argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Социологически проучвания сред студенти  (Прочетена 1546 пъти)

Георги Фурнаджиев

  • Гост

Искам да попитам правено ли е изследване сред студенти от ФМИ на ПУ подобно на това, което са направили в Историческия факултет на СУ
http://www.clio.uni-sofia.bg/BG/sozm.html

Чувал съм че в НБУ било почти задължително след като мине някакъв курс студента да попълва анкета в която да оцени преподавателя си.

Ще ми е интересно какви са резултатите в двата типа проучвания. А също ми се струва, че ще добре, ако са правени или се направят по-нататък да са публикувани в интернет, на видно и лесно откриваемо място.
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843

mi dosta chesto se razdavat anketi
ne  sam vijdal nyakakvi rezultati pak i anketite sa edni i sashti za vsichki predmeti

da si priznaya domarziya me da procheta celiya toya link, no v PU vaprosite sa ot sorta na
"kak ocenyavate poleznostta na kursa"
i 4 otgovora ot sorta
bezpolezen, sredno polezen, mnogo polezen, ne moga da precenya
"kak ocenyavate lekciite"
zle, sredno, dobre, ne moga da precenya
i taka natatak

i men sa mi interesni rezultatite de nyakade gi kriyat:)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

VooDooMaN

  • Гост

На мен ми е интересно ако на "Как оценявате преподавателя по даден предмет" всички отговорят с безполезен, дали той ще се постарае да стане полезен  :? И как точно се взимат под внимание резултати от анкетите. Обратна връзка трябва да има - това е задължително :).
Активен

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Зависи ...
« Отговор #3 -: 09.10.2006, 17:23:43 »

На мен ми е интересно ако на "Как оценявате преподавателя по даден предмет" всички отговорят с безполезен, дали той ще се постарае да стане полезен  :? И как точно се взимат под внимание резултати от анкетите. Обратна връзка трябва да има - това е задължително :).
Зависи първо и основно от човека. Остава въпроса в ... сложния случай. Там пък зависи от вида на дисциплината - избираема или не.

Представете си табличка/и с рейтинг/и ... получени точно от такива анкети. Студента чете списък с избираеми дисциплини и сайта на факултета. Ако всичко е наред може да избира - кой оценява справедливо, кой има по-чиста и ясна процедура на изпита и не се отмята от нея, кой "ги разбира тия работи, дето ги приказва", кой има дарба да преподава ...

Представете си сега университет при който всичко, или поне 95 на сто от нещата са избираеми, а предложенията, от които може да се избира са да речем 10-20 % повече от необходимите за получаване на диплома ...
Активен

VooDooMaN

  • Гост

Представих си го. Е няма как да стане. Твоето предложение предполага неатраткивните да не могат да сформират групи.

*Неатрактивните - могат да са неспособни;да  са способни, но да не им пука как ще се проведе предмета;може да има и други причини.
Активен

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335

Резултатите от анкетите са си публикувани, но кой да чете...
На първата страница на ФМИ, където е главното меню, срещу ДОКУМЕНТИ накрая има рубрика система за качество. Там са резултатите от анкетите от миналата година с анализи и обобщения. Факултетният съвет взема съответни решения по тях и ръководството ги изпълнява. Не всичко може да стане веднага  (като с магическа пръчка). Това което споделя Г. Фурнаджиев, го споделям и аз и други хора от факултета и университета, но трудно може да стане в държавните висши училища засега. Дано влизането ни в ЕС помогне да се разрушат старите държавни нормативни наредби. Все пак ние във ФМИ полагаме огромни усилия да се борим и не сме от структури, които са на опашката....
Ети директния линк  http://www.fmi-plovdiv.org/bg_ver/FKK/index.htm
« Последна редакция: 09.10.2006, 19:34:49 от mircho »
Активен

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Благодаря
« Отговор #6 -: 09.10.2006, 20:47:11 »

Благодаря за връзката. Вземам си поука за четенето.

Все пак ние във ФМИ полагаме огромни усилия да се борим и не сме от структури, които са на опашката....
Мисля, че сме говорили преди време по темата на живо - вярно е, спор няма!!
Активен