argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Български език и турски език  (Прочетена 5216 пъти)

p6ebem

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 219
Re:Български език и турски език
« Отговор #20 -: 03.09.2009, 14:33:03 »

мале, мале какви думи се изписаха по адрес на Турция и Полша :hihi: мойте 2 любими държави (и езици :D ) p6ebem , що не споделиш с кака си(ДИмек аз :-) ) кой курс си и как ти е името? можИ да сА знаЙмИ :-D доколкото знам на морето не вземат хора от 2-ри, 3-ти курс, освен ако не са на Зор(tr дума :y: ) ...
Аз също уча полски и много го харесвам езика. С 2 ръце съм за твърдението ти, че полския,чешкия,унгарския+руския са мн търсени.... :y:
А вЕрно, че турския на "нашите" съграждани е малко като българския на турците, които идват в БГ, за да учат :-) използват доста думи от времето на Османската империя :hihi:
Ноооо и двата езика си залужават... както каза някой от вас, всеки език си е богатсво, дори и циганския :y:
За това коя държава има повече туристически обекти може да поспорим! Всяка от тях си има своята история и атракции. Била съм в 2те и всяка си има специфични "странности". В Полша живях няколко месеца, но така и не свикнах с тяхния начин на живот и отношение към чужденците(особено към българите). Може би не съм попаднала на точни хора, не знам... Докато в Турция се чувствам като у дома си :inlove: същия балкански начин за забавления :-) Там свикнах много по-бързо и обикнах Турция още повече...

Сори за off-а... :-X сега да си кажа и аз мнението...реално погледнато в България има мнооого хора, който знаят турски език :-) и Ти, ако не смяташ да работиш в Турция или някъде, където има наплив от турски туристи, не ти трябва тази специалност. Daichi е прав - ако е късно, запиши и специализация Туризъм :y:  Турски винаги можеш да научиш-има си езикови курсове. По-добре се пробвай следващата година за нещо с икономика, инж. ,ИТ...
Аз ще се пробвам да ходя на лекциите ви по турски език, че ще ми е мн полезен като отида да живея в ТР! :-D  Дано само не съвпадат с някои лекции или упражнения от редовната ми програма и лектора ви да няма нищо против.

P.S. Може да се пробваш и на 4тото неофициално класиране :y:

Като каза Турция и Полша и веднага ми намириса на една колежка, която се казва Маги :) и има горе-долу история съща като твоята... Та не знам дали това си ти, но със сигурност мога да ти кажа, че поляците се държат много добре с българите (поне с мен и моите приятели, с които бях в Полша), но явно тук наистина има нещо от сорта на подбиране на хората, с които се държим добре и тези, с които ще се държим зле, тук обаче цялата настройка на поляците идва от това как ти се държиш с тях... Сори, че и аз отивам към офф, ама все пак това си е форум  :-P
Аз исках друго да кажа - относно туризма в Полша и в Турция. Ние не трябва да гледаме туризма в тези страни какъв е и колко е развит и какво предлага. Защо? Ами, защото за да ни интересува туризмът там, трябва да се насочим евентуално да работим в тези страни, а това е много трудно, още повече, че да се реализираме там най-лесният начин е като обслужваме български туристи, а такива в Полша НЯМА. За същите в Турция смея да твърдя, че не са толкова много, че да успее човек да изгради кариера чрез тях. А и тенденциите са към намаляване на потока българи към Турция, заради атрактивните цени вече и у нас. Ето защо според мен е най-лесно да се реализира човек в България, но с чуждия език... причини - колкото искаш... но тук най-важното е желанието и наличието на туристи :) От тук нататък всеки трябва сам за себе си да прави сметка колко желание има той, колко туристи има с неговия език и като тегли чертата да си прецени дали въобще да се захваща. Затова и варианта, за който ти казваш с икономика, инж. ,ИТ, за някои може да се окаже по-полезен и по-печеливш ;)
Активен