argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Обичате ли да пътувате?  (Прочетена 12994 пъти)

Калински

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП
Обичате ли да пътувате?
« -: 31.08.2009, 00:17:24 »

Имаме си ново форумче -
да ни е честито :beer:

Аз много обичам да пътувам, но за сега нямам възможността да го правя често.
Надявам се да има колеги, с които да отида някой път до Родопите. Казват, че е страшна планина :-)
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #1 -: 31.08.2009, 00:33:23 »

Надявам се да има колеги, с които да отида някой път до Родопите. Казват, че е страшна планина :-)

Ммммда на мен сърцето ми е в Родопите. С удоволствие можем да заформим едно еднодневно походче до някъде, само си харесайте място и да се съберем ентусиасти.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #2 -: 31.08.2009, 00:36:20 »

Сетих се, че често си мечтая за шофьор, който да ме остави или да ме вземе от някое място в планината. Така мога да си направя много интересен маршрут, направо мечта. Та това може да се комбинира и с моята кола де, няма лошо... ето още едно интересно комбиниране на авто- и пешеходен туризъм.
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #3 -: 31.08.2009, 18:31:56 »

Привет :-)

Не познавам човек, който не обича да пътува :-) Планинският туризъм е много приятен и разтоварващ :y:
Активен

malko_sladko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #4 -: 31.08.2009, 21:04:11 »

Ооооооо като опънем по едни палатки...едно барбекю.... и 3 дена няма да слезнем от там  :-D :-D :-D който е съгласен да си вдигне и двете ръце .. аз съм ТВЪРДО ЗА походите и палатките  :haha:
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #5 -: 31.08.2009, 21:12:20 »

Тази година бях седмица и  половина край Дунав на палатки и нямам търпение пак да отида там. :-)
Активен

malko_sladko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #6 -: 31.08.2009, 21:15:05 »

Ние с мойта групичка и още мн хора (50 човека общо) с 2 лодки се слускахме по Марица .... бешееееее върховно .... и 6 дена мръсен кален .... гладен...само консерви ядеш  :-D мн яко беше искам пак
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #7 -: 31.08.2009, 21:24:30 »

Надявам се да има колеги, с които да отида някой път до Родопите. Казват, че е страшна планина :-)

Ммммда на мен сърцето ми е в Родопите. С удоволствие можем да заформим едно еднодневно походче до някъде, само си харесайте място и да се съберем ентусиасти.
Това е много добра идея! Аз не съм от най-активните туристи по простата причина, че нямам много познати ентусиасти, а и не познавам маршрути и т.н. Но определено, ако има някой по-опитен в групата съм съгласен да си спретнем един еднодневен поход. Бройте ме! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

malko_sladko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #8 -: 31.08.2009, 21:30:49 »

Г-н Георгиев...заформя се нещо щуро.. усещате ли  :blush: :-D
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #9 -: 31.08.2009, 21:58:27 »

Какво ще кажете за леко преходче в Родопите в петък и/или събота. Ако сме малко хора - може с кола, а ако сме повече - с автобус/влак.
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #10 -: 31.08.2009, 22:03:59 »

Какво ще кажете за леко преходче в Родопите в петък и/или събота. Ако сме малко хора - може с кола, а ако сме повече - с автобус/влак.
Звучи доста добре, определено ще го имам предвид. Ще го обсъдим, за да се разберем нещо, но лошото е, че мога само за 1 ден засега. Наско, ако стане за 1 ден, почвай да мислиш маршрута и да казваш какво да си взимаме, че то такива пишман туристи (като мен) не са много наясно! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Калински

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #11 -: 31.08.2009, 22:09:55 »

Тази седмица няма да мога. На мен пътя ми само до Пловдив е 6-7 часа :?
Надявам се след 27-ми да има походи.

Иначе се радвам, че има толкова любители на туризма :y:
Активен

malko_sladko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #12 -: 31.08.2009, 22:15:01 »

Е значи мен ме бройте като не сте за един ден :)  :-D
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #13 -: 31.08.2009, 22:46:14 »

Ами за мен е ок и двата дена, иначе след това ще мога от 15.09.

Много ми е на сърце да обиколя едни пътеки, по които не съм минавал, но си ги маркирах предишния път:
http://photo.argon.acad.bg/ksx/2009/rodopi-09/
Да речем от 006 на картата (жълтата следа) по пунктираната пътека до Аязмото при Бачковския манастир. Изходен пункт - Рибарника от Смолянския път и прибиране с автобус от Бачково. Може и с кола да се придвижим до бачково. Изкачването сумарно няма да е повече от 500 метра, като дължина - не повече от 10-15км. Изненади може да има - ходене без пътека и провиране тук там. Съблазнително е че ще ходим в резерват по стари и неизползваеми пътеки, което ми е тръпка. Изобщо този район е страхотен. На линка по-горе можете да добиете представа какъв ще е терена горе-долу.

Друга опция (която съм си я замислил) е с кола до х. Марциганица и оттам спускане до дерето на р. Сушица, като вървим в началото по маркирана пътека около пещерите. Това ще е част от реализацията на един неуспял план с един колега да направим едно голямо кръгче минавайки от Югово през Борово, р. Сушица, Марциганица и обратно в Югово. Туй скоро ще го пробваме пак с него. Предложението ми е да поогледаме как е пътеката на склона между Марциганица и р. Сушица.
http://photo.argon.acad.bg/ksx/2009/rodopi-13
Този план ще може да се комбинира и с приятни разходки в района при хубаво време и наличие на време.

За опция със спане на хижа ми се върти в главата ходене до х. Чаирски езера от Триград. Изобщо в този район ми се върти, но не знам кога ще е... ако има обаче ентусиазирани - може да заформим нещо.

Опциата със спане на палатка също е добра, но лично аз предпочитам да я опъвам в по-недостъпни и далече от цивилизацията места. Като на това билце, югозападно от вр. Баташки снежник.

Та ще се радвам ако някой се навие, ако никой не се реши, аз вероятно ще пробвам първото предложение.
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #14 -: 31.08.2009, 22:55:19 »

Ами за мен е ок и двата дена, иначе след това ще мога от 15.09.

Много ми е на сърце да обиколя едни пътеки, по които не съм минавал, но си ги маркирах предишния път:
http://photo.argon.acad.bg/ksx/2009/rodopi-09/
Да речем от 006 на картата (жълтата следа) по пунктираната пътека до Аязмото при Бачковския манастир. Изходен пункт - Рибарника от Смолянския път и прибиране с автобус от Бачково. Може и с кола да се придвижим до бачково. Изкачването сумарно няма да е повече от 500 метра, като дължина - не повече от 10-15км. Изненади може да има - ходене без пътека и провиране тук там. Съблазнително е че ще ходим в резерват по стари и неизползваеми пътеки, което ми е тръпка. Изобщо този район е страхотен. На линка по-горе можете да добиете представа какъв ще е терена горе-долу.

Друга опция (която съм си я замислил) е с кола до х. Марциганица и оттам спускане до дерето на р. Сушица, като вървим в началото по маркирана пътека около пещерите. Това ще е част от реализацията на един неуспял план с един колега да направим едно голямо кръгче минавайки от Югово през Борово, р. Сушица, Марциганица и обратно в Югово. Туй скоро ще го пробваме пак с него. Предложението ми е да поогледаме как е пътеката на склона между Марциганица и р. Сушица.
http://photo.argon.acad.bg/ksx/2009/rodopi-13
Този план ще може да се комбинира и с приятни разходки в района при хубаво време и наличие на време.

За опция със спане на хижа ми се върти в главата ходене до х. Чаирски езера от Триград. Изобщо в този район ми се върти, но не знам кога ще е... ако има обаче ентусиазирани - може да заформим нещо.

Опциата със спане на палатка също е добра, но лично аз предпочитам да я опъвам в по-недостъпни и далече от цивилизацията места. Като на това билце, югозападно от вр. Баташки снежник.

Та ще се радвам ако някой се навие, ако никой не се реши, аз вероятно ще пробвам първото предложение.
Засега съм съгласен на 1-то предложение, защото за един ден е постижимо, за другото малко по-късно ще мога. Ако се решиш да го направиш брой ме (макар да не съм го обсъдил още, но се надявам да нямам ангажименти). Ако стане, ще обсъдим вече нещата по-обстойно! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #15 -: 31.08.2009, 23:04:42 »

Чудно! Ако сме само двамата или макс. 5 човека предлагам да идем с кола до Бачковския манастир и оттам да хванем автобуса за Смолян, като слезем на рибарника. Оттам си поемаме маршрутчето до колата.
Друга опция (ако ти се ходи) е да се качим по маркираната пътека за Марциганица и оттам ще се спуснем по едни други интересни пътечки. Това удължение обаче ще е свързано с макс. изкачване за дена около 1000-1200 метра.
ОК, вече се вдъхновявам! Събирай фенове и фенки!
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #16 -: 31.08.2009, 23:08:48 »

Чудно! Ако сме само двамата или макс. 5 човека предлагам да идем с кола до Бачковския манастир и оттам да хванем автобуса за Смолян, като слезем на рибарника. Оттам си поемаме маршрутчето до колата.
Друга опция (ако ти се ходи) е да се качим по маркираната пътека за Марциганица и оттам ще се спуснем по едни други интересни пътечки. Това удължение обаче ще е свързано с макс. изкачване за дена около 1000-1200 метра.
ОК, вече се вдъхновявам! Събирай фенове и фенки!
Не ме притеснява маршрута, казах ти да го избереш, защото аз съм прохождащ в туризма. Не ме плаши нито ходенето, нито катеренето и т.н. Ще измислим нещо, а и едва ли ще останем само двамата, може да се намерят ентусиасти! :) Само трябва да мо кажеш какво да си взема като екипировка, та да не се получи интересна гледка като цъфна! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Калински

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #17 -: 31.08.2009, 23:12:42 »

Добре ще е да кажете какво е необходимо като екипировка и долу горе колко пари да си заделим(студенти сме все пак) :-)
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #18 -: 31.08.2009, 23:20:08 »

Ако се спрем на първото предложение, което до сега обсъждахме ето някои от необходимите неща:
- удобни спортни обувки, препоръчително е ако са високи (над глезена);
- времето за петък/събота е хубаво, така че дрехи за топло/сухо време;
- малка раничка за храна за изпът, вода 1.5L;
- шапка и очила за слунце (крем аз ще нося);
- фото, разбира се и ентусиазъм!! :)
Прегледайте си програмата за събота или петък.
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #19 -: 31.08.2009, 23:24:52 »

Ако се спрем на първото предложение, което до сега обсъждахме ето някои от необходимите неща:
- удобни спортни обувки, препоръчително е ако са високи (над глезена);
- времето за петък/събота е хубаво, така че дрехи за топло/сухо време;
- малка раничка за храна за изпът, вода 1.5L;
- шапка и очила за слунце (крем аз ще нося);
- фото, разбира се и ентусиазъм!! :)
Прегледайте си програмата за събота или петък.
Мисля, че отговарям на посочения профил, така че ще видя за петък или събота и ще кажа допълнително. Хайдеее туристи, къде сте? :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!