argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: До колегите информатици ... и администраторите на ПУ  (Прочетена 1149 пъти)

Стоян Спасов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Незнам доколко идеята ми е осъществима, става въпрос да помогнем на администраторите на ПУ, като например подръжката на работните станции и т.н. да се поеме от студенти които имат съответните знания, примерно инсталации на уиндоуси по станциите и т.н. администраторите ще кажат с какво и как бихме могли да помогнем. За нас ще е ценна практика при прилагане на стари или новопридобити знания, докато донякъде ще облекчим тяхната работа и те ше могат да се фокусират в усъвършенстване било то на вътрешната свързаност или онлине услугите които се предлагат. Незнам дали нещо подобно е било предлагано. Кажете си и вашите мнения или допълнете идеята ми според вашите виждания.
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/

Смятам, че не работната ръка е проблем в случая. Администратори има достатъчно. Къде са проблемите - не знам. За усъвършенстването на студентите е друга работа. Може би има резон да се види има ли ентусиасти, но само на свободни начала без някакво заплащане не знам дали няма да си единствения такъв.
Активен
Too short signature limits.

Стоян Спасов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Надявам се че :)

А и обмяната на опит ще е много по ценна от каквото и да е заплащане. Всъщност вече се запознах с Атанас Терзийски по същия повод.

Наскоро напуснах работа и след като ми мине изпитът по ЛААГ на 10 октомври смятам да си потърся работа в Пловдив, ако стане бих могъл да съм на разположение почти всеки ден. А ако не стане, през дните в които имам лекции и евентуално мога да идвам ако се налага от време на време, но не много често, така че ако мога да помогна с нещо при тези условия с радост ще го направя.

Работя от около 10г в ИТ, последните 2 и косур се разправям предимно с подръжка на уиндоус работни станции. доста съм работил като сис админ, имам HP-CSA и A+. Наско ми има координатите, пък и във форума на лична бележка може да се свържете с мен.

П.С. След толкоз време разправии с "бозите" съм готов на всичко.  :-P
Активен

arwenvd

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Тук съм и аз ! Собственик на фирма - доставчик на интернет, опит с  операционни системи Windows XP, Vista; Linux; FreeBSD. Ако има нужда от помощ на среща съм :) За благото на човечеството и студената бира съм готов на всичко ! :Р
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Здравейте, привет Стояне!
Със започването на редовните занятия ще имам повече свободно време, така че бихме могли да говорим. Опита с FreeBSD е добре дошъл, както и всички останали умения към ентусиазма. Конкретни предстоящи задачи (за мен) е конфигуриране на secondary radius server, който ще е в ПУ (първия е в София, ИПОИ-БАН) за eduroam в България или .bg TLD за страната.
Та ако някой иска да се включи в тематиката, може да започне оттук.

Друга задача, която ми е на сърце от много време, но не толкова важна е да пуснем shell server, на FreeBSD най-вероятно в който потребителите идват от Focus, а машината ще се използва за среда за проби, обучение или съхранение на някакви данни. Мисля, че ще е интересно.

... идеи колко щете ;-)
Активен