argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Обичате ли да пътувате?  (Прочетена 12995 пъти)

Jack Bauer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
  • Бъди Ловец, за да не бъдеш Плячка!
    • Solvex Cosmetics
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #80 -: 25.02.2010, 19:20:49 »

Много ми се иска ... да се катеря по върховете. Само дето все по-малко време имам. Но все може да се намери време при добра организация. Ако ходите някъде ... казвайте :) Навит съм. Миналта година изкачих Баташки Снежник /2-рият по големина в родопите/ сам самичък :) Поне знам местността и това ми помогна :)
Активен
Човек е истински мъдър тогава, когато знае, че не знае нищо - Сократ

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #81 -: 25.02.2010, 23:32:25 »

Баташки снежник и аз го изкачих миналата година, а по-миналата - Сютките... Ами скоро може да заформим нещо, аз като си уточня времето - пиша инфо тук за намеренията си.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #82 -: 16.03.2010, 22:32:13 »

В събота ще изкачваме вр. Богдан (първенеца на Средна Гора) и по-малкия му брат - вр. Мали Богдан. Вероятно ще паркираме в или малко над Клисура и поемаме нагоре, като ще слезем по друга пътека (за кръгче).
:roll:
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #83 -: 06.04.2010, 20:04:58 »

Днес с двама приятели направихме една разходка из планините. Първата ни цел беше Димитринино кале, което се намира над с. Храбрино. Оставихме колата в селото и започнахме да катерим нагоре, вървейки по пътеката за хижа Здравец. От калето се отрива една невероятна гледна, а долу протича реката, коята образува каньон. След като се налюбувахме на гледката и направихме няколко снимки се върнахме в селото и потеглихме към Белинташ. Още едно невероятно място с прекрасна гледка, която се открива от върха. Има снимки и от там.
През цялото време валеше дъжд, но това не ни спря (пък и аз вече имам опит след Лъки  :-) ). Макар и мокри до кости цялото пътуване си заслужаваше до последната минута. Снимки може да видите тук: http://www.facebook.com/album.php?aid=2055085&id=1125793182&l=efc028f219
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Стойчо

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 255
  • Политология\Маркетинг
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #84 -: 25.04.2010, 01:00:57 »

Времето вече е хубаво и май месец ще е добре да направим един преход,хем малко да се разпусне преди поредната тежка сесия,стига основните заподозряни Наско и Васко да са свободни  :-) ще е хубаво и други да се включат  :beer:
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #85 -: 26.04.2010, 10:27:28 »

Времето вече е хубаво и май месец ще е добре да направим един преход,хем малко да се разпусне преди поредната тежка сесия,стига основните заподозряни Наско и Васко да са свободни  :-) ще е хубаво и други да се включат  :beer:
Ами предполагам все ще намеря един свободен ден, в който да можем да направим прехода. Вярно, че сега ми е малко по-сериозно в университета понеже завършвам, но определено ще измисля нещо! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #86 -: 26.04.2010, 18:24:36 »

Времето вече е хубаво и май месец ще е добре да направим един преход,хем малко да се разпусне преди поредната тежка сесия,стига основните заподозряни Наско и Васко да са свободни  :-) ще е хубаво и други да се включат  :beer:

Стойчо, с най-голямо удоволствие... само да се върна от странство. Нямаш си представа колко ми се ходи из Родопите... а към момента примерно ходя на места с макс. надморска височина 80-90 метра... но за тази събота съм намислил нещо  "алпийско", виж това например.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #87 -: 25.08.2010, 22:35:45 »

Намислихме с един приятел ходене из мусаленския дял на Рила, като засега плана е следния: Тръгваме рано сутринта в събота от Пловдив към Боровеж. После с кабинковия лифт след като го пуснат, може би някъде 8:30 до Ястребец. След това х. Мусала, вр. Сфинкса, вр. Иречек, вр. Малка Мусала, трионите, вр. Мусала. Послед слизаме вероятно през х. Марица, където ще се засечем с едни приятели и така.

Някои уточнения: Ако можем да тръгнем в петък (това зависи от него) ще спим на х. Ястребец, така че да тръгнем рано по изгрев оттам в събота. Ако не можем да минем трионите, понеже се очакват много опасни препятствия ще продължим или към леденото езеро и на обратно, или от другата страна към х. Марица някакси... ще мислим на място.

Засега сме само двамата, така че ако има подготвени ентусиасти - нека заповядат. Ходенето ще изисква доста сила и техника и смелост до някъде. Аз съм супер вдъхновен, от последното ми ходене там от преди няколко дена.
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #88 -: 25.08.2010, 23:31:49 »

Както винаги много добри снимки и интересен маршрут. :) За съжаление съботите вече са ми заети (на работа съм до 15:00), така че няма как да дойда, иначе звучи доста примамливо. Ако след време се организира нещо за един ден (в неделя) можете да ми пишете (ако не тук, направо на мейла), ще се радвам да се съберем и да направим нещо заедно. Поздрави и приятно прекарване.
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #89 -: 26.03.2011, 22:07:26 »

Хайде пролетта е тук.
За идната събота (2 април) ще се разходим с един приятел някъде по баирите. Опцията е с велосипеди или пеш, още не сме решили. На мен ми се иска да идем към района на Лъки (за пеш). Там има много необходени и трудно достъпни места.
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #90 -: 27.03.2011, 22:10:55 »

Аз днес успях да се разкарам до крепостта "Траянови врата", но с колата, защото не бях сам. Все пак се възползвах от хубавото време и попътувах из планините. Иначе вие добре сте го замислили, независимо дали ще е пеш или с велосипеди. Определено има доста недостъпни места. :) Но пък и идеята за велопоход не е лоша. Приятно прекарване ви пожелавам. ;)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Стойчо

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 255
  • Политология\Маркетинг
Re:Обичате ли да пътувате?
« Отговор #91 -: 13.04.2011, 00:34:09 »

Наско когато искаш да повториш онова екстремно преходче в Лъки пиши и мен :y:
Вече нямам много време и затова почти не влизам във форума,но може да ми пишеш на пощата за да не пропусна!
Активен

slavova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 316
Re: Обичате ли да пътувате?
« Отговор #92 -: 18.09.2017, 17:20:19 »

Аз лично обожавам да пътувам. Обиколила съм доста места в България и чужбина.
Активен

petiodanailov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 261
Re: Обичате ли да пътувате?
« Отговор #93 -: 19.09.2017, 20:36:08 »

Аз също обожавам да пътувам. Тази година нямах много време, но успях набързо да си намеря една оферта за страхотно хотелче от https://pochivka.bg/hoteli-pavel-banya-t253 и отидох за няколко дни на почивка. Починах си много и съм доволен.
Активен

slavova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 316
Re: Обичате ли да пътувате?
« Отговор #94 -: 28.09.2017, 22:12:37 »

Какво повече може да искаш от една хубава почивка.
Активен

Съниблинд

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • щори
Re: Обичате ли да пътувате?
« Отговор #95 -: 12.03.2022, 16:29:12 »

Средата на Март е, но никога не е рано да се говори за море :)
Понеже спорих с един приятел за това кое черноморие в БГ е по-хубаво - северното или южното, намерих една интересна статиика в която не са подредени по класация, а са изброени от север на юг.
Аз лично харесвам повече северното, а и е доста по-спокойно на някои места.
Вижте ги и споделете кое е вашето любимо място :)

Българското Черноморие става все по-популярна дестинация за почивка на туристи от цял ​​свят.

Вижте кои са най-хубавите плажове в България от север на юг:
копирано от: https://spiritell.com/%d0%bd%d0%b0%d0%b9-%d1%85%d1%83%d0%b1%d0%b0%d0%b2%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d0%b6%d0%be%d0%b2%d0%b5-%d0%b2-%d0%b1%d1%8a%d0%bb%d0%b3%d0%b0%d1%80%d0%b8%d1%8f/
Активен