argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Сайта на ФМИ  (Прочетена 10031 пъти)

lame

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #40 -: 23.01.2008, 23:24:19 »

Само да попитам, какво точно ще рече " Всички мрежови услуги, предлагани от Пловдивския университет, да бъдат адресирани с UNI-PLOVDIV.BG (което показва ясно принадлежност към ПУ);".
В мненията които прочетох до тук, случайно или не, ми се наби в съзнанието - "Изпълняваме тази заповед". Ама я вникнете в написаното, защото това е толкова точно, колкото 2+2=5. Един прост пример, отваряне на страницата google.com, от PC позващо "мрежови услуги" от Пловдивския университет, ще е в пряко нарушение на тази заповед. Според нея, google.com, трябва да се адресира като UNI-PLOVDIV.BG.google.com или google.com.UNI-PLOVDIV.BG. Много точно нали?!  :D

P.S
No offence
« Последна редакция: 23.01.2008, 23:27:12 от lame »
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #41 -: 23.01.2008, 23:48:19 »

Един прост пример, отваряне на страницата google.com, от PC позващо "мрежови услуги" от Пловдивския университет, ще е в пряко нарушение на тази заповед.

Не, няма да е понеже google.com не е мрежова услуга, предлагана от Пловдивския университет. Ето някои услуги, които се предлагат от ПУ примерно - за това става дума.
Мисля, че текста на заповедта е кристално ясен, така че няма нужда да търсим под вола теле... няма ли да е по-добре да обединим силите си, а не да се боричкаме доказвайки неясно какво и на кого... :(
Активен

lame

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #42 -: 23.01.2008, 23:55:01 »

Един прост пример, отваряне на страницата google.com, от PC позващо "мрежови услуги" от Пловдивския университет, ще е в пряко нарушение на тази заповед.

Не, няма да е понеже google.com не е мрежова услуга, предлагана от Пловдивския университет. Ето някои услуги, които се предлагат от ПУ примерно - за това става дума.
Мисля, че текста на заповедта е кристално ясен, така че няма нужда да търсим под вола теле... няма ли да е по-добре да обединим силите си, а не да се боричкаме доказвайки неясно какво и на кого... :(
Предполагам е пределно ясно, че за да се "стигне" до google.com минаваме през "мрежовите услуги" на университета или не?  :-o
Не съм съгласен, че текста е кристално ясен, иначе спор няма, по-добре да си обедините силите, но може да започнете с писането на по кристално ясни заповеди, нали?

P.S
No offence 2
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #43 -: 24.01.2008, 00:07:51 »

Предполагам е пределно ясно, че за да се "стигне" до google.com минаваме през "мрежовите услуги" на университета или не?  :-o
Фен, мисля че разбираш смисъла и разликата между това да предлагаш услуга и да ползваш предлагана услуга. Ок, разбира се, че би могло да се издребни и да се обясни всичко в контра почвайки от OSI модела, но защо? Мислиш ли, че би могла да се напише заповед, която да е напълно ясна на обикновенните потребители на мрежата и в същото време да е 100% технически прецизна.

Цитат
Не съм съгласен, че текста е кристално ясен, иначе спор няма, по-добре да си обедините силите, но може да започнете с писането на по кристално ясни заповеди, нали?
Добре, текста не е кристално ясен. Ето ти едно предизвикателство: вече добре разбра смисъла на заповедта, та би ли го преработил така, че без да го променяш смислово да звучи адекватно технически и да е кристално ясен?

Относно обединението на силите - жалко е и искренно и дълбоко съжалявам, че този форум се ползва за дребнави заяждания, а не за сплотяване на хората по интереси. Жалко, е че точно хората с подобни интереси се надцакват пред публика, която подобно футболен мач вика за едните или другите...

Наистина съм разочарован от резултата от този форум. Дано все пак е полезен на някой, аз от едно известно време го ползвам по-скоро за обяви, отколкото за дискусии по същество.
Активен

lame

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #44 -: 24.01.2008, 00:38:22 »


Цитат
Добре, текста не е кристално ясен. Ето ти едно предизвикателство: вече добре разбра смисъла на заповедта, та би ли го преработил така, че без да го променяш смислово да звучи адекватно технически и да е кристално ясен?

Предизвикателството е за вас "фенове", защото както вие сте дали това предложение, така и вие трябваше да го формулиране малко по-ясно.Не ми се вярва ректора, като си е пил сутрешното кафе и да го е обзела тази мисъл, не мислиш ли?

Цитат
Относно обединението на силите - жалко е и искренно и дълбоко съжалявам, че този форум се ползва за дребнави заяждания, а не за сплотяване на хората по интереси. Жалко, е че точно хората с подобни интереси се надцакват пред публика, която подобно футболен мач вика за едните или другите...

Стават заяждания, защото на някой "фен" му е трудно, да си признае грешката от първия път.

Цитат
Наистина съм разочарован от резултата от този форум. Дано все пак е полезен на някой, аз от едно известно време го ползвам по-скоро за обяви, отколкото за дискусии по същество.

За да може един форум да е качествен, не трябва да се води към тоталитаризъм.
« Последна редакция: 24.01.2008, 00:41:04 от lame »
Активен

lyubo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #45 -: 24.01.2008, 04:16:24 »

По повод тоталитаризъма, дали заповедта е обсъждана в ИТ комисията на университета? И не само заповедта, ами дали ИТ услугите и тяхните характеристики, предлагани от ПУ, се обсъждат там или се действа самосиндикално?
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #46 -: 24.01.2008, 09:11:16 »

lame, оливаш се. Вземи се поспри малко.
Активен
Too short signature limits.

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #47 -: 24.01.2008, 10:44:50 »

По повод тоталитаризъма, дали заповедта е обсъждана в ИТ комисията на университета? И не само заповедта, ами дали ИТ услугите и тяхните характеристики, предлагани от ПУ, се обсъждат там или се действа самосиндикално?

Да, всички решения по мрежата, спецификации на услуги и т.н. се обсъждат в IT комисията, не разбирам какво те кара да мислиш, че не е така.
Активен

Тодор Чаушев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
  • Ръководител УКЗ към ФМИ
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #48 -: 24.01.2008, 15:01:25 »

По повод тоталитаризъма, дали заповедта е обсъждана в ИТ комисията на университета? И не само заповедта, ами дали ИТ услугите и тяхните характеристики, предлагани от ПУ, се обсъждат там или се действа самосиндикално?

Да, всички решения по мрежата, спецификации на услуги и т.н. се обсъждат в IT комисията, не разбирам какво те кара да мислиш, че не е така.

Я интересно аз пък си мислех, че съм в тази комисия. Отдавна не са ме търсили за събиране на комисията. Или са ме изключили без да съм уведомен или IT комисията на ПУ се е свела до един участник в лицето на колегата Терзийски.
Ми успех мога да им пожелая.
« Последна редакция: 24.01.2008, 15:05:47 от Тодор Чаушев »
Активен