argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: изпит по бизнес кореспонденция  (Прочетена 2065 пъти)

svetlence

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Здравейте,някой може ли да ми даде някаква информация как протича изпита по бизнес кореспонденция?Благодаря  :bow:
Активен

faber

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: изпит по бизнес кореспонденция
« Отговор #1 -: 29.07.2008, 00:08:16 »

Здравей! Изпитът е тест - има отворени и затворени въпроси. Има и да се попълват празни места - почти едно към едно от диктуваното. Трябва да се състави и един от примерните документи като задача. Много хора подценяват този изпит, но не е лек - т.е. иска да се прочете много внимателно и се запомнят реквизитите на документите - това беше много застъпено в теста. Може да се прибегне и до креативност. Преподавателката къса, както тя се изрази, ако види абсолютна неграмотност да се пише и съставя текст. Иначе е забавна! Успех!
Активен

svetlence

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: изпит по бизнес кореспонденция
« Отговор #2 -: 29.07.2008, 14:08:46 »

 :bow: :-) Благодаря ти много.Ще имам в предвид всичко което ме съветваш и дано да имам късмет.  :-)
Активен

svetlence

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: изпит по бизнес кореспонденция
« Отговор #3 -: 29.07.2008, 14:10:37 »

 :-) Забравих да те попитам примерния документ пожелание ли е или тя го задава?
Активен

faber

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: изпит по бизнес кореспонденция
« Отговор #4 -: 29.07.2008, 15:53:14 »

Няма защо да ми благодариш! Всичко е зададено в теста и документът е под формата на задача - например Фирма "Х" трябва да направи оферта за продажба на свой продукт и трябва да се напише предложението. Важно е да е правилно оформен документът и да са спазени изискванията.  :wink:
Активен