argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: С какво да се подготвя  (Прочетена 4616 пъти)

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:С какво да се подготвя
« Отговор #20 -: 05.03.2010, 16:22:20 »

За езика - за пореден път ти препоръчвам С++, за да си опростиш живота по точно 4 дисциплини в 1 и 2 курс, ако си приет в Информатика или БИТ! Иначе ще ти е по-трудно преминаването от Паскал на С++, пък ще си го учил нахалост.

Тестовете, в сайта има и конспект какви въпроси може да се засегнат и каква литература да се използва, защото никой не знае какво точно ще се падне на тестовете тази година. http://fmi.uni-plovdiv.bg/index.jsp?id=584&ln=1
Активен

griph

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:С какво да се подготвя
« Отговор #21 -: 13.03.2010, 15:56:48 »

Относно конспекта: учителят ми по информатика като го видя каза "Ако това искат за влизане в университета, не знам какво ще учите!", но това си е неговото виждане по въпроса... На мен конспекта ми се вижда ясен, въпреки че в него са използвани доста общи понятия. Да не бъда голословна:
"Вмъкване в текстов документ на обекти, създадени с други приложения."
От три години се занимавам професионално с предпечатна подготовка и графичен дизайн към издателство и мога да кажа, че подобни формулировки направо ме разбиват. Мога да си представя, че който го е писал е имал предвид вмъкването на картинки в Word-а, защото това се учи в училище.
Моя съвет е, да прочетеш всичко, което е посочено в препоръчителната литература за изпита, ако можеш да намериш учебниците, защото някои от тях се намират трудно и в антиквариатите, да решиш всички тестове от предишните години и да прецениш сам кои въпроси от конспекта са ти проблем и да наблегнеш върху четенето по тях.
Желая ти успех!
Активен
...wonderland is an understatement:)

ldbl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:С какво да се подготвя
« Отговор #22 -: 26.03.2010, 09:21:40 »

Най добре отиди на ускорения курс за кандидат студенти.

А относно учебниците ако си начинаеш по-добре ползвай този на Шилд да влезнеш в час.
След което гледай задачите и решенията от учебника на Крушков.
Не съм сигурен, че само с книгата на Шилд ще се подготвиш дорбе за изпита.
Учебника на Крушков е пълен с примери и задачи, които могат доста да ти помогнат.
Особенно решенията на задачите давани на предходни години.
Но материята не е поднесена по лесен за възпиемане език.

Поздрави
Активен

Predator

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:С какво да се подготвя
« Отговор #23 -: 26.03.2010, 12:38:54 »

Най добре отиди на ускорения курс за кандидат студенти.

А относно учебниците ако си начинаеш по-добре ползвай този на Шилд да влезнеш в час.
След което гледай задачите и решенията от учебника на Крушков.
Не съм сигурен, че само с книгата на Шилд ще се подготвиш дорбе за изпита.
Учебника на Крушков е пълен с примери и задачи, които могат доста да ти помогнат.
Особенно решенията на задачите давани на предходни години.
Но материята не е поднесена по лесен за възпиемане език.

Поздрави
Ако говориш за "С++ практически самоучител" то тя е крайно неподходяща за човек, който за първи път се занимава с програмиране, тъй като се започва направо от ООП. Книгата предполага, че читателят е запознат с процедурното програмиране (езикът С) и не са обяснени основни неща като - какво е променлива, функция, оператор, цикъл и още един куп, без които няма как.
Активен

ldbl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:С какво да се подготвя
« Отговор #24 -: 11.05.2010, 15:36:18 »

Най добре отиди на ускорения курс за кандидат студенти.

А относно учебниците ако си начинаеш по-добре ползвай този на Шилд да влезнеш в час.
След което гледай задачите и решенията от учебника на Крушков.
Не съм сигурен, че само с книгата на Шилд ще се подготвиш дорбе за изпита.
Учебника на Крушков е пълен с примери и задачи, които могат доста да ти помогнат.
Особенно решенията на задачите давани на предходни години.
Но материята не е поднесена по лесен за възпиемане език.

Поздрави
Ако говориш за "С++ практически самоучител" то тя е крайно неподходяща за човек, който за първи път се занимава с програмиране, тъй като се започва направо от ООП. Книгата предполага, че читателят е запознат с процедурното програмиране (езикът С) и не са обяснени основни неща като - какво е променлива, функция, оператор, цикъл и още един куп, без които няма как.
Шилд има 2 книги и втората е ООП.
Разбира се може да чете и Езикът C  - ISBN: 954911659x Автор: Б. В. Керниган, Д. М. Ричи Издателство: O'Reilly Година на издаване: 2004 Обем: 301 стр.
Мисля ,  че тази книга и книгата на Крушков са достатъчни човек да се подготви.
Аз се готвих само с тези две книги примерно.

Но преди време съм чел и книгите на Шилд.
Поздрави
Активен