argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Информатика и втора специалност?! Малко повече инфо.  (Прочетена 1439 пъти)

COLD_FIRE

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29

Възможно ли е да следвам "Инфорамтика", като запиша и втора специалност "Информационни и комуникационни системи" от физическия факултет? Според справочника на ПУ може, но ме интересува какви са таксите за отделните специалности, заедно ли се плащат и дали изобщо ще има отново специалност "Информационни и комуникационни системи" тъй като в справочника е записано, че прием по тази специалност ще има при изричното разрешение на МОН.

Също така ми е интересно отпускат ли се стипендии(колко, на кои студенти), как са общежитията, ако има такива(няма никаква информация за това поне в интернет).

Малко ми е кофти да задавам такива въпроси, защото се чувствам като ламер ;-) , но ако имате време драснете някоя линия.

П.С. Кога започва първия триместър?  :-o
Активен
- България над всичко и всички.
- Информацията трябва да е свободна, всеки който не мисли така е мой враг!
- По добре да ме уважават от колкото обичат!

- Свободния софтуер е като секса, най-добре е като е безплатен(Линус Торвалдс).

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335

Всеки студент в ПУ има право да запише и втора специалност в университета след успешно завършена първа година на обучение по специалността, по която е приет.
За целта се подава молба до декана (ако допълнителната специалност е в същия факултет) или до ректора (ако допълнителната специалност е в друг факултет). Във втория случай молбата предварително трябва да има положително становище от деканите на двата факултета. За целта е важно да се разговаря предварително с декана от факултета, в който е втората специалност, за да се видят специфичните допълнителни изисквания за прием.
Студент, записан за втора специлност, плаща определената държавна семестриална такса и за тази специалност преди началото на съответния семестър.
А дали ще има някога прием отново за “Информационни и комуникационни системи” засега никой не може да каже...
П. С. Учебната 2005/06 година ще се открие с официално тържество на 2 октомври 2005, а първият семестър започва от 3 октомври.
« Последна редакция: 12.07.2005, 12:58:33 от mircho »
Активен

COLD_FIRE

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29

А изобщо за колко години е имало редовен прием по ИКС?
Активен
- България над всичко и всички.
- Информацията трябва да е свободна, всеки който не мисли така е мой враг!
- По добре да ме уважават от колкото обичат!

- Свободния софтуер е като секса, най-добре е като е безплатен(Линус Торвалдс).

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335

Само 1 година
Активен

Hristo Tsolev

  • Гост

a za stipendiite nqkoi znae li kak sedqt neshtata ?
Активен