argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Бихте ли участвали в свободен хакатон в ФМИ?  (Прочетена 2519 пъти)

echeveria

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Мисля че темата е ясна.Просто правя запитване за да проверим дали има интерес от такова мероприятие.
Активен

echeveria

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Свободна интерпретация ще изкажа!
Това е метод по който хора които се интересуват от компове и програмиране макар и на различни платформи и езици да се съберат и да работят по нещата които ги занимават на едно място. Да си помогнат и обменят опит и да споделят знания и опит за нещата които правят и да научат нещо ново или различно от своето амплоа да го наречем.
Активен

echeveria

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

ето още малко инфо по темата:

http://en.wikipedia.org/wiki/Hackathon
http://www.us.apachecon.com/c/acus2009/schedule/hackathon
http://www.youtube.com/watch?v=eSq3ZnBNhrU
http://initlab.startup-bg.org/

Разбирайте че става дума за доста по-свободна интерпретация на идеята. Не е нужно да сте ползвтел на Linux или *BSD за да участвата и да ви е интересно. Може да сте заклет фен на Прозорците и да няма друго верую освен вижул бейсик и С# и пак да ви е интересно и полезно
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors

Мисля че темата е ясна.Просто правя запитване за да проверим дали има интерес от такова мероприятие.

Аз бих :)

идеята е страхотна. Особено ако е за няколко дни и се пишат неща от scratch. По този начин може хора с интереси по отделните теми да се включват към по-опитни екипи и да вижда от първа ръка как се градят приложения.

Аз съм за и ако се съберем хора може да се разберем и за някакво място по-изолирано, където да го направим (по балкана например)

Поздрави
           Ники
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Хехе, някой уикенд на хотел Здравец, хахаха! Имаха WiFi май там?
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/

Зарибен съм да дойда да правим дизайна на проекта със Светльо и Никола на някоя маса с бутилка греяна ракийка. :)
Активен
Too short signature limits.

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Да, в джакузито много добре се мислят нови алгоритми! С бяло винце...
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors

Да, в джакузито много добре се мислят нови алгоритми! С бяло винце...

... размечтах се ...  :beer: :rock:

та офертата е следната - събираме се 15 участника правим списък на проектите, които ще се правят и организираме терена :) Колко му е :)
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Само да минат тия сибирски студове, ама то тамън, докато се наканим - ще излезнат марулките!
Активен

echeveria

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Червеното можех да го оредя някак , ама бялото........
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Бялото от нас бе, споко!

Значи, сериозно ще навия и моите студенти, ама чак напролет имам часове...
Активен

echeveria

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Ок де и аз съм сериозен и за преди това то за това е гласуване да се види има ли няма ли желаещи и колко. Само дето тия 5 дето незнаят какво е не ги разбирам щото съм пуснал инфо някакво отдолу. Странно е да си гласувал без да си прочел коментарите
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/

Бе то е странно и да не знаеш елементарни правила на правопис и пунктуация, ама никой не го прави на въпрос, нали. :)
Активен
Too short signature limits.

echeveria

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

не че се извинявам, особенно за припинателните, но първо го пиша и пускам и после го чета и така и не видях как се редактира пост в тази ситема, ще се поправя ако ми кажете от къде
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Има си бутон Предварителен оглед!

А редактиране има, един знак е в края на поста ти, но е възможно само определено време след постването и то, ако никой не е отговорил на него. Това малко дразни, но в други форуми пък редактирането на пост разваля нишката на разговора - примерно аз те цитирам, без да пейстна цитат, ти се редактираш и моят пост става неактуален. Угодия няма, затова просто пиши грамотно. Ако искаш - пиши си в текстов редактор с проверка на правописа и после си пействай тука.

М/у другото, ако и така пишеш програмите си и разчиташ на компилатора... Е, да, там имаш Intellisense технологии, ама тука нямаш. Сложи си един плъгин на Firefox за проверка на правописа и си готов и в този форум, но не проверява граматиката и пунктуацията, за жалост.

Сори за офтопика! Но наистина е по-читаемо, когато е по-грамотно написано едно нещо. Ще дойде време да пишеш и документации и help за софтуера и тогава ще разбереш за какво ти говорим. Или документации за участие в търгове, отчети пред шефовете, поддръжка на клиенти. Коденето е 1/3 от разработката на реален продукт, да не кажем и 1/5.
Активен

ShitHappen

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Да , бих участвал!
Много добра идея.  :bravo:  :bow: Ще следя темата с интерес  :-)
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Кефи ме как най-много са гласували за какво е това :Д
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Да, и те като теб не четат целите теми, разбира се... Не се заяждам, шегувам се!
Активен

echeveria

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Еми да уговорим ли нещо за след сесията? Аз самия нямам някаква кой знае каква работа в свободното си време, а и подготвяме статия за един онлайн вестник на темата в БГ.
Активен

solar_sea

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 79
  • Станислав
    • Блогът ми :)

Добра идея, аз съм за някоя Събота/Неделя.

Все пак, хубаво е да се уточни предварително някоя тема, щото като се съберем на едно място, и всеки иска да прави нещо различно, единственото което ще се получи е една пиянска вечер.
Активен
Станислав Паскалев