argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: преместване в друга специалност  (Прочетена 1216 пъти)

ivetty

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • Българска Филология

Здравеите  :-)Искам да ви попитам,как става преместването от една специалнос в друга?Аз уча Руска филология,първи курс,но искам да се прехвърля Английска филология.Благодаря предварително  :-) :-) :-)
Активен
Ива Истаткова :)

atiq

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:преместване в друга специалност
« Отговор #1 -: 04.02.2011, 12:45:25 »

До тази година преместването в АФ беше само с кандидат-студентски изпит и класиране на общо основание(т.е. лятото си кандидатсваш като всички други) Мисля че от тази година го промениха, но не съм много сигурна! Отиваш при инспекторката Лидия Апостолова, на 2рия етаж, ректорат, стая 235 и питаш нея как може да стане работата, тя ще ти обясни най-добре!

П.С. Като се преместиш ще трябва да държиш приравнителни изпити(вс изпити които имат АФ а ти не си държала)
Активен

iloni

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Бъди себе си има достатъчно други хора!
Re:преместване в друга специалност
« Отговор #2 -: 15.02.2011, 13:41:05 »

Имам и аз въпрос относно преместването може ли от РФ да се преместиш в БФ?Предполагам,че ще трябва да се явявам на тези предмети,които съм нямала в РФ? :-)     То моето е малко сложно,но няма значение сега ме интерсува преместването :)
Активен

frogmafia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
  • АФ
Re:преместване в друга специалност
« Отговор #3 -: 10.08.2011, 16:03:37 »

Аз също реших да се местя, тази година също става на общо основание (с кандидатстване наново), добре че държах матура по английски и ми е отлична  :rock: , но сега тепърва трябва да  разбера колко, какви и кога ще имам приравнителни изпити.
Активен

Charlotte

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:преместване в друга специалност
« Отговор #4 -: 19.08.2011, 17:53:54 »

Здравейте,
подадох молба за преместване в бф,аз уча славянска филология.Интересно ми е дали ще трябва да държа някакви изпити и бързо ли става преместването и дали изобщо е възможно.  :-)
Активен