: 02.11.2010, 20:57:13 »

Преведено от модератора от Шльокавица:

Само да кажа, че оправих проблема след цялосте реинстал и нови дялове на HDD и Windows от различен диск. За сега върви, дано да е така. Благодаря на всички за съветите  :-)

----------
samo da kaja 4e opravih problem sled cqlosten reinstall i novi dqlove na HDD. I Windows ot razli4en disk. Za sega vyrvi, dano da e taka. Blagodarq na vsi4ki za syvetite  :-)

PS: Izvinqvam se za latinicata, o6te ne sym slojil fonetikata.
------------

Ред. модератор: Фонетиката се слага за 1 секунда, не Ви оправдава. Ама в момент на радост Ви е простено...
« Последна редакция: 02.11.2010, 23:36:37 от Светослав Енков »
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Проблем с браузъра/компютъра
« Отговор #9 -: 02.11.2010, 23:35:34 »

Честито - така и не се разбра какво точно те е покосило, жалко (за да знаем и да се пазим и ние, де)!
Активен