Хай Тошо,
Интересен материал, информацията от който не е неочаквана. Изненадах се от "The Beijing Olympics are being highlighted as the first global showcase for IPv6 technology by China’s government.", но не изглежда
www.beijing2008.cn да е IPv6 enabled host.
Малко допълнителни размисли по темата IPv6, която следя по разни причини с интерес.
Deploy на IPv6 на световно ниво в смисъла на реално използване, а не само на резервиране е най-разпространено в Япония, Китай и този регион. За разлика от Америка, където интереса е слаб. Може би понеже американците имат излишък от IPv4 адреси с които да продължат развитието си, дори и когато IPv4 се изчерпи за всички останали. Слабия интерес до някъде е свързан и със сериозни инвестиции като мрежов софтуер, приложения, обслужване и т.н., които големите гиганти (в USA естествено) нямат зор да правят засега по причините от по-горе. Европейците са зле и това го разбират. След няколко проекта за deploy и използване на IPv6 темата продължава да е важна и интересна за тях съдейки от FP7 проекти за които отделят сравнително добър бюджет 600K EUR. Интересното в случая е че тези проекти не са толкова технически, колкото ги интересува *причината* поради която в Европа IPv6 изостава.
И все пак напъни не липсват. Ония ден получих писмо от Регистър.БГ в което се казва, че и те са IPv6 адекватни: "Също така, Регистър.БГ разшири възможностите за конфигуриране на домейни в областта от първо ниво .bg и под-областите, като позволява DNS конфигурацията да се извършва и с IP адреси в IPv6 формат." (забележете 2 години и половина, откакто DNS на ПУ слуша за IPv6 заявки). Из страничките на RIRs могат също така да се намерят интересни статистики.
Та ще следим темата с интерес