argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Стипендии 2009-2010  (Прочетена 53875 пъти)

mareto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Стипендии 2009-2010
« Отговор #60 -: 22.10.2009, 19:24:46 »

Документи за кандидатстване за стипендии ще се приемат до 27.11. 2009г, има информация изнесена на таблото до 133 стая и в интернет. Студентите, които ще взимат стипендия се определят по коефициент, образуван по формулата: успех на квадрат плюс дохода на член от семейството делен на минималната работна заплата. От това става ясно, че Пловдивски университет дава предимство на студентите, които учат и изкарват добър успех. Не се приемат документи на студенти с доход под 70лв на член от семейството.
Активен
Мария Филчева

Phobia__

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Стипендии 2009-2010
« Отговор #61 -: 25.10.2009, 01:03:55 »

Искам да попитам случайно някой да е обръщал внимание сутрин от кога започват работа в стая 133, защото предпочитам да не вися отново по опашките. Благодаря предватително:)
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Стипендии 2009-2010
« Отговор #62 -: 25.10.2009, 11:53:18 »

имам един въпрос, на който се надявам да получа отговор от някой по-запознат от мен, дето горе-долу редовно чете форума. в информацията за документите за стипендии относно доходите е записано “… обезщетения за деца”. интересува ме под обезщетения за деца дали се имат предвид т.нар. детски надбавки, които брат ми, който е ученик, получава, или става въпрос за нещо друго? по повод на тоя въпрос имам и едно допълнително питане, на което ми е интересно дали някой ще може да отговори – защо след като досега съм подавал документи за стипендии 4 пъти (двата семестъра на втори и двата семестъра на трети курс), само при последното подаване, т.е. за втория семестър на трети курс, към т.нар. доход на член от семейството ми прибавиха т.нар. детски? :?
Активен

Десислава

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Стипендии 2009-2010
« Отговор #63 -: 25.10.2009, 12:15:07 »

Ванито, не се  притеснявай за дохода,че е висок.Ако имаш висок успех,това компенсира високия доход.Аз например имам към 550лвл доход на член от семейството,но успехът ми 5.70 и така пак се получава висок коефициент. :-) :-)
Активен
Сега е моментът да блеснем. Време, в което мечтите ни са постижими и възможностите ни необятни. Сега е времето да се превърнем в тези, които винаги сме мечтали да бъдем. Това е вашият свят и вие сте тук. Присъствието ви е от значение. Светът ви очаква.

danito89

  • Гост
Re:Стипендии 2009-2010
« Отговор #64 -: 25.10.2009, 12:36:39 »

Да детски набавки е това.
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Стипендии 2009-2010
« Отговор #65 -: 25.10.2009, 12:41:36 »

Да детски набавки е това.
ясно. благодаря за информацията. :handshake:
Активен

mareto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Стипендии 2009-2010
« Отговор #66 -: 25.10.2009, 17:13:25 »

Работното време на инспектора по Социално-битови въпроси е от 8.00 до 17.00 с почивка от 12.30 до 13.30 ч. Приемното време за студенти е от 10.00 до 15.00 ако има хора то започва по-рано или бива удължено. За детските надбавки, ако си направите труда да прочетете наредбата за отпускане на студентски стипендии и награди ще откриете текста, в който се съдържат изискваните от вас документи. Ако не ме лъже паметта, всеки подаващ документи студент бива питан, ако не е деклаарирал "детски", дали родителя настойник получава. Тъй като ние по-принцип без документ, нямаме право да ги пишем, без съгласието на студента. Но ако семейството не получава, а отговаря на критериите, тогава задължително се изисква бележка от социалните служби по местоживеене. При констатирани нарушения и своевременно сигнализиране отговорните лица (служителя, приел документите и студентът, подал документите) биват санкционирани.
Активен
Мария Филчева

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Стипендии 2009-2010
« Отговор #67 -: 25.10.2009, 17:32:43 »

Цитат
... Ако не ме лъже паметта, всеки подаващ документи студент бива питан, ако не е деклаарирал "детски", дали родителя настойник получава. Тъй като ние по-принцип без документ, нямаме право да ги пишем, без съгласието на студента...
колега/колежке, бихте ли ми разяснили? да разбирам ли, че тези т.нар. детски се прибавят към дохода на глава от семейството за месец, само и единствено ако студентът каже “да”, а в противен случай не се причисляват без негово съгласие? защото по-горе това питах, а именно:
Цитат
защо след като досега съм подавал документи за стипендии 4 пъти (двата семестъра на втори и двата семестъра на трети курс), само при последното подаване, т.е. за втория семестър на трети курс, към т.нар. доход на член от семейството ми прибавиха т.нар. детски?
Активен

danito89

  • Гост
Re:Стипендии 2009-2010
« Отговор #68 -: 25.10.2009, 19:50:38 »

john_abruzzi  Като подавах писах в документа за стипендия детските набавки.Отделно бях взела бележка ,че сестрами е ученичка и не получава стипендия.Незнам как са седяли нещата преди но аз за 2 път ще подавам тъй като съм вече 2 курс :).Миналата година така подадох и ми ги взеха ...
Активен

mareto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Стипендии 2009-2010
« Отговор #69 -: 26.10.2009, 10:29:27 »

Ако студентът каже, че семейството му не получава детски, а отговаря на критерия (според сегашното законодателство семейства с доход под 300лв на член от семейството имат право да получават детски надбавки и помощи за деца), носи документ от социалните служби по местоживеене. Но ако семейството взима и отговаря на критерия е необходимо само да ги декларира в молба-декларацията за стипендия.
Активен
Мария Филчева

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Стипендии 2009-2010
« Отговор #70 -: 26.10.2009, 13:35:26 »

Ако студентът каже, че семейството му не получава детски, а отговаря на критерия (според сегашното законодателство семейства с доход под 300лв на член от семейството имат право да получават детски надбавки и помощи за деца), носи документ от социалните служби по местоживеене. Но ако семейството взима и отговаря на критерия е необходимо само да ги декларира в молба-декларацията за стипендия.
ок. благодаря за уточнението, колега/колежке. това последното, дето написа, го разбрах. все пак исках да получа разяснение на следните твои думи, които ми се видяха доста интересни и ми накараха да се замисля за предишни подавания на документи:
Цитат
... Тъй като ние по-принцип без документ, нямаме право да ги пишем, без съгласието на студента...
Активен

mareto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Стипендии 2009-2010
« Отговор #71 -: 26.10.2009, 14:05:03 »

 Здравейте,
 Това, което се опитвам да ви обясня е следното, НИКОЙ НЯМА ПРАВО ОТ 133 КАБИНЕТ ДА ВИ НАПИСВА КАКВАТО И ДА Е СУМА ПО МОЛБА-ДЕКЛАРАЦИЯТА, ОСВЕН КВАДРАТЧЕТО В ГОРНИЯ ДЕСЕН ЪГЪЛ, КЪДЕТО ПИШЕ ПОПЪЛВА СЕ ОТ СЪОТВЕТНИЯ ИНСПЕКТОР. Членовете на комисията по социално-битови въпроси могат да коригират сумите, които сте написали в декларацията само след като ви обяснят, защо го правят и ви посочат в документите грешките ви.
 Ако не сте съгласни с дадено действие сигнализирате на момента, а не след години.
 Поздрави.
 PS: Моля запознайте се с правата си на граждани и студенти. 
Активен
Мария Филчева

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Стипендии 2009-2010
« Отговор #72 -: 26.10.2009, 14:24:34 »

Здравейте,
 Това, което се опитвам да ви обясня е следното, НИКОЙ НЯМА ПРАВО ОТ 133 КАБИНЕТ ДА ВИ НАПИСВА КАКВАТО И ДА Е СУМА ПО МОЛБА-ДЕКЛАРАЦИЯТА, ОСВЕН КВАДРАТЧЕТО В ГОРНИЯ ДЕСЕН ЪГЪЛ, КЪДЕТО ПИШЕ ПОПЪЛВА СЕ ОТ СЪОТВЕТНИЯ ИНСПЕКТОР. Членовете на комисията по социално-битови въпроси могат да коригират сумите, които сте написали в декларацията само след като ви обяснят, защо го правят и ви посочат в документите грешките ви.
 Ако не сте съгласни с дадено действие сигнализирате на момента, а не след години.
 Поздрави.
 PS: Моля запознайте се с правата си на граждани и студенти. 
ок. като че вече ми стана ясно и считам въпроса за приключен. :handshake:
Активен

mikita

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Стипендии 2009-2010
« Отговор #73 -: 26.10.2009, 14:49:28 »

 някои може ли да ми каже какво става с тея евро стипендии?къде е бланката,която трябва да се попълва,че вече...? 
« Последна редакция: 26.10.2009, 17:05:37 от Стефан Николов »
Активен

mareto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Стипендии 2009-2010
« Отговор #74 -: 26.10.2009, 16:00:09 »

 Евростипендии, интересен въпрос! Ако сте прочели проекта на министерството от миналата година, сигурно знаете, че евростипендиите ще се отпускат всеки семестър до 2013г. Сроковете, до които документите на класираните за стипендия студенти трябжа да са ж министерството за зимния семестър до 15 ноемвти, а за летния до 15 април. НО МИНИСТЕРСТРОТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО МЛАДЕЖТА И СПОРТА, ВСЕ ОЩЕ НЕ ПОЗВОЛЯВА ДА ЗАПОЧНЕ ПРИЕМА НА ДОКУМЕНТИ ЗА ЕВРОСТИПЕНДИИ, ЗАЩОТО ЩЕ ИМА ПРОМЕНИ В КАНДИДАТСТВАНЕТО. Веднага щом в администрацията на ПУ пристигне информация за евростипендиите, тя ще бъде оповестена.
Активен
Мария Филчева

деси_христова

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Стипендии 2009-2010
« Отговор #75 -: 26.10.2009, 21:41:29 »

Искам да попитам има ли смисъл да пробвам да подавам документи при положение,че единия ми родител е безработен и нямам бележка от бюрото по трудо.Майка ми ходи до там  и и казаха,че тъй като вече не е регистрирана не могат да и издадат такава бележка , а и да се регистрира сега в момента не биха могли да и издадат,а ще трябва да мине време!Доколкото знам на мой колеги миналата година им  приемаха документите и без такава бележка само с декларация!
Активен

mareto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Стипендии 2009-2010
« Отговор #76 -: 26.10.2009, 22:35:15 »

Здравейте, разбира се, че има смисъл да си подадете документите, ако искате да получите стипендия. Както бях написала по-горе, документите за кандидатстване за стипендия не си ги измисля университетската администрация, а се изискват по постановление номер 90 на МС. Не можем да ви приемем документите, ако не знаем какво е финансовото състояние на радителя ви. А ако той НАИСТИНА е безработен не виждам ЗАЩО от Бюрото по труда да НЕ му издадът бележка. Това, което трябва да направи е да отиде при съответния социален работник и да каже: "Искам да се регистрирам като търсещо работа лице." Те ще го регистрират и ще му издадът бележка, че да речем от 24.10.2009 е регистрирано като търсещо работа лице. После карате родителя си да напише ЦЕЛИЯТ ТЕКСТ НА РЕГИСТРАЦИЯТА ПО ОБРАЗЕЦ И ДА СЕ ПОДПИШЕ. и идвате в стая 133 в Ректората.
Активен
Мария Филчева

fmi_pl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Стипендии 2009-2010
« Отговор #77 -: 27.10.2009, 13:41:55 »

Искам да попитам някой знае ли дали европейските стипендии се броят за доход. В молбата има графа за стипендии и отдолу пише, че не влизат само по това постановление, а европейските са по друго.
Активен

mareto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Стипендии 2009-2010
« Отговор #78 -: 27.10.2009, 17:35:57 »

Здравеите,
Не е необходимо да декларирате стипендии. Нито европейски, нито стипендии отпускани от университета. Държавата на вас ви отпуска финансови средства, за да се развивате в дадена област.
Активен
Мария Филчева

intoxication

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Стипендии 2009-2010
« Отговор #79 -: 28.10.2009, 15:51:08 »

искам да попитам ,ако си студент в 1ви курс и единият ти родител е починал , нужно ли е да представящ доход и какви точно документи са нужни да се представят ?
Активен