argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Обичате ли да пътувате?  (Прочетена 12997 пъти)

Стаси

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 346
  • НАЗАД... стъпил си ми в аурата.
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #20 -: 31.08.2009, 23:33:38 »

Чудно! Ако сме само двамата или макс. 5 човека предлагам да идем с кола до Бачковския манастир и оттам да хванем автобуса за Смолян, като слезем на рибарника. Оттам си поемаме маршрутчето до колата.
Друга опция (ако ти се ходи) е да се качим по маркираната пътека за Марциганица и оттам ще се спуснем по едни други интересни пътечки. Това удължение обаче ще е свързано с макс. изкачване за дена около 1000-1200 метра.
ОК, вече се вдъхновявам! Събирай фенове и фенки!

Ехе, през Червените скали ли ще минете. Много съжалявам, че няма да мога да дойда с вас. Да направите снимки, непременно и да ги пуснете във форума, че да разглеждаме поне :)
Активен
Дзен...

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #21 -: 01.09.2009, 01:22:07 »

Привет туристи! чакайте малко с тези маршрути. Аз предлагам нещо по еваш еваш. 1000-1200 м. н. в. ще ни дойдат малко множко.Аз като най млад от старите туристи ще Ви предложа една по спокойна опция.С лека кола до паркинга на Нареченски бани(автобус при повече хора) отатм се поема право на юг   по дефилето и се ходи   около   8-10 км по черен път . На 5- или 6 км имаше заслон преди 25 години.за по смелите по пътека (козя) се изкачваме на около950 м.н. .в ако имаме късмет се качваме , ако ни домързи се връщаме , но на върха е страхотно, преди 400години от там се е хвърлила една мома за да не я отвлекат турците.отначало трябва да се избират по-леки маршрути и постепенно по-трудни.Както се казва степ бай степ.инж Марин Янков 4-5 курс, Право, ПУ
« Последна редакция: 01.09.2009, 01:23:46 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #22 -: 01.09.2009, 08:35:31 »

Сега се сетих, че и съботата не мога. Целия ден планирам да съм ангажиран около това събитие, а освен това в събота забравих, че имам уговорка и за новата оптика към ПУ... уви в петък ще е (за мен).

Стаси, ами до вр. Червената стена/скала може и да не стигнем. Зависи какво ще е настроението, иначе това е плана макс. Ето ти едно лудо проучване на района по една изоставена пътека миналата година.

marin2025, ами и това става, но аз вероятно ще пропусна. По тази пътека слизах миналата година есента към Нареченски бани, след като сутринта тръгнахме от Богутево и минахме през х. Пашалийца... а и ми се ходи някъде по-яко в предвид паузата от 1-2 седмици която се очаква да направя.

Кефя се на ентусиазма! Мисля, че можем да заформим много интересни преживявания.
Активен

Стаси

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 346
  • НАЗАД... стъпил си ми в аурата.
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #23 -: 01.09.2009, 12:37:42 »


Стаси, ами до вр. Червената стена/скала може и да не стигнем. Зависи какво ще е настроението, иначе това е плана макс. Ето ти едно лудо проучване на района по една изоставена пътека миналата година.


Кефя се на ентусиазма! Мисля, че можем да заформим много интересни преживявания.

Благодаря за снимките, много са хубави :) Дано се съберат повече ентусиасти. Начинанието е похвално.

При желание и наличие на време от страна и на други може да се направи един сравнително лек преход, но трябва да е неколкодневен. Автобус до Устина - Върховръх - Модър - Персенк - Чудни мостове - Кабата - Хвойна и прибиране с много снимки и весело настроение :) На Модър би било прекрасно нощуване на открито с цялата му прелест и очарование.
Активен
Дзен...

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #24 -: 01.09.2009, 16:24:10 »

Аз си прегледах ангажиментите за петък и съм свободен, така че, ако ще е в петък ще дойда! Вече само трябва да уточним подробностите около тръгването и т.н. Дано да се съберем ентусиасти! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #25 -: 01.09.2009, 17:56:04 »

Току що получих писмо, че трябва да съм в София в 10.00 в петък. :cry: Срещата ще е важна и е добре да присъствам, но ще видим, ех да му се!! Ай ще пиша пак.
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #26 -: 01.09.2009, 18:02:23 »

Току що получих писмо, че трябва да съм в София в 10.00 в петък. :cry: Срещата ще е важна и е добре да присъствам, но ще видим, ех да му се!! Ай ще пиша пак.
Еми щом имаш ангажименти е добре да си ги свършиш. Винаги можем да го направим друг път, пък тогава може и повече хора да сме. Важното е, че поне имаме планове, пък реализацията може да се постигне при добро желание и ентусиазъм.
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #27 -: 01.09.2009, 20:16:29 »

Току що получих писмо, че трябва да съм в София в 10.00 в петък. :cry: Срещата ще е важна и е добре да присъствам, но ще видим, ех да му се!! Ай ще пиша пак.
Еми щом имаш ангажименти е добре да си ги свършиш. Винаги можем да го направим друг път, пък тогава може и повече хора да сме. Важното е, че поне имаме планове, пък реализацията може да се постигне при добро желание и ентусиазъм.

Абе шит си е, защото предпочитам хиляди пъти Родопите пред работна среща в София.... но кой знае, то самолетната компания с която щях да летя другата седмица фалирала, та може и да си остана, хихи.
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #28 -: 01.09.2009, 20:27:50 »

Току що получих писмо, че трябва да съм в София в 10.00 в петък. :cry: Срещата ще е важна и е добре да присъствам, но ще видим, ех да му се!! Ай ще пиша пак.
Еми щом имаш ангажименти е добре да си ги свършиш. Винаги можем да го направим друг път, пък тогава може и повече хора да сме. Важното е, че поне имаме планове, пък реализацията може да се постигне при добро желание и ентусиазъм.

Абе шит си е, защото предпочитам хиляди пъти Родопите пред работна среща в София.... но кой знае, то самолетната компания с която щях да летя другата седмица фалирала, та може и да си остана, хихи.
Ами и ти си изкарал "късмет"!  :-D Аз току-що чух за фалита в новините, макар да го прогнозирах след като преди това бях чел, че имат затруднения. А относно Родопите и срещата, сигурно е, че предпочиташ планината и туризма пред работните мероприятия, но нямам как, без тях не може! Ако нещо ще се органзираме за друг път!
« Последна редакция: 01.09.2009, 22:25:35 от Васил Георгиев »
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Milen4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
  • I'm sorry, I can't be perfect!
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #29 -: 03.09.2009, 14:04:41 »

Аз не обичам да пътувам... аз обожавам  :sun: 8-)
Активен

Стойчо

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 255
  • Политология\Маркетинг
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #30 -: 03.09.2009, 14:59:06 »

Аз не обичам да пътувам... аз обожавам  :sun: 8-)
Същото важи и за мен  :y: :-) :beer:
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #31 -: 03.09.2009, 15:59:47 »

Аз не обичам да пътувам... аз обожавам  :sun: 8-)

Много точно казано! Браво - само време да има и възможност  :-P
Активен

Milen4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
  • I'm sorry, I can't be perfect!
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #32 -: 04.09.2009, 14:01:27 »

Много точно казано! Браво - само време да има и възможност  :-P
Това винаги е било нещото, което да спира хората - времето и финансите, но най-вече второто  :?
Активен

bloodyyy_angell

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #33 -: 18.09.2009, 23:06:18 »

Надявам се да има колеги, с които да отида някой път до Родопите. Казват, че е страшна планина :-)

Ммммда на мен сърцето ми е в Родопите. С удоволствие можем да заформим едно еднодневно походче до някъде, само си харесайте място и да се съберем ентусиасти.
Това е много добра идея! Аз не съм от най-активните туристи по простата причина, че нямам много познати ентусиасти, а и не познавам маршрути и т.н. Но определено, ако има някой по-опитен в групата съм съгласен да си спретнем един еднодневен поход. Бройте ме! :)
Еми супер значи, аз ще ви помагам да се ориентирате, до колкото мога де :P Иначе да много е красиво Калинчо щети направя снимчици спец да видиш, но друго си е на живо =]
ааа бтв днес щях да правя, понеже пътувах, но стана малък инцидент и забравих за снимките... :-(

Писането на кирилица е задължително!!!
Кирилизирано от Калински
« Последна редакция: 18.09.2009, 23:12:56 от Калински »
Активен

Калински

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #34 -: 18.09.2009, 23:14:04 »

С нетърпение чакам снимки от Смолян :D
Активен

bloodyyy_angell

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #35 -: 18.09.2009, 23:32:15 »

С нетърпение чакам снимки от Смолян :D
ами ще се постарая да направя утре  :wink:
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #36 -: 19.09.2009, 09:50:00 »

Времето се оправя и се зареждат няколко почивни дни. Как е ентусиазма за нещо планинско - с или без нощуване. Знам че Стойчо е свободен от вторник нататък, а другите?
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #37 -: 20.09.2009, 18:54:41 »

Времето се оправя и се зареждат няколко почивни дни. Как е ентусиазма за нещо планинско - с или без нощуване. Знам че Стойчо е свободен от вторник нататък, а другите?
Аз днес бях по планините в близост до Доспат. Направихме една разходка с едни приятели, разглеждахме и изучавахме гъбите. Ще кача снимките и ще дам линк, ако някой иска да разгледа! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #38 -: 20.09.2009, 19:37:12 »

Утре заминаваме за 1 вече в Осоговската планина и ще качваме връх Руен (2251м.) + разходка в района на втория ден. Спането ще е тук http://www.tribuki.com
Ентусиасти?
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #39 -: 20.09.2009, 19:44:54 »

Утре заминаваме за 1 вече в Осоговската планина и ще качваме връх Руен (2251м.) + разходка в района на втория ден. Спането ще е тук http://www.tribuki.com
Ентусиасти?
Изглежда доста примамливо, но нямам възможност тази седмица, затова днес малко се разходих из планината. Доста снимки на гъби направих, повечето, от които станаха добре (като се има предвид с какво снимам) :) , ако има желаещи да видят снимките, ето линк: http://photo.argon.acad.bg/blackrussian/dospat
После отидохме до Доспат, малко снимки на язовира, кратък престой в града и се прибрахме! Беше полезно, вече разпознавам някои видове гъби, но все пак не рискувайте да ви ги сготвя! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!