argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Медицинска биология  (Прочетена 29864 пъти)

riana

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Медицинска биология
« -: 11.07.2009, 18:06:22 »

Здравейте,интересува ме, дали тази година ще има магистърска програма по Медицинска биология
Активен

balik

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re: Медицинска биология
« Отговор #1 -: 13.07.2009, 17:43:58 »

Засега има само бакалавърска степен по Медицинска биология и то стартира от тази година.
Такава магистратура няма (поне на този етап).
Активен

ShikeraBoss

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • Медицинска Биология
    • http://www.vbox7.com/play:af0fe4b5
Re:Медицинска биология
« Отговор #2 -: 13.08.2009, 14:21:39 »

Здравейте вчера се записах в спец.Мед.Биология надявам се да има вече и други записали се колеги. :y:
Активен

Веско Баев

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
  • B*I*O*I*N*F*O
Re:Медицинска биология
« Отговор #3 -: 19.08.2009, 23:21:42 »

то че има я има, въпросът е какво различно предлага освен думичката "медицинска" пред биология и пред името на всяка дисциплина ?
« Последна редакция: 19.08.2009, 23:23:55 от vesko »
Активен
PLANTGENE.EU

riana

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Медицинска биология
« Отговор #4 -: 21.08.2009, 19:24:45 »

Колега,нещо не си ме разбрал,питам за МАГСТЪРСКА ПРОГРАМА ПО МЕДИЦИНСКА БИОЛОГИЯ ,а не за БАКАЛАВЪРСКА ,зная,че има бакалавърска,но не и магистърска програма,поне за сега
Активен

plamena_andreeva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Медицинска биология
« Отговор #5 -: 22.08.2009, 19:48:23 »

Здравейте! И аз се записах в тази специалност и пожелавам на всички колеги успех!
Активен

Alabam4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 111
    • Съновник
Re:Медицинска биология
« Отговор #6 -: 24.08.2009, 11:41:16 »

 В деветте факултета на Пловдивския университет за третия етап на класирането са останали 1410 места. Това съобщиха от висшето училище. В специалностите "Теология", "Право", "Психология" и "Международни икономически отношения" местата са заети, а за филологическите и икономическите специалности са останали единични незаети бройки.

От днес до 28 август е срокът за записване на приетите студенти на трето класиране в ПУ "Паисий Хилендарски", съобщиха от университета. След първите две класирания са заети около 60 процента от обявените места по държавен прием за редовно и задочно обучение. Записали са се 1950 кандидати за общо 3360 обявени бройки. От учебния отдел на университета съобщават, че ще бъдат обявени допълнителни изпити за седем специалности. Прием ще има за 38 места в специалностите "Физика", "Инженерна физика", "Физика и математика", "Ядрена енергетика" и "Медицинска физика". Кандидатстването ще се извърши с оценки от матурите или издържан конкурсен изпит в други университети. Допълнително ще се приемат студенти и за специалностите "Джаз и поп изпълнителско изкуство" и "Музика". Изпитът за тях е насрочен за 19 септември.

С най-високи оценки продължават да бъдат специалностите "Балканистика", "Медицинска биология", "Право", "Международни икономически отношения" и "Маркетинг", сочи първоначалният анализ от изпитите.

източник: http://www.kadedaucha.com/?id=1326&aid=5885
Активен

izhod

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Медицинска биология
« Отговор #7 -: 09.09.2009, 14:07:04 »

хей, аз също ще бъда в ПУ с Медицинска биология. Много ще се радвам да се запозная с колегите  :-) :vomit:
Активен

izhod

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Медицинска биология
« Отговор #8 -: 10.09.2009, 11:58:19 »

хей, аз също ще бъда в ПУ с Медицинска биология. Много ще се радвам да се запозная с колегите  :-)
Активен

Dennise`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 235
  • Фитнесджия :)
Re:Медицинска биология
« Отговор #9 -: 10.09.2009, 17:25:30 »

Да наистина тази година Медицинската Биология би Молекулите по бал, ама чесно казано още немога да разбера и аз каква е разликата с обикновенната биология ?
Аз чух, че медицинската биология ги готвели специално за работа в лаборатории в болници. Излизат с готов опит за провеждане на болнични изследвания, Молекулярната се занимаваме с научни изследвания, а май чистата биология могат с каквото им скимне включително и даскалъка  :-D
Активен
А наздраве :D

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Медицинска биология
« Отговор #10 -: 10.09.2009, 18:30:40 »

Да наистина тази година Медицинската Биология би Молекулите по бал, ама чесно казано още немога да разбера и аз каква е разликата с обикновенната биология ?
Аз чух, че медицинската биология ги готвели специално за работа в лаборатории в болници. Излизат с готов опит за провеждане на болнични изследвания, Молекулярната се занимаваме с научни изследвания, а май чистата биология могат с каквото им скимне включително и даскалъка  :-D
На първо класиране Молекулярна биология имаше бал 36.00, а Медицинска- 35.60. Но на трето и четвърта на Медицинска стана по-висок. Иначе и Молекулярна биология също могат да работят в клинични лаборатории.
Активен

metallica_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Медицинска биология
« Отговор #11 -: 14.09.2009, 14:34:49 »

А чистата биология не могат ли да работят в болнични лаборатории ?
« Последна редакция: 14.09.2009, 15:17:09 от MISSTY »
Активен

Dennise`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 235
  • Фитнесджия :)
Re:Медицинска биология
« Отговор #12 -: 15.09.2009, 03:23:23 »

абе кво са бъхтите за тез лаборатории...всички сме на Вазов  :haha: :haha: :haha:
Активен
А наздраве :D

mariana138

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
  • в дясно
Re:Медицинска биология
« Отговор #13 -: 16.09.2009, 04:14:12 »

Здравейте! Аз ще съм 1-ви курс медицинска биология. Дано всичко минава като по вода. Пишете който иска. До скоро. Ако някой има facebook - моят е Мариана Маринова - ще чакам колеги. 
« Последна редакция: 16.09.2009, 19:13:54 от MISSTY »
Активен

ShikeraBoss

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • Медицинска Биология
    • http://www.vbox7.com/play:af0fe4b5
Re:Медицинска биология
« Отговор #14 -: 16.09.2009, 20:59:57 »

Привет колеги.Eто и моя милост http://www.impulse.bg/ShikeraBoss .Поздрави и ще се видим на 28.
Активен

mariana138

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
  • в дясно
Re:Медицинска биология
« Отговор #15 -: 18.09.2009, 02:56:22 »

na nqkogo da mu e izvestno dali ima programi za med biologiqta
Активен

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re:Медицинска биология
« Отговор #16 -: 18.09.2009, 11:32:07 »

na nqkogo da mu e izvestno dali ima programi za med biologiqta

ПИШИ НА КИРИЛИЦА! Първо предупреждение!
Активен
Nobody likes a smart ass...

Claudia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Медицинска биология
« Отговор #17 -: 19.09.2009, 14:53:51 »

Здравейте, колеги! А дано на всички ни върви по вода! Ще се видим на откриването.  :-P
Активен

mariana138

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
  • в дясно
Re:Медицинска биология
« Отговор #18 -: 19.09.2009, 17:17:14 »

да ами да питам на 27-ми всички ли ще ходят , искате ли да си направим някаква среща отпред да се видим кой кой е !!!!! откриването мисля,че ще бъде в Концертна зала от 11 ч. до скоро
Активен

Claudia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Медицинска биология
« Отговор #19 -: 19.09.2009, 20:03:04 »

да ами да питам на 27-ми всички ли ще ходят , искате ли да си направим някаква среща отпред да се видим кой кой е !!!!! откриването мисля,че ще бъде в Концертна зала от 11 ч. до скоро
Аз определено ще ходя  :-) Може да се видим, да, иначе всички ще се въртим баш като зайчета  :-D
Активен