argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Местата, които задължително трябва да се посетят  (Прочетена 6194 пъти)

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Нека всеки да каже няколко дестинации в България, които си заслужава да се посетят. Лично аз искам да посетя няколко, които никога не съм. Това са: Белоградчишките скали, Рилските езера, вр. Мусала, Перперикон, Ивановските скални църкви.
От тези, които съм посетил бих препоръчал: Дяволското гърло, Ягодинската пещара, пещерата Бачо Киро, Плиска и Преслав, Чудните мостове, Царевец, Рилският манастир Ще се огранича с тези! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Лично аз искам да посетя няколко, които никога не съм. Това са: Белоградчишките скали, Рилските езера, вр. Мусала, Перперикон, Ивановските скални църкви.

Добре си се ориентира. Аз тези дни се върнах от Рила и естествено не пропуснах езерата. Приказно е там, особено на последното езеро, където гледката е вълшебна!
А Перперикон е скоро в набелязаните ми дестинации  8-)
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Лично аз искам да посетя няколко, които никога не съм. Това са: Белоградчишките скали, Рилските езера, вр. Мусала, Перперикон, Ивановските скални църкви.

Добре си се ориентира. Аз тези дни се върнах от Рила и естествено не пропуснах езерата. Приказно е там, особено на последното езеро, където гледката е вълшебна!
А Перперикон е скоро в набелязаните ми дестинации  8-)
Ще видя и аз кога ще се организирам да ги посетя, имаше план да идем до Белоградчишките скали, но се провали. Надявам се да е по-скоро времете, когато ще имам възможност да обиколя дестинациите, които искам да видя! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322

България е наистина райскo кътче; има много обекти(природни, културни, исторически), които трябва да бъдат посетени поне веднъж. Такива места според мен са Рилският манастир, Cедемте рилски езера, Царевец, Асеновата крепост, Перперикон и много много други...

Аз лично много бих искала да посетя Белограчишките скали, крепостта Баба Вида, Смолянските езера, пещерата Утроба край с. Татул

От местата, които съм посетила, най-много ме впечатлиха Перперикон, Старият град на Несебър, Царевец :-)

И да не забравя да спомена Пловдив :inlove: това е най-красивият и уникален град в България :-)
« Последна редакция: 03.09.2009, 19:18:54 от Lilith »
Активен

- ke2 -

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
    • http://bultras.com/

да не забравя да спомена Пловдив :inlove: това е най-красивият и уникален град в България :-)

 :handshake:  :bravo: :y: :heart: 8-)
Активен
Fuck Me Im Famous

bezbog

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • Безбог - Добринище

Задължително в Пирин: Безбог и Добринище
Снимки от там: http://bezbog.com
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Задължително в Пирин: Безбог и Добринище
Снимки от там: http://bezbog.com

Отворихте ли вече хижата за гости, това лято я ремонтирахте?
Активен

bezbog

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • Безбог - Добринище

Ами незнам дали въобще е била затваряна за гости!
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Ами незнам дали въобще е била затваряна за гости!

Малко съм объркал датите. Всъщност на 09.11.2008 минахме през Безбог, на връщане от Тевното. Тогава изпуснахме лифта и междувременно искахме да се подкрепим/постоплим в барчето. Та там питахме дали може да се пренощува - не ни отказаха, но споменаха, че се правят ремонти в момента.

Ходенето до Безбог е без усилия (с лифт) и предлагам на всички, които не са ходили там да го направят. Има много силно усещане за високла планина.

Пожелавам успех на хижарите и до скоро!
Активен

eli_3107

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51

Здравейте! Аз кандидатствам тази година в Пловдив (любимият ми град  :inlove: ) Надявам се да се виждаме. Запален турист съм. Почти всяка година съм по екскурзионни. Ето и моите предложения за места, които си струва да се посетят: Роженската обсерватория, Триградското ждрело, кулата на Снежанка (има готски лифт  :-D ), пещерата Ухлувица (има страхотен снежнобял водопад от калцит, мисля че), вонящото езеро (в Рила). Като се сетя друго ще пиша пак.  :-)
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Здравейте! Аз кандидатствам тази година в Пловдив (любимият ми град  :inlove: ) Надявам се да се виждаме. Запален турист съм. Почти всяка година съм по екскурзионни. Ето и моите предложения за места, които си струва да се посетят: Роженската обсерватория, Триградското ждрело, кулата на Снежанка (има готски лифт  :-D ), пещерата Ухлувица (има страхотен снежнобял водопад от калцит, мисля че), вонящото езеро (в Рила). Като се сетя друго ще пиша пак.  :-)
Само пещерата Ухлувица и Вонящото езеро не съм посетил от изброените. Иначе за другите давам пълна подкрепа, че трябва да се видят, особено Триградското ждрело, защото другите все пак са направени от човешка ръка! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Камелия

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 323
  • Love your life!

Много красиви туристически места сте посочили.   :sun:
И аз се включвам с едно любимо място, на което няма да ми омръзне да ходя - с. Костенец. Има много какво да се види там! Ето и една от хубавите ми снимки от Костенец - водопад Скаловитско дере:

Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Вонящото езеро не знам какво е, на останалите места съм бил, но основен недостаък им е, че са съвсем близо до асфалт.
Тия дни (сряда и четв.) ще разхождам едни американци по баирите, ако има желаещи - свиркайте. Все още не сме договорили маршрути - това ще стане утре.
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Вонящото езеро не знам какво е, на останалите места съм бил, но основен недостаък им е, че са съвсем близо до асфалт.
Тия дни (сряда и четв.) ще разхождам едни американци по баирите, ако има желаещи - свиркайте. Все още не сме договорили маршрути - това ще стане утре.
Трябва да се организираме няколко човека и да направим един преход, предполагам ще се съберат желаещи. Аз както винаги съм навит, Стойчо предполагам и той, ако има и други навити, направо да вземем да измислим един маршрут някъде из Родопите (за да може да е за 1 ден), да изберем една дата, която е удобна на всички и да хващаме планините. :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

eli_3107

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51

Аз не съм от Пловдив, но събота ще пътувам натам, така че дори може да се включа, ако искате нов човек.  :-D А близо до Вонящото езеро са и Рибните езера, ама те не са много интересни.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Разбира се че искама да се включиш! :-)
Аз не съм от Пловдив, но събота ще пътувам натам, така че дори може да се включа, ако искате нов човек.  :-D А близо до Вонящото езеро са и Рибните езера, ама те не са много интересни.
Активен
Всичко е любов

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Аз не съм от Пловдив, но събота ще пътувам натам, така че дори може да се включа, ако искате нов човек.  :-D А близо до Вонящото езеро са и Рибните езера, ама те не са много интересни.
Ами едва ли ще се съберем толкова скоро, но със сигурност ще измислим нещо за по-късен период! :) А нови хора са добре дошли, че иначе само едни и същи ще си ходим! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Утре ще обикаляме около вр. Мусала. Плановете за четвъртък са за някъде из Родопите.
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Утре ще обикаляме около вр. Мусала. Плановете за четвъртък са за някъде из Родопите.
Това е чудесно, но аз си мислех за малко по-далечна дата във времето. Пожелавам ви приятна обиколка (макар да съм сигурн, че ще е такава) и естествено знам, че ще качиш снимки, така че ще видя как е било. :) Когато имам възможност ще подхвърля като идея да се съберем, а на теб ще оставя отнова да избереш маршрута, като може пак да е нещо екстремно, че с този залежал начин на живот имам нужда от емоции!  :-)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Веско

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
    • Габрово

Ботев връх!
/Папката с файловете е пълна/ не успявам да кача снимка :cry:
Активен