argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Плуване в Пловдив-КЪДЕ?  (Прочетена 15874 пъти)

plamen.p

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • D'Oh!
    • facebook
Плуване в Пловдив-КЪДЕ?
« -: 25.03.2010, 15:11:00 »

Първи курс съм в ПУ,отскоро съм в Пловдив и не съм запознат къде се намират басейните в града. Преди няколко дни ходих до гребната база,където разбрах ,че се намира комплекс ,,Младост",а до него открих и друг комплекс,който обаче е предназначен за ползване само от студентите на ВХВП (ако не се лъжа). В ,,Младост" цените ми се сториха прекалено високи (8лв. свободна тренировка), а в другият не съм питал за цена,но ми казаха,че не може да се плаща на място и трябвало да говоря с хора от уни-то...

...Та,въпросът ми е : има ли басейн,който да се намира в близост до центъра или поне в околностите който да е на по-нормална цена и да предлага свободно плуване без треньор?
Активен
Express yourself!

Емил Дойчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 278
Re:Плуване в Пловдив-КЪДЕ?
« Отговор #1 -: 02.02.2011, 13:02:12 »

Много рядко влизам с акаунта си и не съм видял тази тема навреме. Затова отговарям 120 дни по-късно, но понеже темата е "болна" и за мен ще споделя какво зная по въпроса. Предполагам, че информацията ще е полезна и за други, които не са запознати със ситуацията с басейните в Пловдив.

Та когато става дума за редовно плуване откритите басейни не вършат работа - освен, че са сезонни, там трудно може да се говори за "коридор". Затова говорим за тези които са на закрито. В Пловдив до колкото аз съм ровил и търсил в момента няма почти никакви варианти:
  • Басейна на "Младост" - 25 м. Това всъщност е басейна на Спортното училище. Предимства... не се сещам. Недостатъци: часовете за посещение на външни лица (външни за спортното училище предполагам) са крайно неудобни - сутрин от 6 до 7 и по обед от 12 до 14. Басейна се ползва много активно от много хора - освен от спортното училище се посещава и от студенти, които имат явно часове по спорт там (не знам от кой ВУЗ) и то в часовете за външни лица, има и доста курсове по плуване (добре, че поне те не са в същите часове)... и като резултат водата понякога е в такова състояние, че човек предпочита стъклата на очилата му да са запотени за да не вижда какво плува вътре. Чувал съм и някой дребни подробности за употребата на басейна не по предназначение от децата от спортното, но това ще го спестя. Понеже това май остана единствения вариант за плуване ходят много хора и често в коридорите е "блъсканица". Освен това ширината на басейна е за 5 коридора, но за удобство на спортното училище са намалили ширината на коридорите така, че да се събират 6... и това увеличава шанса да те срита някой, дори от съседния коридор защото се налага да се плува много близо до мантинелата. А и басейна е по-плитък от нормалното - дълбоката част е 1.80 м., плитката... не съм сигурен но е някъде около 1 м. На всичкото отгоре няма съблекалня, която да може да се ползва като хората - позволява се да се преоблечеш в съблекалнята, но не и да си оставиш дрехите там защото няма къде. Има шкафчета с ключалки, които са само за децата от спортното и избрани "наши" хора. И човек трябва да си натъпче всички дрехи/обувки в раницата/сака и да си ги замъкне на трибуните. После като ги извади от там са в един по-друг вид. Душовете са леко недостатъчно - 2 броя. И на фона на всичко това цената от 8 лв. за час идва "леко" висока според мен. При положение, че е добре да се ходи поне 3 пъти седмично... излиза малко дебело за условията, които предлага (а те са: ето ти една вода - плувай). С карта цената не пада кой знае колко - 60 лв. за 8 посещения.
  • Басейна на ВСИ - 25 м. За мен това беше най-добрия басейн. Предимства - цената беше на половина на Младост - 4 лв. за час, работеше от 8 до 20 ч. и можеше да отидеш по всяко време. Водата беше чиста. Когато ходех сутрин редовно виждах, че идваше човек и взимаше проби от водата на басейна, но и с невъоръжено око си личеше огромната разлика с тази в Младост. Душовете са достатъчно - 6 бр., съблекалнята беше малка, но затова пък имаше закачалки. Недостатъци - именно, че "беше"... басейна го затвориха преди около година и половина - две мисля, с обяснението че се нуждаел от ремонт и последно като проверявах през есента ми казаха, че няма шансове да го пуснат в скоро време. Нямат пари.
  • Басейна на ВХВП - само съм чувал за него. Или имат голямо натоварване от собствени студенти или нямат нужда от пари за поддръжка. По телефона ми казаха, че може да се ползва със студентска книжка на ВХВП и толкова. Други варианти не предлагаха.
  • Басейни в хотели. Басейн има в Новотела. Там не съм ходил и нямам представа как е, но вероятно хигиената ще е на ниво. Само дето малко скъпа излиза месечната карта до колкото знам, но затова пък няма ограничение в броя на посещенията в месеца. Но не знам какви са му размерите и формата. За друг басейн, за който чух е в Тимонциум. Единичното посещение мисля, че е около 10 лв. Недостатъка на басейните в хотелите е, че те със сигурност нямат обособени коридори и за по-сериозно плуване не стават.


И така... за съжаление в Пловдив вариантите за малко по-сериозно плуване (различно от кисненето за удоволствие) са почти никакви. Тъпчем се в "Младост" поради липса на варианти и чакаме общината някой ден да успее да ремонтира басейна на стадион Ботев да видим дали ще става нещо.

Ако някой знае нещо, което аз не съм успял да открия ще се радвам да ме светне.
Активен

Josefin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Плуване в Пловдив-КЪДЕ?
« Отговор #2 -: 14.12.2012, 20:09:34 »

Хайде и аз да отговоря година по-късно, тъй като и за мен това е наболяла тема всяка зима:
Колегата Емил е прав в повечето неща, само не е прав за басейните по хотели, които аз посещавам 3 години вече.
Този в Новотела е с обособени коридори, 25 метров, изключителен - чист, хлориран достатъчно, свободен в много часове, хигиената е на ниво, към цената на картата (месечна) влиза цялата зона - сауна, парна баня, джакузи, посещенията не са ограничени, всеки ден може да ходиш, има вариант за малко по-евтина карта, ако я ползваш само сутрин до към 13 ч. Работното време е перфектно - по празници и до 22 часа.
Тази зима още не съм била, но миналата цената беше 160 лв за месечната карта, без ограничението до 13 ч. Мисля с ограничението беше 140 лв. Тотално си заслужава и цената като си сметнеш на ден (посещение) е 5,33 при 30 дни в месеца.  8-)
Активен
The greatest battles are fought within oneself

Емил Дойчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 278
Re:Плуване в Пловдив-КЪДЕ?
« Отговор #3 -: 14.12.2012, 20:45:03 »

Това беше полезна информация. А имаш ли представа каква е температурата на водата? Защото аз вече имам наблюдения над басейна в Тримонциум. Там също има обособени коридори - 4 бр., най-вече заради децата, които ходят на уроци там. И за тях водата е перфектна 28-30 градуса. Но за нормално плуване не става. Цената на картата с треньор е 110 лв. за 12 посещения в група.

Да използвам случая за update на информацията за Младост. Басейна го ремонтираха това лято. Освен външната изолация има вътрешна климатична система и вече атмосферата в помещението с басейна е съвсем различна. Влагата не е това, което беше. За съжаление съблекалнята и банята са си същата мизерия. Тях ремонта не ги огря. Всъщност забавното е, че преди ремонта в банята на мъжката съблекалня тъкмо бяха добавили трети душ. След ремонта вече го нямаше. И цената на картата е с 10 лв. отгоре - 70 лв. за 8 посещения.
Активен

Josefin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Плуване в Пловдив-КЪДЕ?
« Отговор #4 -: 18.12.2012, 14:02:26 »

Здравей,
Тримонциум също ли е 25 метра правоъгълен басейн? Бях чула друго?!
В Новотела водата е хладна за мен, има най-вече възрастни мъже, които се събират там след работа на лаф мохабет - паралии така да се каже и дразнят понякога. Но те стоят по сауна и джакузи и не претрупват басейна. Пикови часове са си обаче от 17 и 30 до 19 и 30, след това е ок и преди това също. На обяд към 13 имаше детски групи, но те заемат само 1 коридор и няма проблеми. На празен басейн съм била доста пъти, така се е случвало.
Според мен водата обаче също е 28-30 градуса, не е прекалено топла, но не е и студена, в началото се усеща хладна като влезеш, а не топла! Това зависи от човек и е трудно да прецениш ако не отидеш. Индивидуално и тренировки мисля че са по-скъпи там и е най-добре да вземеш карта направо - ще ходя скоро, дано не са я вдигнали!
Паркирането е проблем също пред Новотела - преди даваха, сега НЕ!
СЪблекалните са отлични- 5 или 6 са, смесени, заключват се и вътре имаш пейка, сешоар, закачалки, направо сигурно е лукс сравнение с Младост.
Но...за мен си остава най-хубавия басейн, ходила съм и на ВСИ години и на Младост. Дано този на ВСИ го оправят, най-евтин, най-удобен за мен!
Приятно плуване колеги!
« Последна редакция: 18.12.2012, 14:05:03 от Josefin »
Активен
The greatest battles are fought within oneself

Amsterdam

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Плуване в Пловдив-КЪДЕ?
« Отговор #5 -: 12.04.2014, 18:40:47 »

От доста време лично аз плувам в Тримонциум и съм доста доволна. Препоръчвам на всеки който се чуди :-)
Активен

zaiveca

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • блиндирани врати
Re: Плуване в Пловдив-КЪДЕ?
« Отговор #6 -: 03.10.2014, 15:14:10 »

Там определено си става!

palashoni

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
    • блиндирани врати
Re: Плуване в Пловдив-КЪДЕ?
« Отговор #7 -: 08.10.2014, 12:52:08 »

Аз не съм доволен, персонала е много сопнат!