argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Микробиология  (Прочетена 7745 пъти)

Godaiva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Микробиология
« -: 22.11.2008, 12:54:52 »

Можете ли да ми кажете как минава изпита по микробиология при доц.С.Костадинова?На кои теми държи много,труден ли е изпита?Благодаря предварително :-)
Активен

TIMONOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
Re: Микробиология
« Отговор #1 -: 22.11.2008, 21:57:34 »

Доц Костадинова държи много на материала. Лекциите и са ситематезиране изпита минава писмено и после устно. Лекциите ЩЕ ВИ СА ПОЛЕЗНИ

Активен

ushes

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re: Микробиология
« Отговор #2 -: 22.11.2008, 23:27:40 »

дели курса на 3 или 4 групи и задава въпроси. При нас мисля че бяха 8 въпроса няма определени теми на които да държи. Хубаво е да си водиш записки по време на лекциите ще ти са доста от полза после на изпита. Успех
Активен

Godaiva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Re: Микробиология
« Отговор #3 -: 23.11.2008, 14:19:55 »

ushes редовно или задочно си?
Активен

TIMONOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
Re: Микробиология
« Отговор #4 -: 23.11.2008, 21:19:38 »

Ми аз бях задочно но и при редовното се учи яко. Сега ще държа ДИ  по химия
Активен

Godaiva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Re: Микробиология
« Отговор #5 -: 23.11.2008, 22:45:54 »

Ами питам,защото вече си правя извода,че всички преподаватели си имат различни начини на изпитване ,в зависимост от това на задочници или на редовни.Който редовен да ме е посъветвал нещо,после на изпита няма нищо такова общо.
А специално за доц.Костадинова едно момиче от биологията-задочно ми каза,че давала 6 въпроса и държала най-много на 12 теми(за ферментациите,грам- и грам+,антибиотиците темите,актиномицети и дрожди),тя се явявала 3 пъти,като и при трите пъти давала точно едни и същи(от тези 12 теми)..Та за това исках и тука да попитам...
Активен

Godaiva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Re: Микробиология
« Отговор #6 -: 23.11.2008, 22:47:08 »

Тимонов,успех на Ди!!!!
Активен

uporitata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: Микробиология
« Отговор #7 -: 05.12.2008, 20:12:48 »

Здравей!
При доц. Костадинова съм държала три изпита-микробиология, микробен метаболизъм и биотрансформации.Първо държи на присъствие на лекции и помни кой не е бил.Лекциите и са систематизирани и по същество,желателно е да се водят и после се учи само от тях. За да издържиш изпит по нейна специалност трябва да четеш сериозно. Обикновено дава и курсова работа успоредно с изпита която се защитава.
Конкретно за изпита по микробиология - разделя на 4 групи.дава по 4 въпроса на група.Особено вървежни са въпросите за грам положителни и отрицателни, клетъчна стена, ферментации особено алкохолна, млечнокисела, темата за плесени и дрожди, вируси, антибиотици и класификация на антибиотици, нитрификация и обмена на азота. Основно тези въпроси дава.
Обикновено се чете здраво.Пожелавам успех! :y:
Активен
Искам да живея!Без значение колко,кога и къде.Искам,щом се обърна назад,да видя живота си такъв,какъвто аз съм искала да го направя.Искам да уловя всеки ценен миг.Да усетя всичко красиво и ценно навреме.А после ще го дам на теб!

sveta83_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Микробиология
« Отговор #8 -: 03.02.2009, 16:33:56 »

От прочетените отговори не намерих нищо общо с изпита както е протекъл при мен.Аз съм 4-ти курс- задочно и съм минала изпита преди 2 години но беше съвсем различно.Явно си е променила начина на изпитване.При нас беше писмен дава 2-ва въпроса и пишеш.След това те оценява на това което си написал но наистина иска присъствие на лекциите и дава много подробни лекции от които се учи много лесно.
Активен

four_fingers

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
  • BIOLOGIQ
Re: Микробиология
« Отговор #9 -: 02.03.2009, 08:18:58 »

и на мен сега ми предстои изпит-на 21.02.дали наа всяка специалност изпита проти4а по разли4ен на4ин...
Активен

four_fingers

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
  • BIOLOGIQ
Re: Микробиология
« Отговор #10 -: 05.03.2009, 19:04:11 »

ами ако изпита е тест как проти4а...с аи б отговори или е отворен тест...
Активен

Godaiva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Re: Микробиология
« Отговор #11 -: 06.03.2009, 15:42:42 »

Отворен тест е.Какво стана four_fingers,изпита ти трябва да е минал вече?!
Активен

four_fingers

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
  • BIOLOGIQ
Re: Микробиология
« Отговор #12 -: 06.03.2009, 19:07:29 »

ами  не не е минал.по микро изпита ми е на 21.02
Активен

Godaiva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Re: Микробиология
« Отговор #13 -: 07.03.2009, 16:19:31 »

???Че вече сме март,бе приятел  :-D 21.02 мина :-D
Активен

four_fingers

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
  • BIOLOGIQ
Re: Микробиология
« Отговор #14 -: 08.03.2009, 09:38:02 »

 Е СТАВАТ ГРЕШКИ... :haha:21.03 Е ДАТАТА
Активен

four_fingers

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
  • BIOLOGIQ
Re: Микробиология
« Отговор #15 -: 20.03.2009, 18:03:02 »

утре ми е изпита...дано стане несто интерестно
Активен

four_fingers

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
  • BIOLOGIQ
Re: Микробиология
« Отговор #16 -: 22.03.2009, 12:05:23 »

аааааааа  и този мина успешно
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Микробиология
« Отговор #17 -: 30.06.2009, 21:34:59 »

Това с любимите теми е пълен мит- пада се целия конспект. Даже въпросите от генетиката.
Активен

uporitata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: Микробиология
« Отговор #18 -: 28.08.2009, 13:15:56 »

Това с любимите теми е пълен мит- пада се целия конспект. Даже въпросите от генетиката.


Ако сте скъсани при доц. Костадинова, знайте, че въпросите които дава на поправката може да са от целия учебник, дори такива, които изобщо не сте очаквали. При нея без сериозно четене не минава. :headbang:
Активен
Искам да живея!Без значение колко,кога и къде.Искам,щом се обърна назад,да видя живота си такъв,какъвто аз съм искала да го направя.Искам да уловя всеки ценен миг.Да усетя всичко красиво и ценно навреме.А после ще го дам на теб!

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Микробиология
« Отговор #19 -: 28.08.2009, 20:19:19 »

Това с любимите теми е пълен мит- пада се целия конспект. Даже въпросите от генетиката.


Ако сте скъсани при доц. Костадинова, знайте, че въпросите които дава на поправката може да са от целия учебник, дори такива, които изобщо не сте очаквали. При нея без сериозно четене не минава. :headbang:
Да, вече го разбрах, но аз се явявах за повишаване.
Активен