argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Оплакване относно служители в ПУ  (Прочетена 2636 пъти)

voivoda

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Първо искам да се извиня за мекия тон и приятните думи, но докато се прибера ядът ми поотшумя.
Искам да попитам дали има смисъл да подам жалба срещу две служителки в ПУ, или гласът ми ще бъде "глас във пустиня". Ситуацията е следната:
Заради една работничка в нова сграда на ПУ не успях да си свърша работата в ректората. Работничката в ректората, която работи за мен, защото все пак ние, студентите и субсидиите за нас осигуряват нейната заплата, се държа сякаш е нещо повече от мен. А тя не е! И заради нея аз в момента не знам правата си, а от друга страна документите ми не са предадени заради работничката в нова сграда на ПУ.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Оплакване относно служители в ПУ
« Отговор #1 -: 17.09.2009, 21:35:51 »

Колега или колежка ,това че не знаеш правата си е лично твой проблем.Това че някакви работнички в нова сграда  както ти пишеш са ти попречили с нещо, по принцип имаш право да се жалваш от тяхното поведение стига да знаеш как и пред кого и за какво!От поста ти нищо не се разбира за какво става дума, така че няма как да ти се помогне освен ти сам(а) да си решиш проблема! Успех .!
Активен
Всичко е любов

rnedelchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 117
  • "Get a GREP on yourself!"
    • http://rallybulgaria.com
Re:Оплакване относно служители в ПУ
« Отговор #2 -: 17.09.2009, 22:19:26 »

Аз пък съм изключително доволен от целият екип на ПУ .Днес се записах за следваща година, освен, че се чака повече при записването, нямам никакви други забележки.

Успех на всички :-)
« Последна редакция: 17.09.2009, 22:21:09 от rnedelchev »
Активен

voivoda

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Оплакване относно служители в ПУ
« Отговор #3 -: 18.09.2009, 08:33:07 »

Аз правата си ги знам, колкото може да се научат от сайта на ПУ. За това което ме интересуваше обаче няма публикувана информация и инспекторките примерно би трябвало да ми обяснят за какво става въпрос а не да ми казват "не ми губи времето". Чудех се дали до сега има уволнени, заради жалби на колеги. Все пак не искам хем да не ги уволнят, хем да ме намразят и да ме бавят и въртят още повече.
Активен

rnedelchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 117
  • "Get a GREP on yourself!"
    • http://rallybulgaria.com
Re:Оплакване относно служители в ПУ
« Отговор #4 -: 18.09.2009, 09:58:11 »

Аз правата си ги знам, колкото може да се научат от сайта на ПУ. За това което ме интересуваше обаче няма публикувана информация и инспекторките примерно би трябвало да ми обяснят за какво става въпрос а не да ми казват "не ми губи времето". Чудех се дали до сега има уволнени, заради жалби на колеги. Все пак не искам хем да не ги уволнят, хем да ме намразят и да ме бавят и въртят още повече.

Колега ако съдя по изказването ти, не си изобщо в час ?!
В момента, знаеш ли колко студенти се записват и висят с книжките си за заверки на семестри!!?
Замисли се за какви небивалици за уволняване на служители пишеш! Като не ти харесва отиваш при декана, можеш и при ректора, и им го казваш това, но едва ли ще го направиш..

Едва ли проблема е дошъл от някой служител.Не вярвам някой да ти е казал "не ми губи времето".Това че ти си изнервен за нещо, не ти дава право да обвиняваш служителите, особено да ги уволняваш.

Сподели пред нас, каква е тази информация, която е нямало никъде и не си успял да разбереш "за какво става въпрос" ? Много ми е любопитно ?!
« Последна редакция: 18.09.2009, 10:00:24 от rnedelchev »
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Оплакване относно служители в ПУ
« Отговор #5 -: 18.09.2009, 11:38:23 »

Докато не дадеш конкретна информация за случая, никой нищо не може да ти каже. По принцип може да се оплачеш и дори да има последствия. Естествено недей да очакваш някой да бъде уволнен, само защото на теб ти е дошло накриво, но ако наистина има нарушение, човека може да бъде наказан и по други начини.

В момента наистина е фрашкано със записващи се студенти, явяващи се на ликвидации студенти, освен това се готвят програмите за новия семестър. Напълно нормално е някои служители да са по-изнервени и дори да са казали нещо не много удачно. Това не ги извинява, но не значи че заслужават уволнение.
« Последна редакция: 18.09.2009, 15:54:47 от Стефан Николов »
Активен
Физически Факултет