argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Лекции по биохимия  (Прочетена 8071 пъти)

Godaiva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Лекции по биохимия
« -: 16.09.2008, 17:18:56 »

Някой може ли да ми прати лекции по биохимия(преподава ми доц. И.Илиев)?Мерси предварително
Активен

dyavol4eto_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: Лекции по биохимия
« Отговор #1 -: 26.09.2008, 19:24:20 »

здр и аз току що разбрах че имаме биохимия някои може ли да ми каже нещо за този предмет благодаря преварително:)
Активен

Godaiva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Re: Лекции по биохимия
« Отговор #2 -: 26.09.2008, 21:36:27 »

Какво по-точно те интересува?Кой курс си и специалност?
Активен

petito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Лекции по биохимия
« Отговор #3 -: 12.10.2008, 01:16:59 »

Да ВИ осведомя и двете-1во лекциите по биохимия изискват много бързо писане и за различните специалности са различни,така че-търси от твоя специалност горен курс/2ро-биохимията накратко изучава химичните процеси в биологията и в клетката,сложна е като предмет. :-)
Активен
:P:P:P

Godaiva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Re: Лекции по биохимия
« Отговор #4 -: 18.10.2008, 14:23:23 »

Да ВИ осведомя и двете-1во лекциите по биохимия изискват много бързо писане и за различните специалности са различни,така че-търси от твоя специалност горен курс/2ро-биохимията накратко изучава химичните процеси в биологията и в клетката,сложна е като предмет. :-)
Ти добре ни осведомяваш,само дето аз да те осведомя.За първото ти,наясно съм,че изисква бързо писане,но не чак толкова бързо,че да не успееш.Не съм присъствала на 2 лекции и точно те ми трябват.Второ,там където се учи ОБЩА биохимия,нищо различно не може да се учи.Общата биохимия си е една!!!И за второто ти осведомение-благодаря,че ни каза какъв е предмета на биохимията,но с това,което си написал/а далеч не се изчерпва определението за науката биохимия!!
Активен

meri83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Лекции по биохимия
« Отговор #5 -: 20.09.2009, 14:57:21 »

Здрасти този изпит беше доста по труден за взимане по бащата на доц Илиев-но сега като го сложиха него -се взима лесно -имам снимани учебници.. Лекции при нас не успях да запиша поради бързото диктуване. Ако искаш ще ти пордам тези материали от които той каза да учим и ние.аз сега завършвам екология. Иначе Илиев е готин и сега като уча магистратура въвежда нов начин за изпит-с реферат на пауър поинт който се чете и така се вземат по добри оценки. Имам към 100 страници -ако искаш за 10 лв ще ти ги дам . Др седмица събота съм в Пловдив. Ако ги искаш-пиши ми на мейла m83@abv.bg da znam dali 6tegi zeme6= uspeh
Активен

Alabam4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 111
    • Съновник
Re:Лекции по биохимия
« Отговор #6 -: 21.09.2009, 21:29:23 »

Колеги препоръчвам ви да ходите на лекции… дори и нищо да не разбирате по предмета. Все пак преподавателите било то за един семестър ви запомнят това до голяма степен може да се отрази и на оценката ви по БХ. Според много мой колеги изпита по БХ е един от най-трудните (дори по труден от математиката) ФАКТ.

Изпита е комбинация от знания и логическото им подреждане… труден е но се взима. Лекциите са полезни, но учебника е също необходим тай като както знаете преподавателите не са длъжни да диктуват… трудно се записва и често поне моите бяха пълни с грешки поради бързото им записване.
Активен

uporitata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Лекции по биохимия
« Отговор #7 -: 11.10.2009, 19:31:58 »

Препоръчвам ви да посещавате лекции изобщо, а доц. Илиев е страхотен лектор с нов модерен маниер на преподаване, всевъзможно близък до студентите си. Преподава съвсем достъпно и разбираемо и доста завладяващо аудиторията. Свободни дискусии при него могат да се осъществят по всяко време.
И ще сте запомнени ако сте били на лекции, а това оказва влияние после и на оценката ви.
Активен
Искам да живея!Без значение колко,кога и къде.Искам,щом се обърна назад,да видя живота си такъв,какъвто аз съм искала да го направя.Искам да уловя всеки ценен миг.Да усетя всичко красиво и ценно навреме.А после ще го дам на теб!

ralica_sk

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Лекции по биохимия
« Отговор #8 -: 21.12.2009, 13:30:58 »

Здравейте,аз съм в биология задочно и след като се явих на изпита по биохимия направо ми се стори непосилен за взимане.Аз също се нуждая от лекции или някакъв по ясен учебник,защото този който взех от библиотеката е доста стар и неразбираемо написан.
Моля,някой от по-горен курс,който е взел изпита да сподели опит,точно на какво набляга доцента,понеже и конспекта му е много обширен.И ако имате някакви материали за подготовка или информация,моля да споделите или да посъветвате.
Мерси предварително :-)
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Лекции по биохимия
« Отговор #9 -: 21.12.2009, 14:00:51 »

Здравейте,аз съм в биология задочно и след като се явих на изпита по биохимия направо ми се стори непосилен за взимане.Аз също се нуждая от лекции или някакъв по ясен учебник,защото този който взех от библиотеката е доста стар и неразбираемо написан.
Моля,някой от по-горен курс,който е взел изпита да сподели опит,точно на какво набляга доцента,понеже и конспекта му е много обширен.И ако имате някакви материали за подготовка или информация,моля да споделите или да посъветвате.
Мерси предварително :-)
Не е непосилен за взимане, но е доста тежък определено. На нас даде учебник на МУ, този в библиотеката е трудничко написан . А за конспекта- всичко може да ти се падне.
Активен

ralica_sk

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Лекции по биохимия
« Отговор #10 -: 21.12.2009, 14:06:55 »

Какво означава МУ, и от къде мога да го намеря този учебник?
Иначе благодаря за изчерпателния отговор :-)
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Лекции по биохимия
« Отговор #11 -: 21.12.2009, 14:14:53 »

Какво означава МУ, и от къде мога да го намеря този учебник?
Иначе благодаря за изчерпателния отговор :-)
Доц.Илиев ни даде учебника и значи Медицински университет.
Активен