argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Оценяване по програмиране  (Прочетена 1265 пъти)

*****

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Оценяване по програмиране
« -: 13.03.2010, 16:27:10 »

Здравейте колеги някои знае ли по каква формула се смята оценката по програмиране?При положение, че има хора с 87т. с 5 при маскимални 90т. и 47т. с 2.Остава, иначе изключително умните преподавателки да са сметнали, че тези измислени бонус точки са равносилни на точките получени от теста или програмата.Което е изключително нелепо или най-малкото небалансирано!И така вече максималните възможни точки стават 110.
Но това го изключвам като варянт, тъй като не мога да си представя някой със статут на доцент,асистент и прочие да си няма представа от елементарна математика и логика.
Та...какво мислите?

П.С Или точките нека са си равносилни, но трябва да са един вид бонус, ако не си се справил достатъчно добре на контролното, благодарение на тях можеш да компенсираш.Демек без никакви бонус точки трябва да е възможно да се изкара максимален резултат - 6.
« Последна редакция: 13.03.2010, 16:39:11 от ***** »
Активен

Predator

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Оценяване по програмиране
« Отговор #1 -: 13.03.2010, 19:19:30 »

На изпита можеш да изкараш 6 без бонус точки ;)

Иначе за мен е доста по-малоумно оценяването по Анализ, където на изпита можеш да изкараш максимум 17 точки при условие, че за 3-ка (тройка) ти трябват 35, ама как да е...
« Последна редакция: 13.03.2010, 19:27:08 от Predator »
Активен

bfg

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
  • Информатика
Re:Оценяване по програмиране
« Отговор #2 -: 14.03.2010, 16:35:45 »

@ Predator
сигурен ли си че максимума от изпита по анализ е 17 точки ?! ако е има ли изобщо смисал да се явявам на изпит при положение че имам само 10 точки по анализ , дори и производната не съм взел ...
Активен

Predator

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Оценяване по програмиране
« Отговор #3 -: 14.03.2010, 18:08:54 »

Ами поне така пише в сайта: http://analiz.madpage.com/?page_id=10

едит: един колега усложливо ми прати системата на оценяване, така че го цитирам:

Цитат
Колега, взимат се двете най-високи оценки от контролно/предварителен/редовен/поправителен изпит, за да се сформира оценката. Също така на ликвидацията всички точки се нулират и изпитът става от 17 на 60 точки.
Така че споко. Василева доста подробно обясни схемата, явно си пропуснал тва упражнение.
« Последна редакция: 14.03.2010, 18:24:53 от Predator »
Активен

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Активен
Everybody Lies.

rabbitseatcarrots

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
  • OM NOM NOM NOM
Re:Оценяване по програмиране
« Отговор #5 -: 15.03.2010, 00:18:59 »

Ами поне така пише в сайта: http://analiz.madpage.com/?page_id=10

едит: един колега усложливо ми прати системата на оценяване, така че го цитирам:

Цитат
Колега, взимат се двете най-високи оценки от контролно/предварителен/редовен/поправителен изпит, за да се сформира оценката. Също така на ликвидацията всички точки се нулират и изпитът става от 17 на 60 точки.
Така че споко. Василева доста подробно обясни схемата, явно си пропуснал тва упражнение.
Ама не всички сме при Василева
Активен