argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: избираеми дисциплини  (Прочетена 14934 пъти)

Веселин Маринов

  • Гост
Re: избираеми дисциплини
« Отговор #20 -: 16.10.2006, 15:16:24 »

стига дее, няма да я махна.  8-)
Не ги слушай, как така ще махнеш тази хубава снимка? Поздравявам те за избора на факултативния курс, пък и така по-лесно ще си вземеш още няколко кредита.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: избираеми дисциплини
« Отговор #21 -: 16.10.2006, 15:16:37 »

ne ve flasha e dobyr
stavat lesno razni raboti
maia super dobre si vodi kursa
prosto schetovodstvo nikoga ne zapisvai tova e :)
Активен

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: избираеми дисциплини
« Отговор #22 -: 16.10.2006, 15:20:23 »

Веселин Маринов - Веско това си ти нали 3ти курс информатика, аз съм Ивелина бе ;)

Не ги слушай флаш-а си е супер мен ме кефи, ако му мине времето ще учим друго - какво да се прави човек учи цял живот  :-)
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

Веселин Маринов

  • Гост
Re: избираеми дисциплини
« Отговор #23 -: 16.10.2006, 15:21:25 »

Няма да го запиша, не се бой. По-скоро бих записал "Дизайн и криви на повърхнини" при доц. Манев, отколкото счетоводство. :wink:
Активен

deviser

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
    • портал за имоти
Re: избираеми дисциплини
« Отговор #24 -: 16.10.2006, 15:21:55 »

Относно счетоводството - бе хора това е ФМИ к'во счетоводство к'ви 5 лева. За тия два месеца няма да можеш да научиш кво е дебит и кредит камо ли да направиш свясно осчетоводяване .......
Хората го учат с години и пак повечето нищо не разбират ;-)
Активен

Веселин Маринов

  • Гост
Re: избираеми дисциплини
« Отговор #25 -: 16.10.2006, 15:22:52 »

Веселин Маринов - Веско това си ти нали 3ти курс информатика, аз съм Ивелина бе ;)

Не ги слушай флаш-а си е супер мен ме кефи, ако му мине времето ще учим друго - какво да се прави човек учи цял живот  :-)
Аз съм, че кой друг може да е. А то било много интересно в тоя форум, както досега не съм го разбрал и аз не знам!
Активен

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: избираеми дисциплини
« Отговор #26 -: 16.10.2006, 15:24:13 »

Относно счетоводството - бе хора това е ФМИ к'во счетоводство к'ви 5 лева. За тия два месеца няма да можеш да научиш кво е дебит и кредит камо ли да направиш свясно осчетоводяване .......
Хората го учат с години и пак повечето нищо не разбират ;-)

Да, за това имаше хора дето бяха скъсани, че даже се явяваха на есен!  :-o Супер много се прецакаха.

Веско ми да интересно е, то и аз, сега, току що се регистрирах.  :-)
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: избираеми дисциплини
« Отговор #27 -: 16.10.2006, 15:27:10 »

pri doc. Manev vsichko e interesno ! :) ne sam karal do sq izbiraema matematika no taka sam chuval i teoriq na grafite i etc sichko si struva ;)
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: избираеми дисциплини
« Отговор #28 -: 16.10.2006, 15:30:11 »

kvo ne mi haresva na flasha?
mi polzvat go za web design i mi izsmukvat celiya net s hilyadite nenujni flash gluposti
sashto taka mi se zaviva svyat kato vzeme vsichko da marda po site-a

ili kazano na kratko
na koy mu e nujen toya flash?
mislya che horata si go slagat po stranicite ne shtoto im tryabva mi shtoto moje

i samo da pokaja nay-otvratitelnoto menu v site ever
www.systemofadown.com
poluchavam morska bolest ot tova menu
da ne govorim che ne moga da procheta nishto
i ne tova ne e edinichen sluchay
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Веселин Маринов

  • Гост
Re: избираеми дисциплини
« Отговор #29 -: 16.10.2006, 15:32:36 »

Мен точно анимацийките си ме кефят, при това така скучните сайтове стават по-интересни, пък и флаша става все по-разпространен в уеб. И дано така да е и занапред.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: избираеми дисциплини
« Отговор #30 -: 16.10.2006, 15:35:05 »

flash do 3 godini shte e kato relikva kakto e v momenta da otvorish sait na koito ima zvuk wav fail4e naprimer :)
Активен

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: избираеми дисциплини
« Отговор #31 -: 16.10.2006, 15:36:10 »

Stiglar, менюто наистина е отвратително, но за това не е виновен флаш.

Това е дизайнерска грешка. Нагледала съм се на сайтове, които са големи, малки, популярни и т.н.  навигацията, на които е ужасна. Даже на някой от тези сайтове за обяви трябваше да публикувам на една фирма обява, направо им написах и-мейл, че сайта им ми е изгубил 30мин, за да публикувам обява. Ама това вече е грешка на този, който е мислил дизайна.

Флаш може да се прилага и много красиво, всеки знае за какво говоря  :wink: Въпроса е да имаш вкус за стил.
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: избираеми дисциплини
« Отговор #32 -: 16.10.2006, 15:42:48 »

Stiglar, менюто наистина е отвратително, но за това не е виновен флаш.

Това е дизайнерска грешка. Нагледала съм се на сайтове, които са големи, малки, популярни и т.н.  навигацията, на които е ужасна. Даже на някой от тези сайтове за обяви трябваше да публикувам на една фирма обява, направо им написах и-мейл, че сайта им ми е изгубил 30мин, за да публикувам обява. Ама това вече е грешка на този, който е мислил дизайна.

Флаш може да се прилага и много красиво, всеки знае за какво говоря  :wink: Въпроса е да имаш вкус за стил.

dokolkoto znam vaprosniq sait za obqvata posle sa ti pratili izvinenei che e tolkova obyrkan hahahahaha ludnica.

kade nqma prilojenie flash pyrvo ima hora deto sa s uvrejdaniq neiskat da gledat kak migat nqkvi raoti
2ro zatormozqva horata polovinata hora ne razbirat KOe e link i KOE se shtraka i KOE ne se shtraka
3to gubi se smisala na saita a imenno da dava informaciq
4to gubi se vreme v cvhakane na bavniiiiii zabutani film4eta s 4ove4eta koito skachat.
5to da ne govorim che slqp chovek na normalen sait nemoje da se opravi ama poen ima razni chetci na Alt text i etc pod flash nishto nqma
6to FLASH ima nqkva ideq za prezentacii ama horat apak neznaqt kade da gledat i kvo stava
ima nqkav DIRECTOR det veroqtno nikoi ne polzva .

zakakvo e dobyr flash :
fraps .. snimash si ekrana snimash nqkoq igra pras praskash film4e v web-a koeto da se gleda opredeleno e po dobre ot ActiveX controli na playeri i etc. e da eto za Online Streaming na video shte si ostane flash
drugo da playnesh nqkoq pesen da chuesh kak zvuchi na albuma koito iskash da si kupish - okei pak... stava

ama cql sait ?? uaaa horata da triiat da si svalqt Flash Playeri det pod Linux q zvuk nqmat q nishto uaa ujas.
az da zema si napraa edin sait iako na Java 2D api edno aplet4e celiq sait sha ima sqkvi magii kvito ima i v flash ama horata triia sichki da imat Java RE koeto e nenormalno. Chovek iska da pusne saita da vleze da vidi 1 abzac da izleze

inaceh e dobre da se zane flash zaradi obshta kultura ;) a i e priatno da se pravi neshto na flash lesno e udobno e i e dea znam priatno e.

Horata sa go kazali ( hora t.e. razni komapnii + Microsoft ) : badeshteto e AJAX.
daa Misho znam ceh AJAX e parvonachalno spomenato ot microsoft ne mi go natqkvai :+)

btw izbiraema po AJAX bi bilo interesna ideq :>
« Последна редакция: 16.10.2006, 15:45:58 от JOKe »
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: избираеми дисциплини
« Отговор #33 -: 16.10.2006, 15:54:41 »

AJAX Forievur
JAVA appleti Forievur

vse edno nyakoga shte si pusna go.icq flash versiya...

fraps  na flash li e? ujas dobre che nikoga ne sam go instaliral
prosto s netarpenie ochakvam IE7 da precaka flasha
kato se naloji da se clicka play shte vidite vie flash:)

ayde pokajete mi toya site deto s flash designa mu e stanal po-dobre otkolkoto ako beshe text only

Мен точно анимацийките си ме кефят, при това така скучните сайтове стават по-интересни, пък и флаша става все по-разпространен в уеб. И дано така да е и занапред.

mi taka e edin site kato e skuchen kvo da go pravyat slagat mu flash
az za tva kato vidya flash i zatvaryam site-a to yasno che nishto smisleno nyama da vidya tam
a pak shtom browse-vash weba da gledash animacii... go go go s flasha yavno e tochno za teb
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: избираеми дисциплини
« Отговор #34 -: 16.10.2006, 16:00:02 »

dosta saitove za igri sa po dobre che imat flash naprimer quake3 ili na doom2 saita ? :)
Saitovete na hora koito pravqt flash saitove e po dobre da sa flash saitove
hahaha
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: избираеми дисциплини
« Отговор #35 -: 16.10.2006, 16:08:16 »

vidyal si flash na site-a na id software?
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: избираеми дисциплини
« Отговор #36 -: 16.10.2006, 16:48:09 »

nikoq corporaciq osven nvidia ne bi slojila flash na saita si
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: избираеми дисциплини
« Отговор #37 -: 16.10.2006, 17:15:31 »

az poveche nyama da si kupuvam nvidia video togava:(
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Веселин Маринов

  • Гост
Re: избираеми дисциплини
« Отговор #38 -: 16.10.2006, 17:53:54 »

Малко страничен въпрос: а кога ще излезе списъкът с избираемите дисциплини за другия триместър? Някой знае ли?
Активен

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: избираеми дисциплини
« Отговор #39 -: 16.10.2006, 18:03:55 »

Май излизаха на края на този триместър преди изпитите... не помня вече. То ще се разчуе  :-) Ако няма хубави избираеми ще си прехвърлим флаш-а.  :lol:
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there