argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Изпит по старогръцки език  (Прочетена 1280 пъти)

pikaso

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Изпит по старогръцки език
« -: 02.06.2010, 21:48:02 »

Здравейте на всички!
Имам следните няколко въпроса:
Някой може ли да ми каже как протича един изпит по старогръцки език при доцент Козарова?
При положение, че не съм ходил на лекции редовно, не съм правил упражнения и с две думи в момента не знам бъкел старогръцки :-D какви са ми шансовете да се подготвя за изпита за 20 дена и да изкарам 6 ? :-P
Активен

RoSeNcEtO

  • Гост
Re:Изпит по старогръцки език
« Отговор #1 -: 09.06.2010, 12:34:23 »

Здравей!
1. Доц. Козарова е страшен физиономист и по принцип държи на присъствието.
2. Старогръцйият език е доста труден.
3. Имаш ли оценка от колоквиум?
4. Всичко е възможно за 20 дни, по принцип са достатъчни за другите предмети, но за това не знам....
Аз също имам изпит по старогръцки този месец, имам 4 на колоквиума, ходила съм на лекциите и, но пак не знам дали ще успея да си го взема...
А изпитът е също като този по латински, като изключим че старогръцкият е 100 пъти по-сложен от латинския.
Дава ти се някаква част от граматиката - някое склонение, спрежение, трябва да споменеш за всички съществителни или глаголи, които обхваща, да даваш примери, да кажеш изключенията (ако има такива).
Не е никак лесно...
Успех! :)
Активен

pikaso

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Изпит по старогръцки език
« Отговор #2 -: 16.06.2010, 10:31:06 »

Не съм правил колоквиуми, но вече запозчнах да уча по старогръцки и сега съм стигнал до трето вокално склонение от учебника. Купих си и един речник, който е фототипно издание на старогръцко-българския от 1943г.
Ще има ли на изпита да се прави превод с речник на текст.
Активен

RoSeNcEtO

  • Гост
Re:Изпит по старогръцки език
« Отговор #3 -: 16.06.2010, 22:06:32 »

На изпита не се иползва речник  :-P
Активен