argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Наказателен процес  (Прочетена 5033 пъти)

v313

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Наказателен процес
« -: 14.01.2009, 22:11:36 »

Колеги,моля даите малко информация относно,как протича изпитът по Наказателен процес при Манев!
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Наказателен процес
« Отговор #1 -: 15.01.2009, 08:43:06 »

Предишните  години  ,давал  на  всеки  по    1  ,    а  може  би      2  ,       въпроса тестчетаТова  съм  чул от други колеги !?!? :-)
Активен
Всичко е любов

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re: Наказателен процес
« Отговор #2 -: 15.01.2009, 17:55:12 »

Тестове Манев не е давал никога.Преди две години е бил писмен, а ние миналата година го държахме устен.Общо взето много точен човек, изслушва студентите и въобще не се заяжда ако си знаеш материала.Разбира се държи на любимите му въпроси -истината в Наказателния процес, досъдебно производство и още няколко така емблематични.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

SUN`way

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re: Наказателен процес
« Отговор #3 -: 25.01.2009, 13:02:34 »

   Доколкото знам и тази година ще ни е устен. На мен ми е по-интересно дали само доцент Манев ще изпитва? Вижда ми се доста работа за сам човек да препита 150-200 човека....
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Наказателен процес
« Отговор #4 -: 25.01.2009, 22:15:39 »

   Доколкото знам и тази година ще ни е устен. На мен ми е по-интересно дали само доцент Манев ще изпитва? Вижда ми се доста работа за сам човек да препита 150-200 човека....
Охоо, и аз миналата година така си мислех...  :wink: Не можах да открия поста, който тогава прочетох. Беше (цитирам по памет) "... повярвай, изобщо не е проблем да ви изпита 150- 200 човека". Аз тогава го повярвах,  :wink: сега и вие ще го повярвате. Евала на човека - от 7.30 ч. започна изпита, успя!
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

desinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: Наказателен процес
« Отговор #5 -: 27.01.2009, 00:53:43 »

доколкото си спомням,когато аз имах наказателен процес,беше точно тест.тестът беше сравнително лесен..
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re: Наказателен процес
« Отговор #6 -: 29.01.2009, 13:34:07 »

доколкото си спомням,когато аз имах наказателен процес,беше точно тест.тестът беше сравнително лесен..

При нас беше устен -теглиш два въпроса, сядаш, пишеш и като решиш ставш и говориш. Иначе не е много труден.

ПС: Коелги научете си въпросите за европейска заповед за арест и екстрадация. Въпреки че са гадни се падат и то често - от личен опит знам
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

SUN`way

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re: Наказателен процес
« Отговор #7 -: 31.01.2009, 00:47:54 »

   След като сам си теглиш въпросите, предполагам вероятността да ти се падне въпросът за екстрадицията е точно толкова голяма, колкото и да ти се падне всеки друг въпрос  :-)
   Иначе ми се иска да знам дали доцентът обича да те разхожда из целия конспект с допълнителни въпроси? И ако да - кои са му любимите теми? (Сега видях, че горе са споменати някои от тях, мерси за което.)
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Наказателен процес
« Отговор #8 -: 31.01.2009, 07:30:44 »

   След като сам си теглиш въпросите, предполагам вероятността да ти се падне въпросът за екстрадицията е точно толкова голяма, колкото и да ти се падне всеки друг въпрос  :-)
 

 :wink: Това е така при едно условие, че броят на "билетчетата" отговаря на броя на въпросите от конспекта, но ... когато, примерно, въпросът за екстрадицията... или за ЕЗА  се среща ... да кажем във всеки трети въпрос... тогава какво става с вероятностите?  :wink: И точно за да не се получи ситуация, при която ти се падат две екстрадиции, се тегли от две купчинки, между които вероятността да ти се паднат два еднакви въпроса е ... нула.
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re: Наказателен процес
« Отговор #9 -: 31.01.2009, 10:31:37 »

Да наистина, последните въпроси за екстрадицията,ЕЗА,и там защита на свидетелите се падаха доста често.Те не са сложни въпроси, учат се от закона и Манев не пита нещо по-различно от това.Но ми се струва,че тази година изпита няма да е като миналата.По принцип той е склонен към изненади.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

nightologist

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Наказателен процес
« Отговор #10 -: 12.02.2009, 13:29:47 »

Значи колега, когато аз и моите колеги се явявахме(2006 г.) изпита беше писмен - доц. Манев влезе и каза уважаеми колеги въпросът, по който ще пишете е sukrateno sydebno sledstvie (togava pod N55 i posleden v konspekta) -sled koeto polovinata auditoriq , neqsno zashto izpadna v shok i ujas. Sega neznam kak proti4a - qvno dosta neshta sa se promenili ottogava- nasam , taka 4e o4akvai neo4akvanoto :y:
Активен

SUN`way

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re: Наказателен процес
« Отговор #11 -: 12.02.2009, 18:13:25 »

   Ами той всъщност изпитът беше днес, поне за първите три групи. Устен изпит, теглиш 2 въпроса от 2 различни купчинки (обща и особена част) и какъвто ти е късмета - такъв. Доц. Манев задава допълнителни въпроси само във връзка с тези,
които си изтеглил. Успех на колегите от последните групи утре, стискам палци.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Изпит по Наказателен процес?
« Отговор #12 -: 03.12.2009, 10:45:43 »

Има ли някой представа как протича изпита при задочното при проф.Манев?
Активен
Всичко е любов